Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie wiem co robic ;(


cj94r

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam problem ma 15 lat ale oks mniejsza o to ;) mam problem moze to juz ze duzo na pc siedze czy cos ale okey, hmm... chyba się dziwnie zachowuje albo co hm.. dajmy na przykład: idę do sklepu kupuje np: bułki i ona powie "duże czy małe" no i ja z zaskoczenia ;p coś palne źle :/ i po chwili dopiero po fakcie...przypominam se ze powinien kupić np: duże..

Byłem kiedyś na badaniach z tym sercem to EKG nie mogli zrobic bo niby "zestresowany jestem" i nie zrobili echo serca etc zrobili, bije jak u noworotka ^^ i powiedział lekarz zebym wyluzował ze jestem młody :/ czy to moze ten powód... Czytalem ostatnio trochę o ADHD, ADD, ZA i te inne rzeczy :/ dużo się zgadza nawet, oprócz machania rękoma, wierczenie itp itp :/ i nie wiem co mam zrobic... nie chce z nikim gadać o tym. Prosiłbym o pomoc, może ktoś ma tak prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sie przejsc do psychologa badz pedagoga szkolnego i o tym opowiedzic, byc moze podpowiedza Ci techniki walki ze stresem, abys nie czula sie tak napiety w sytuajach dla Ciebie stresowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy nie wiesz że masz nerwicę i szukasz możliwych chorób według swoich objawów, wtedy uwierz mi niemal każda choroba wydaje się być tą która Ci doskwiera , Dlatego Adhd i pochodne możesz spokojnie skreślić. Mam kolegę chorego an ADHD i uwierz mi podany przez Ciebie przykład zupełnie wyklucza to zaburzenie.

 

JA również przypuszczałbym że jest to związane ze stresem ,napięciem. Np sytuacja w sklepie stałaby sie oczywistą zakłądając że jesteś osobą wstydliwą bądz masz jakiś komplekt (z którego do końca nie zdajesz sobie sprawy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale duzo naczytałem sie o objawach etc.. no i nie wykluczam ze sie duzo zgadza oczywiscie mogę usiedzieć w miejscu etc, ale chodzi tutaj o streche emocjonalną itp :// tak mi sie wydaje, owszem jestem osobą nieśmiałą szczeg~ólnie do dziewczyn i to bardzo nie śmiały ze prakycznie rzadko kiedy rozmawiam nawet nie lubie jak mnie dotyka jakaś oO tak dziwnie sie czuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim jeszcze zorientowałem się że zachorowałem na nerwicę ,szukałem pomocy u różnych terapeutów. jednym z nich był emerytowany już ordynator szpitala wojewódzkiego w Tychach.

Zadałem mu wtedy pytanie "od pewnego czasu dosyć często zdarza mi się utracić chwiliwo świadomość, przez chwile wydaje mi sie ze nie wiem gdzie jestem, czasami niekontroluje tego ze swoje myśli wymawiam na głos, czasami "odplywam" i puźniej albo nie wiem co do mnie ktoś mówił, bądź odpowiadam bezsensownie, jakie leczenie w tej kwestii mam podjąć?"

 

W odpowiedzi usłyszałem: "W obecnych czasach trendem jest każda najmniejszą dolegliwość od razu przypisywać do choroby. Kiedyś za moich czasów opisywany przez pana stan emocjonalny zwało się roztargnieniem, i bez konsultacji lekarskiej ludzie wiedzieli że trzeba zrobić kilkudniowy urlop i odreagować"

 

W Twoim przypadku nieśmiałość w relacjach pośrednich tworzy dyskomfort, w relacjach bezpośrednich tworzy strach - nieokiełznany po czasie już mały lęk ktory sie pojawił jest dla Ciebie poniekąd czymś dziwnym niezrozumiałym a taki stan najnaturalniej objawia się roztargineniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć iż mam nerwice? albo jestem roztargniony? (co masz dokladnie na mysli) ? czy mam sie nadal bajwiać iz ze takie rzeczy przypisuje... chodzi o adhd w sferach emocjonalnych etc. Niekiedy dlugo przezywam cos co się dowiedzialem.. i takie rozne rzeczy

 

[Dodane po edycji:]

 

Mam rozumieć iż mam nerwice? albo jestem roztargniony? (co masz dokladnie na mysli) ? czy mam sie nadal bajwiać iz ze takie rzeczy przypisuje... chodzi o adhd w sferach emocjonalnych etc. Niekiedy dlugo przezywam cos co się dowiedzialem.. i takie rozne rzeczy

 

no i roztargnienie to brak skoncetrowania uwagi, co jest jednym z powodow / objawy add lub adhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roztargnienie to brak skoncetrowania uwagi, co jest jednym z powodow / objawy add lub adhd

 

Na porządku dziennym jest że ktoś ma gorszy dzień i słyszyszałeś napewno nieraz "nie mogę się skoncentrować"

Roztargnenie to nic innego jak właśnie bardziej przewlekły stan takiej pospolitej dekoncentacji.

Najczestszą przyczyną jest równiez najpospolitsze przemęczenie. I niema najmniejszego sensu doszukiwac się innej przyczyny.

 

Co nie zmienia faktu ze w sprawie zwalczenia niesmiałośći powinienes podjąc jakieś konkretne działania.

Jeżeli to olejesz, możesz za klika lat napisać tu z wiele gorszym problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no sorry moze nie zrozumialem :oops:

 

[Dodane po edycji:]

 

Ja chyba juz wykituje ;/ nie wiem co ze mną jest albo siadam psychicznie oO albo nie wiem.. czytam se objawy ADHD okey.. niektóre sie nie zgadzają a niektóre tak czytam czytam.. no i myślę jestem taki czy nie mówię ze tak. Czytam ADD to jest coś w podobie do adhd tylko zaburzenie koncetracj nie wiem czy mam jest jaksi test na to.. nie chce rozmawiać o tym z nikim bo to trochę dziwne znowu zawracać głowę będę proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×