Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zespół niezaspokojenia emocjonalnego (nerwica deprywacyjna)


Eustachy83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Napisze o czymś nowym, ponieważ na tym forum nie znalazłem żadnych informacji o zespole niezaspokojenia emocjonalnego (nerwicy deprywacyjnej). Autorzy książki "Integracja emocjonalna" opisali w niej problem osób, które w dzieciństwie nie zaznały miłości, czułości, bezwzględnej akceptacji. W skrócie ich terapia polega na uzupełnieniu braków z dzieciństwa, by był ktoś kto pozwoli osobie nieakceptowanej być sobą i obdarzy ją miłością. Problem o którym piszą autorzy tej książki wydaje się oczywisty jednak szczególnie metody, którymi pomagają ludziom są raczej mało znane a w wielu przypadkach być może są niezbędne by osoba, która posiada braki emocjonalne z dzieciństwa mogła się w pełni rozwinąć, czuć się kochaną i potrafić kochać. Nie znam za bardzo innych metod terapii dla takich osób jednak ta wydaje się bardzo dobra.

Jeżeli kogoś interesuje bądź dotyczy ten problem to polecam wypowiedzi na gronie

http://grono.net/psychoterapia/topic/1714472/sl/zespol-niezaspokojenia-emocjonalnego/

Książkę (napisaną przez psychiatrów chrześcijańskich) polecam tym, którym nie pomógł lekarz, a mają problem opisany powyżej. Osobom młodszym, które mieszkają z rodzicami mogącymi przyczynić się do niezaspokojenia emocjonalnego poprzez brak akceptacji i miłości do swojego dziecka wydaje mi się że bardziej pomoże lekarz niż ta książka. Osobom, które ćwiczą jogę nie polecam czytania epilogu, najlepiej wyrwać te kartki ponieważ wątpię żeby komuś miały te informacje pomóc a mogą być przyczyną niepotrzebnych cierpień :( (nie życzę nikomu przeżyć tego co ja z powodu tego typu moim zdaniem pochopnych informacji :( ). Więc polecam tę książkę bez kartek z epilogu :) i z pewnym dystansem co do tej terapii ponieważ są jeszcze inne a nie dla każdego ta może być osiągalna przynajmniej nie od razu, ponieważ polega na tym by był ktoś kto obdarzy nas tym czego nie otrzymaliśmy wcześniej (prawdopodobnie od rodziców bądź jednego) a co jest istotne w rozwoju człowieka byśmy mogli przy tej osobie czując się bezpiecznie mogli się rozwijać czując że ta osoba nas kocha i akceptuje takimi jakimi jesteśmy. Więcej informacji w linku powyżej, tam ktoś lepiej wytłumaczył o tej terapii :). Dodam jeszcze że autorzy tamtej książki napisali też książkę pod tytułem "Integracja psychiczna - o nerwicach i ich leczeniu" również bardzo dobra książka, którą szczególnie polecam osobom, które mają problem związany z religią. Książka ta zaskoczyła mnie pozytywnie m.in. dlatego że nie znalazłem w niej kolejnych wielkich i "nierealnych" wymagań, które niestety czasami stawiają nam księża.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe to o tych brakach emocjonalnych, ja właśnie miałam taką matkę nieakceptującą i zimną emocjonalnie.

Ale jeśli chodzi o religię to nieee :? Ateistka jestem :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×