Skocz do zawartości
Nerwica.com

Torbiel głowy a leki


hanca84

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odebrałam wynik rezonansu magnetycznego i okazało się, że mam torbiel podpajęczynówki. Oczywiście szukam neurochirurga. Ale na chwilę obecną potrzebna mi informacja czy mogę dalej brać efectin i pramolan? W necie przeczytałam, że większość ludzi żyje z tymi torbielami tak po prostu. No ale nie wiem, jak z leczeniem wszelkim. Nie mam komórki mojego psychiatry, nie wiem czy do szpitala wypada dzwonić, nigdy tak nie robiłam, a wizytę mogę mieć najwcześniej za póltorej tygodnia. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.ja też mam torbirl w mozgu.Gdzieś w prawej komorze.Dowiedzialam się o tym 5 lat , temu.Na wyniku rezonansu , masz pewnie napisane-wielkośc , i czy uciska na coś czy nie.Jeśli jest malutka , to bez obaw.A co do lekow,to jestem pewna , że możesz dalej brać.Neurochirurg , powie ci na pewno , co to jest torbiel.Jest ona otoczona " torebką' , przez ktorą nie przedostają się żadne leki.Inaczej leczona by je farmakologicznie.Napisz coś więcej.I koniecznie napisz co powiedzial neurochirurg:)Czekam z niecierpliwością:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neurochirurg w czwartek. Telefonicznie powiedział, że to nie powinno być nic groźnego, ale chce jeszcze obejrzeć płytkę.

 

"Torbiel podpajęczynówki w tylnej jamie czaszki wielkości 22x20 mm" - nic więcej nie pisze. Ja mam bóle głowy, pulsowanie w uszach, ale nie wiem czy to od tego.

 

Dziękuję Ci za odpowiedź, skoro ludzie z tym żyją to też pewnie mogą brać leki. No ale z psychotropami to nigdy nic nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, skierowanie na rezonans dał mi neurolog, diagnozuje mnie od listopada zeszłego roku, bóle głowy mam już kilka lat, więc chciałam tylko inne, nowsze leki, no a on stwierdził, że trzeba zrobić rezonans. Do niego idę dopiero 1 września i wtedy sie dowiem, czy będzie w stanie coś poradzić na bóle głowy. Nie wiem w sumie czy są jakieś lepsze leki, moja mama bierze silne leki przeciwmigrenowe, ale one są dosyć drogie.

 

Także nie wiem, czy neurolog coś zaradzi. Myśle, że w moim przypadku te bóle mają kilka przyczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mdłości mam rzadko, jak bardzo boli i w samochodzi, boli mnie tak 2-3 razy w tygodniu, z różnym nasileniem, nieraz już w pracy nie mogę wysiedzieć, a nieraz to i na rower pojade z bólem. Mam i migrenowe bóle (mama ma od 40 lat) i napięciowe (często po stresie), reaguję na pogode (wtedy boli rano i chce sie spać), no i zawsze mnie boli 3-4-5 dnia cyklu.

 

Ale neurochirurg powiedział że "raczej" nie powinno boleć od torbieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj próbowałam już chyba wszystkiego: leki od gastrologów, zioła, suplementy, diety najróżniejsze, psychotropy i nic. Ciagle jest tak samo, czy leżę w łóżku i niewiele jem, czy się obżeram pizzą, czy jestem na wakacjach i się w ogóle nie stresuję. Mój psychiatra twierdzi, że to nie może być IBS, skoro na Pramolanie i Efectinie nie czuję choć 10% poprawy. A gastrolog twierdzi, że to na pewno IBS, bo wyniki wszystkie w porządku mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.zastanawiam się , dlaczego , tak myślisz , że nie masz szans na związek...?Może wlasnie wsparcie drugiej osoby , miłość dodałyby Ci skrzydeł? Nie skazuj siebie na stratę , tylko dlatego , że masz nerwicę.Nie wolno tak!!! Jesteś mądra , i pewnie wiesz , że bardzo ważne jest nasze nastawienie.Kiedy będziesz myśleć o sobie "jestem do niczego" , tak będą Cię odbierac!! Nie myśl o sobie ŻLE! Czy masz wsparcie w rodzinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×