Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dziwna rzecz, czy to mogą być symptomy depresyjne?


RafaLotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na początku chciałbym się przywitać i przedstawić. Nazywam się Rafał i mam 16 lat. Mój problem polega na tym, że od dosłownie 2 dni nie czuje radości z życia. Przed tygodniem, miałem mnóstwo planów na wakacje, wielkie ambicje dotyczące szkoły, sporo zainteresowań i chciałem poszerzać swoje poglądy. Wszystko skończyło się 2 dni temu, po przebudzeniu. Zacząłem postrzegać świat zupełnie inaczej. Trudno mi to nazwać, ale nie potrafię dostrzec dobrych stron życia, nie cieszy mnie już dosłownie nic, do wszystkiego podchodzę pesymistycznie. Zacząłem też rozwikłania na temat "co się stanie gdy...". Nie wiem czy to może być wczesna depresja, czy skontaktować się z psychologiem/psychiatrą. Liczę na Waszą pomoc.

 

Pozdrawiam, Rafał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz po dwoch dniach to ciezko stwierdzic, depresje sie stwierdza kiedy objawy utrzymuja sie ok 2 tygodni. Najlepiej jeszcze poczekaj i sprobuj odnalezc w sobie chcec zycia, przeciez miales plany na wakacje nie cieszy Cie to zupelnie? Pomysl ile miales z tego radosci, powinines poczuc sie lepiej. jezeli objawy beda sie utrzymywac powyzej 2 tygodni to skontaktuj sie z psychologiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jednak jest to bardzo dziwne. Czemu? Jednej chwili jestem szczęśliwy, w drugiej nagle wszystko ulatuje, nie widzę sensu w robieniu niczego. Postrzegam już zupełnie inaczej, zastanawia mnie "po co" to wszystko jest dookoła. A może to m.in wina pogody? Już przed wakacjami sobie planowałem długie wycieczki rowerowe, wyjazdy nad jeziora, a pogoda taka jak widać. Jak tylko wyjdzie słońce, przejadę się rowerem nad najbliższe jeziorko, żeby się odprężyć. Zobaczymy jak to będzie. Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RafaLotr, przede wszystkim nie szukaj najgorszego z możliwych wytłumaczeń. Złe samopoczucie jest czymś normalnym i przytrafia się każdemu. Nie jest możliwe bycie non-stop zadowolonym z życia, nikt nie tryska energią 24/7 - a im jest się starszym, tym trudnych dni łapie się więcej. Można mieć doła nawet i tydzień, ale i wówczas trudno mówić o depresji. Postaraj się zatem nie postrzegać swojego samopoczucia w najczarniejszych barwach i pozwól sobie na to, by od czasu do czasu zaszyć się w kącie albo powarczeć na świat. To normalne i ludzkie i wcale nie oznacza depresji - nawet jeśli ma się przez tych kilka dni wrażenie, że życie nie ma sensu i ciężko jest wstać z łózka. Problem się zaczyna, gdy takie samopoczucie utrzymuje się powyżej dwóch tygodni, jak już ktoś tutaj zauważył. Także głowa do góry, moim zdaniem to chandra, która minie wraz z ustabilizowaniem się pogody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×