Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kłopoty z kontaktami towarzyskimi.


Gość Data

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę Wam na wstępie powiedzieć, że mam kłopoty z jasnym wyrażaniem myśli, w rozmowie często nie umiem znaleźć odpowiednich słów, nie umiem wyrazić tego co czuję i co potrzebuję, ludzie mnie nie rozumieją i błędnie oceniają moje intencje. Często jestem rozżalona z tego powodu.

Ale dzisiaj zauważyłam jedną rzecz związana z obsesyjnym myśleniem.

Rozmawiałam z jedna znajomą, często się z nią spotykam(w związku z pracą) nasze rozmowy są sympatyczne i wesołe, nie ma między nami konfliktów,ona chce przejąć nade mną kontrolę, ale spoko, dam sobie z tym radę.

Dzisiejsza rozmowa też była w porządku z jednym wyjątkiem kiedy ona źle zrozumiała moje intencje w rodzinnej sprawie i powiedziała o tym.

No i ja teraz całe popołudnie rozpamiętuję to jedno zdanie, jak ona mogła tak źle o mnie pomyśleć, jak mogła mi coś takiego powiedzieć, cały czas się nakręcam tą jedną jej uwagą, jestem coraz bardziej na nią złą, obmyślam jak wziąć na niej odwet, całe popołudnie mam rozjechane przez jedną niewinną uwagę.

To jest chyba objaw zaburzeń obsesyjnych, skupienie na jednej rzeczy, która sprawia przykrość i niemożność oderwania się od niej, zamiast wspominać miłe chwile, to ja uczepiłam się jednego zdania, albo zamiast skupić się na innych zajęciach to ja siedzę i myślę o tej ogromnej przykrości jaką mi sprawiła, a może ona powiedziała to bo nie wiedziała co odpowiedzieć, albo według niej to była przyjacielska porada.

Zawsze jak ktoś powie jakąś uwagę która, według mnie, ma mi sprawić przykrość to potem jestem chora do końca dnia albo i na drugi dzień.

Trzeba nad tym popracować, nie rozpamiętywać,i nie analizować, nie dręczyć się tylko robić swoje, skupić się na teraźniejszości, a spotkania z ludźmi może będą wtedy radośniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×