Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to jest nerwica natrectw?


Veg3425

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli ciagle mysle o swoich kompleksach zwiazanych z wygladem tzn. blizna na rece, defekty na twarzy. Nie daje mi to spokoju. Co to jest? Nie ma dnia zebym nie patrzyl na nie w lustrze i sie wkurwial. Czy to jest nerwica natrectw?

Te mysli mozna porownac do sytuacji, kiedy np. idziemy na impreze i spotrzegamy, ze mamy duza widoczna plame na koszuli - wtedy o niczym innym sie nie mysli, jak tylko o tej plamie, ktora nam nie pozwala cieszyc sie impreza. Rozumiecie o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrz pytasz i masz...dysmorfofobia........... hmmmmmmmmmm

Nie wiem czemu jesteś aż tak skupiony na swoim wyglądzie, ale może warto pogadać z psychologiem jeśli Cie to męczy. Czy to choroba, zaburzenie czy zwykłe kompleksy to nie porwę się na diagnozę po kilku zdaniach jakie napisałeś. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest psycholog. Czasem każdy musi zwyczajnie usłyszeć że jest fajny i ładny i potem wszystko nagle znika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysmorfofobia - należy udać się niezwłocznie do psychiatry.

 

To nie jest dysmorfofobia. Ja sobie tego nie wymyslam. A nawet jesli jest, to znalazlem w jednym z artykulow:

 

"W ostatnich latach w prasie medycznej dość często spotyka się pogląd, że dysmorfofobia, przy całej swojej odrębności i specyfice, najbliżej jest spokrewniona właśnie z zaburzeniem obsesyjno-kompulsyjnym, czyli jest jakąś odmianą nerwicy natręctw."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×