Skocz do zawartości
Nerwica.com

RYSPERYDON (Orizon, Risperidon Vipharm, Risperidone Teva, Risperon, Rispolept, Rispolept Consta, Ryspolit, Torendo Q-Tab)


Hadrianus

Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      38
    • Nie
      12
    • Zaszkodził
      35


Rekomendowane odpowiedzi

Biorę w dawce 2mg

Kiedy bierzesz, rano, wieczorem?

 

Wieczorem. Tak godzinę, dwie przed snem. Później już mnie nogi zaczynają boleć, ale ogólnie dobrze znoszę.

 

-- 11 mar 2018, 12:17 --

 

Dzisiaj wstałem o 7:30 mimo, że tabletkę 2mg wziąłem po 22. Ogólnie coraz lepiej znoszę ten lek. Nie nasila też jakoś szczególnie mocno apetytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam pytanie mam stwierdzona nerwice lekowa z depersonalizacja.biore egzyste 150 rano i 75 wieczorem.do tego mialem przepisany supiryd.sulpiryd w dawce 300 nie zadzialal w zadnym stopniu i zostal mi przepisany risperon.czy ten lek moze w jakims stopniu pomagac przy lekach i depersonalizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam pytanie mam stwierdzona nerwice lekowa z depersonalizacja.biore egzyste 150 rano i 75 wieczorem.do tego mialem przepisany supiryd.sulpiryd w dawce 300 nie zadzialal w zadnym stopniu i zostal mi przepisany risperon.czy ten lek moze w jakims stopniu pomagac przy lekach i depersonalizacji?

 

Oczywiście, że może, bo to neuroleptyk. Jednak to dość ciężki lek, więc jeśli nie jesteś poważnie chory to porozmawiaj z lekarzem czy jest Ci naprawdę potrzebny. U mnie "oczyszcza" umysł z natrętnych myśli.

 

-- 16 mar 2018, 22:06 --

 

Brakuje mi po nim uczucia takiego "kaftanu bezpieczeństwa" jak po Olanzapinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie neuroleptyki "są dość ciężkimi lekami" - z racji tego, że wskutek stosowania mogą doprowadzić do nieuszkadzalnych zmian w organizmie. O to mi główne chodziło mówiąc o szkodliwości tego leku. Poczytaj sobie o skutkach ubocznych zażywania neuroleptyków, nie musi być konkretnie jakiś. Sporo tego jest w internecie i w recepcie oczywiście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz to juz sam nie wiem czy nie zrezygnowac z tego risperonu skoro nie pomaga s moze wyrzadzic duzo wiecej szkody.sam bylem zdziwiony przepisaniem mi tego leku bo schizofremi mam wykluczona omamow zadnych nie mam po prostu mam lęki i odrealnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lek pomocny w dawkach 0,5-1 mg na natłok myśli,natrętne myśli i tym podobne , wzmacnia działanie antydepresyjne leków antydepresyjnych :D chciałbym go w apteczce ale nie chce mi się po niego iść do ogólnego bo jak już idę to po konkretne rzeczy benzo itp

 

-- 18 mar 2018, 21:47 --

 

dobry też na autoagresje i autodestrukcje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore 1mg na risperonu przed snem.boli mnie po nim glowa i mam nadwrażliwość na światło.natretne mysli jak narazie sie utrzymuja.depersonalizacja na tym samym poziomie.

 

Jak długo bierzesz? U mnie żadne objawy negatywne nie występują, tylko przez pierwsze kilka dni bolały mnie nogi, ale przeszło. Na co bierzesz i o jakiej porze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.biore 10 dzien w dawce 1mg okolo godz 22.czuje sie po nim conajmniej dziwnie.po ataku paniki jakies 1,5 roku temu mam ciagly lek i depersonalizacje.nie wiem czy moj psychiatra trafil z tym lekiem w moje dolegliwosci.schizofremie mam wykluczona psychoz urojen brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.biore 10 dzien w dawce 1mg okolo godz 22.czuje sie po nim conajmniej dziwnie.po ataku paniki jakies 1,5 roku temu mam ciagly lek i depersonalizacje.nie wiem czy moj psychiatra trafil z tym lekiem w moje dolegliwosci.schizofremie mam wykluczona psychoz urojen brak.

A czy ten atak był jakoś związany przez jakieś myśli które się ci zawiesiły albo wystąpiły po ataku paniki, ja miałem atak paniki 10 lat temu, od niego się wszystko zaczęło na poważnie.... Tylko około trzy lata na paro miałem w miarę dobre, ale to się skończyło 5miesiecy temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz gdy ten stan utrzymiuje sia ciagle uswiadomilem sobie ze kilka razy wczesniej mialem juz sytuacje w ktorych sie tak czulem.ale trwalo to od kilku do kilkunastu godzin(napad paniki w pelnym ludzi autobusie).teraz poczucie odrealnienia jest ze mna od 1,5 roku +lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie bralem tego leku.najpierw trafilem na lekarza ktory przepisal mi trititco i faszerowal mnie nim 8 miesiecy zwiekszajac tylko dawki pozniej paxtin(nie wykupilem)teraz egzysta i risperon.ja wogole jestem taki anty-lekowiec niestety lęki byly tak silne ze nie mialem wyboru i zacząłem lykac.czy ten lek moze pomoc przy depersonalizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×