Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy mam nerwice?


Gość thomson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem tu nowy. Mam 28 lat. Jestem chory na schizofrenie paranoidalną.

 

Pisze tutaj ponieważ boje się że mam nerwice. Moje kłopoty z psychiką do tej pory polegały na urojeniach. Brałem takie leki jak sulpiryd, fluanxol, tegretol i lorafen. Lekarka kazała odstawić mi tegretol i tak zrobiłem. Od tej pory mam bardzo silne lęki, w ogóle nie wychodze z domu, wszystko mnie denerwuje, w ogóle nie moge się uspokoić, mam też depresje, jestem mało aktywny. Mam do Was pytanie. Czy to jest nerwica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOze to efekt odstawienny leku, porozmawiaj z lekarka i jej o tym powiedz, albo bedziesz musial wrocic do tregretolu albo powinna Ci dac inny lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tegretolu raczej wrócić nie będe mógł(nawet nie chce) ponieważ lek ten obniża poziom innych leków w organizmie. Jak biore sulpirydu 600 i tegretol to tak naprawde mam sulpirydu jakieś 300 mg. A jakie wy bierzecie leki? To pytanie kieruje do osób które mają zdiagnozowaną nerwice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thomson, nerwica u każdego może wyglądać trochę inaczej (a może i podobnie). Lekarka mi powiedziała że w ogóle już nie diagnozuje się nerwicy tylko ogólnie pojęte zespoły lękowe. Co oznacza że tzw. nerwica, lęki, fobie, depresja, są jednym podobnym schorzeniem. Ja miałam lęk napadowy, ale nie czułam jakiegoś szczególnego lęku, tylko czułam że stracę przytomność, potem miałam zawroty głowy. No i zdawało mi się że niedługo umrę na raka albo coś innego. Inni mają lęki konkretne, boją się czegoś. W twoim przypadku, biorąc pod uwagę że masz schizofrenię, myślę że diagnozę czy masz nerwicę powinien postawić lekarz. Pewnie te osoby co mówią o odstawieniu leku mają rację że to tylko efekt uboczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarka mi powiedziała że w ogóle już nie diagnozuje się nerwicy tylko ogólnie pojęte zespoły lękowe. Co oznacza że tzw. nerwica, lęki, fobie, depresja, są jednym podobnym schorzeniem .

No schizofrenią jest podobnie diagnozuje sie nie jedną schizofrenie tylko wiele różnych schiozfreni. Jak sobie thomas radzisz ze schizofrenią opowiedz o tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie radze? A tak różnie... Miałem swojego czasu tak silne urojenia że bałem się wychodzić z domu. Obecnie jest lepiej chociaż nie najlepiej. Ale i tak jest duzy postęp. Zobaczylibyście mnie jak miałem 15 lat. To była dopiero katastrofa. Teraz w porównaniu z tamtym czasem to jest jak niebo do ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×