Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psycholog czy Psychiatra


ObsKom

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj!

Będziesz pewniej się czuł, jeśli udasz się na wizytę do psychiatry, gdyż psychiatra jest lekarzem. To on zdecyduje, czy potrzebujesz leczenia farmakologicznego, czy sesji terapeutycznej (np. u psychologa). Do psychiatry i psychologa nie potrzebujesz skierowania od lekarza rodzinnego.

 

[Dodane po edycji:]

 

Witaj!

Nie piszesz nic o swoich objawach, a wbrew pozorom każdy ma trochę inne, ale według mnie, będziesz pewniej się czuł, jeśli udasz się na wizytę do psychiatry, gdyż psychiatra jest lekarzem. To on zdecyduje, czy potrzebujesz leczenia farmakologicznego, czy sesji terapeutycznej (np. u psychologa). Do psychiatry i psychologa nie potrzebujesz skierowania od lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienię swoje objawy.

 

Od jakiegoś czasu prześladują mnie takie myśli, które każą mi co mam zrobić. Np. gdy źle zwrócę się do rodzica, mam automatyczną myśl - Powiedz "Przepraszam, kocham Cię" a jak sobie pomyslę, że nie powiem to zdaję mi się że coś się stanie rodzicowi złego. Kojarzy mi się z wszystkim czym robię. Gdy oglądam film i ułożę ręce na znak krzyża np. to mam myśl, daj inaczej ręce bo coś się stanie złego itp. Cały czas jestem więźniem, mam do od jakiegoś pół roku. Na dodatek mam, nie wiem czy to poprawne określenie - zaburzenia osobowości. 2 Lata temu jeszcze niczym się nie przejmowałem, teraz gdy idę po ulicy mam wrażenie że każdy mnie obserwuje i nie mogę robić jakiś gestów, m.in ruszać rękoma jak jakiś dresiarz bo pomyślą że jestem idiotą czy coś w tym stylu. Gdy jestem w towarzystwie nie mam tego ponieważ zapominam o tym, gdy jestem sam czuje się cały czas obserwowany i po prostu staram się być normalny. Dodam jeszcze że od dziecka boję się spać w nocy, mam wrażenie że koło mnie są jakieś duchy itp. śpię przy świetle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udaj sie szybko do psychiatry, bo nie ma sensu czekac z leczeniem... im szybciej tym lepiej :)

 

Prawdopodobnie zdiagnozuje chorobe i prawdopodobnie NN (na 100% nie powiem bo lekarzem nie jestem i takiej wiedzy nie mam :)) i na leki jestes bardzo mlody. Skoro ludzie radza sobie z objawami bez lekow i leczaa sie psychoterapia, to moze warto zebys i Ty poszedl na taka terapie?:)

 

Zaproponuj psychiatrze takie rozwiazanie i zobaczysz co Ci powie, bo wkoncu ostateczna decyzja nalezy do niego :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się akurat na twojej przypadłości, ale ja też jestem za psychiatrą. Oni są obeznani w chorobach, nasłuchali się i będą wiedzieli co jest z tobą. Psycholog dobry też to powinien wiedzieć ale oni nie są lekarzami przecież konczą uniwersytet, i są bardziej od gadania niż od leczenia.

 

Na twoim miejscu zapisałabym się do obydwu, i zobaczyła co każdy powie. Nie zaszkodzi jeśli idziesz państwowo to cię to nic nie kosztuje. Psychiatra może cię leczyć a psycholog robi terapię "werbalną".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×