Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam, czy to nerwica?


Gość Croc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów,

 

mam 21 lat, przez większość mojego życia zmagam się z dziwnymi problemami psychofizycznymi, proszę was o poradę.

 

Otóż w moim przypadku łączą się trzy problemy:

 

1) żołądek

2) śluz w gardle

3) psychika

 

Szukałem pomocy u lekarzy niemal każdej powiązanej specjalizacji (gastrolog, laryngolog, psychiatra, pulmonolog i inni) i nikt nie potrafił lub nie chciał mi pomóc. Problem jest zbyt skomplikowany, by opisać go w jednym poście, więc skupię się na problemach nerwicopodobnych.

 

Można wierzyć lub nie w coś takiego jak nerwica żołądka. Opowiem wam jak reaguję na sytuacje stresowe. Po pierwsze, kiedy się przestraszę, pierwszy reaguje mój żołądek. Gdy np. idę sobie i nagle szczeknie pies, robię dziwną rzecz. Mianowicie jakby mimowolnie robię taki mały skłon, mam skurcz żołądka. Nie wystraszam się mózgiem, ale właśnie żołądkiem. Mam regularne biegunki, ale nie polegające na tym, że muszę biec do toalety, nie. Po prostu wychodzi ze mnie luźna papa. Często też wśród ludzi drętwieję mimo, że się nie denerwuję. Czuję jakbym był niewolnikiem swojego ciała. Mam też bardzo poważne problemy z psychiką, kontaktami z ludźmi, ale o tym może później. Czy jak na razie wygląda to wam na nerwicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nazwal to po prostu nerwica, a wszystkie objawy jakie masz pochodza od psychiki, wiec przestan zajmowac sie objawami fizycznymi, a skup sie lepiej na samej psychice. Jak naprawisz psychike, to i cialo odpocznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób można "zająć się psychiką"? U psychologa jeszcze nie byłem, byłem prywatnie u psychiatry, który w ogóle nie chciał mnie słuchać. Mam taki problem, że nie potrafię zbyt dobrze opowiadać o swoich problemach, bo jest ich za dużo, a ja się denerwuję jak o nich opowiadam. Do psychiatry wziąłem kartkę z listą tematów, które chciałem poruszyć, ale w połowie dał mi do zrozumienia "spadaj już".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×