Skocz do zawartości
Nerwica.com

'Lękowa Teściowa'


Gość magdalenabmw

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz porozmawiać z nią poważnie i grzecznie (żeby się nie obraziła) że sama pierzesz ,sama prowadzisz firmę i decydujesz kiedy otwierasz , bo wejdzie ci na głowę ,jeżeli po rozmowie będzie nadal wtykać nos do wszystkiego to grzecznie powiedz ,dziękuję ale poradzę sobie sama po paru razach się "odczepi" ,nie pozwól żeby decydowała za ciebie ,bo w końcu będzie ci mówić jakie masz majtki nosić!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhh, współczuję, bo doskonale wiem co to znaczy żyć z osobą mega nadopiekuńczą. Myślę, że sprawy i tak już posunęły się za daleko. Prawdopodobnie teściowa zwyczajnie nie ma co ze sobą zrobić w wolnych chwilach. Proponuję zrobić większą naradę we wspólnym gronie, porozmawiać o całości, wyjaśnić sobie nieporozumienia, ustalić pewne zasady. Jeżeli teściowa chce pomóc; proszę bardzo, ustalcie za co będzie odpowiadać, czym będzie się zajmować zaznaczając, że do reszty nie ma prawa się wtrącać. Oby pomogło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chyba lepiej jej powiedzieć wprost co ci przeszkadza, powiedz jej że chcesz sama decydować o tym co robisz itd. Może ona jest samotna albo nie ma na czym się skupić, wydaje mi się że to nie jest normalne tak sie wpychać do czyjegoś życia w dodatku bez waszej o to prośby. Może powiedzcie jej że jak czegoś od niej potrzebujecie to sami o tym powiecie?? Ech szkoda wydaje się że się lubicie i to fajnie, to tym lepiej, zdobądź się na szczerość i delikatnie jej daj do zrozumienia co ci przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to zabrzmi głupio, ale chyba dobrze, że tak się stało. Też miałem podobne sytuacje i po nich taka osoba już nieco mniej się wtrącała. Warto kontynuować rozmowę i na spokojnie jak emocje opadną dalej tłumaczyć na czym problem polega. Zwykle taka osoba odpowiada argumentem 'w ogóle wam nie jestem potrzebna', dlatego warto wytłumaczyć takiej osobie o co dokładnie chopdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×