Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kryzys na anafranilu.


Gość depresyjny098

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Nie chcę tutaj przynudzać bo sam się czasami irytuję jak ktoś się rozpisuję. Sprawa jest taka że mam

depresję, której się nabawiłem na przełomie szkoły podstawowej i gimnazjum. Generalnie problemy z akceptacją rówieśników. Na depresję leczę się już dosyć długi czas. Najpierw zaczęło się od leków uspokajających po których poczułem co to znaczy depresja. Bardzo się pogorszyło.Następnie SRII cital ,setalofttak pozatym ani w przód ani w tył Obecnie jestem na anafranilu. najlepszy lek jaki do tej pory brałem.Gdzieś na przełomie miesiąca doszedłem do dawki 150. Oczywiście były skutki ubocznę na początku. Ostatnio już ich nie odczuwałem.Tak więc zaakceptowałem lek. Przez następny miesiąc było w miarę dobrze. Dzisiaj dotknął mnie totalny zjazd. Nasilenie objawów. Wczoraj było dosyć kiepsko. Ale dzisiaj jest już wyraźnie bardzo źle. No i teraz moję pytanie.przeczekać?(chyba nie dam rady) zwiększyć o pół? Biorę 1,5 wieczór 0,5 rano Jest sobota. Lekarz zapewnę na wczasach.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.Zaskoczyło mnie to szczególnie bo tak gdześ powyżej miesiąca było dobrze. Może nie bardzo dobrze, ale na takim stabilnym, dobrym poziomie(lekarz powiedział że 5 m cy i wogóle będę mógł już zejść z tego leku). I tak ni z tego ni z owego duży atak(ciężko wytłumaczyć ale nie do wytrzymania).Nie przetrzymałem tego.Nie dałem rady.W związku z tym wziąłem pół... Naprawdę nie miałem wyjścia.I odziwo przeszło jak ręką odjął. Wiem że ważna jest konsekwencja, więc poprostu zwiększe ranną dawkę o te pół.W sumię będzie 187,5 dniówką. Poinforuję lekarza o tym.Czy ta duża dawka niesie za sobą negatywne skutki dla organizmu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz miec na poczatku skutki uboczne, ale raczej nie powinno byc wiekszych problemow. Dlaczego Ci kazal odstawic po 5 misiacach? W trakcie leczenia lęku/depresji odstawia sie co najmniej po roku a po depresji po2 latach z leczeniem podtrzymujacym do 2,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie dziękuję za odpowiedź. Zadałem pytanie mojej doktorce, czy do końca życia będę musiał brac te leki. No i właśnie tak odpowiedziała ,że po 5 m-cach będziemy próbowac odstawiac, co mnie nie ukrywam ucieszyło. Możliwe że chciała mnie w ten sposób podbudowac, podnieśc na duchu. Trochę się boję skutków ubocznych związanych z długoterminowym zażywaniem leków :roll:

 

[Dodane po edycji:]

 

Może w czas leczenia doktorka wlicza te SRII którę brałem jakieś kilka miesięcy i które w moim mniemaniu mi nie pomagały.Słyszałem z wielu źródeł, że ten anafranil to strasznę świństwo. Może z zejściem z niego będzie się wiązało wejście na jakiś inny, słabszy, mniej radykalny lek. Sam już nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×