Skocz do zawartości
Nerwica.com

RYSPERYDON (Orizon, Risperidon Vipharm, Risperidone Teva, Risperon, Rispolept, Rispolept Consta, Ryspolit, Torendo Q-Tab)


Hadrianus

Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      38
    • Nie
      12
    • Zaszkodził
      35


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie pewnie dała ten risperidon na natrętne myśli. Też czasami mam natrętne, niekontrolowane, takie jakby automatyczne myśli. W sumie wydaje mi się, że od schizofrenii odróżnia to, że są to "tylko" myśli a nie głosy oraz trzeźwość oceny rzeczywistości, świadomość swoich problemów emocjonalnych. Wydaje mi się, że to trochę podobny mechanizm, więc może risperidon coś na to pomoże. Ale póki bierzesz tranxene (to chyba benzodiazepina, tak?) to ciężko ocenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ten lek z normalnego człowieka potrafi zrobić zombiaka, ale podobno w dawce 0,5mg branej na wieczór jest wręcz na odwrót czyli aktywizuje, poprawia zdolności poznawcze itd. Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda. I nie prawda. U mnie występował taki skutek. Dopiero dawka 1mg dawała efekt przejściowej aktywizacji, wręcz eurofii, słowotoku a następnie ostry zjazd na sedację. Dołożenie 50mg hydroksyzyny do 0,5mg risperidonu skutkowało zaśnięciem.

Zależy od człowieka jak reaguję na daną dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni biorę risperidon i skasował wszystkie natręctwa myślowe. Mam wręcz pustkę w głowie, ktòra jak dla mnie jest stanem przyjemnym. Jedyny minus leku, to sedacja.

ja brallem w szpitalu i tak nie zadzialal, w domu juz nie bralem, sam odstawilem, moze niepotrzebnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apek chciałbym, abyś po jakimś czasie opisał jak działa na Ciebie ten lek. Mam do jego dostęp od ręki i właśnie zastanawiam się nad małymi dawkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apek chciałbym, abyś po jakimś czasie opisał jak działa na Ciebie ten lek. Mam do jego dostęp od ręki i właśnie zastanawiam się nad małymi dawkami.

 

Ok! Za jakiś czas zdam relację jak na mnie działa. Biorę w dawce 2mg i póki co na takiej pozostanę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem. Odcina dopaminę bardzo mocno. Pamiętam, że pomimo, że nie paliłem wtedy papierosów (raz palę raz nie), to kupiłem paczkę i kopciłem co chwila. To była jedyna moja przyjemność taka. Oprócz tego nieciekawie, jakoś tak niewygodnie we własnym ciele, porównałbym ten stan do szarego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×