Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak po kawie...


Marinnni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, napewno wiecie jak organizm reaguje na kawe; ]

Ja wiem tez, ale wiem tez ze to nie trzyma dlugo.

Otoz sek w tym ze szukam alternatywy dla tego napoju, bo po niczym nie czuje sie lepiej jak po kawie, browarze czy po ukonczonym treningu;) staje sie wtedy innym czlowiekiem, jestem rozgadany, ogladanie meczy sprawia mi wiele wiecej radosci, po prostu czuje sie super x D Macie jakies sposoby, sztuczki;p by byc tak zmotywowanym? pozdrawiam,]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sauny to racja. Tylko 40 minut bym na raz nie wytrzymała. Ja idę na kwadrans w 90 st, potem 15 minut przerwy i znowu. Robie 3-4 takie sesje na raz. W czasie przerwy zimny prysznic, potem gruby szlafrok i na leżankę na dworze. Całkowite odprężenie. Po takim wieczorze wellnes ogarnia mnie uczucie ogromnego wewnętrznego spokoju, często pojawia się tez euforia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mnie niestety sauna nie zrobiła wrażenia, nawet zimna woda nie wywułała żadnyc reakcji

 

też mam problem z brakiem energii, pewnie wenlafaksyna, moklar są na to dobre, ale na razie badam suplementy

 

tyrozyna - daje energie ale w moim przypadku zmniejszyła zachamowania i wzmogła agresora. Normalnie zanim komuś odpysknę to się zastanawiam tyle razy, że mi przechodzi. po tyrozynie odwrotnie

 

nootropil + kawa (+ magnez + witaminy z gr B żeby nie wszczynac niepotrzebnie awantur)

 

kawa + tauryna - czyli zestaw który jest w red bullu, ale kupiony osobno, może być zdrowsze i tańsze

szczegolnie jestem ciekawa tego zestawu bo tauryna obniza poziom serotoniny a biore teraz coaxil ktory dziala jakos podobnie wiec mniej wiecej w tym samym kierunku dzialaja obie substancje

 

plastry antynikotynowe - jak ktoś normlanie nia pali a sobie przyklei to podnoszą poziom dopaminy a co za tym idzie energii i motywacji

 

poza tym jak wyzej wspomniano zenszen, guarana, yerba mate ( u mnie dopiero po 3 kubkach dziala).

 

Pisze kawa ale zamiast kawy mozesz sobie kupic kofeine w jakims sklepie z supemnetami. Moze byc tez plusss active albo sesja (ok 100 mg kofeiny czyli tyle co w 2 duzych kubkach kawy) Jest to o tyle lepsze, ze kawa nie jest wskazana z wielu powodow dla organizmu min wyplukuje witaminy i mikroelementy. A w tych pastylkach te witaminy sa, wiec koniec koncow bilans wychodzi na zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_asia_, aha, czyli Twoim zdaniem jest różnica między tym syberyjskim, a innym.

Szczęściara, że nie musisz nic brać. Ale namęczyłaś się z tym wszystkim :roll: Teraz to już chyba tylko lepiej może być ;)

 

różnica jest BARDZO DUŻA pomiędzy jednym a drugim. najsilniej działa nalewka w formule rosyjskiej. ja brałam w kapsułkach ten: http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Siberian-Eleuthero-Standardized-60-Capsules/9097?at=0

 

-- 22 lis 2011, 15:10 --

 

w Pl można zamówić np. tu: http://www.magicznyogrod.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&category_id=10&product_id=112&Itemid=127

niezmielony, nieprzetworzony, wygląda obiecująco, może sama zamówię, czasem się przydaje jak mam bardzo niskie ciśnienie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yerba smakuje jak wyciąg z petów, a wygląda jak zmielona trawa, to nie może być zdrowe. A efekt orzeźwiający ma dlatego, że człowiek dostaje dreszczy i wywraca mu się w żołądku po tej suszonej trawie. Próbowałem kilku gatunków, wszystkie porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm..kawa. Kawka pobudza ale na chwilę. Później czuję się ''przymulona''.

Zielona jest dobra. Yerba jakoś na mnie nie działa.

Żeń szenia brałam tabletki. Może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×