Skocz do zawartości
Nerwica.com

studia psychologiczne


Gość ESTER

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Calineczka :)

 

Jeśli myślisz o psychologii bo tak podpowiada Ci serce i umysł to jest to dobry pomysł bez względu na to jakie masz zaburzenia , ale pod warunkiem , że to jest Twoja pasja i przy wyborze tego kierunku nie kierujesz się innymi pozornymi pobutkami takimi jak prestisz czy pieniądze.

To bardzo ciekawe studia , ale i bardzo trudne. Z własnego doświadczenia wiem , że choć zaliczane są do nauk społecznych to lepiej się tu czują ścisłe umysły o analitycznym sposobie myślenia bo niestety sporo jest ścisłych przedmiotów, takich mieszanek matematyki , fizyki i biologii ,dużo medycyny:)

Do 3 roku program na wszystkich uczelniach jest taki sam (przewarza neuronauka :) ) a potem każdy wybiera sobie specjalizacje w zależności co chce robić w życiu.Do wyboru masz nie tylko te kliniczne, ale w programie są do dyspozycji też inne np . z zakresu psychologii biznesu czy społecznej lub zarządzania.Dlatego Twoje problemy emocjonalne średnio mogą mieć tu znaczenie i nie sądzę żeby jakoś przeszkadzały.One mogą mieć wpływ dopiero w czasie kształcenia się na psychoterapeutę ( to już osobna szkoła) choć też się zastanawiam czy jakoś bardzo bo przecież każdy terapeuta musi odbyć równocześnie ze szkoleniem swoją własną terapię co zapewnia już placówka szkoleniowa.Faktycznie istnieje coś takiego jak "syndrom studenta psychologii"(mnie przez moment chyba coś takiego kiedyś dopadło :), ale żyję i mam się dobrze, odbywałam nawet staż na oddziale i wszystko ze mną ok :)

Ten syndrom dopada chyba tylko studentów z tych klinicznych specjalizacji bo tutaj dużo jest psychiatrii, psychoterapii i takiej wiedzy praktycznej (np.na zajęcia przychodzą różni pacjenci itp.).

Niemniej jednak te koszty są niczym w porównaniu jakie są zyski, to niesamowita wręcz przygoda i naprawdę zachęcam Cię do podjęcia tych studiów.

 

 

 

Ps. Calineczko a tak z ciekawości zapytam co Ty chciałabyś po takich studiach robić ? Czy masz już jakieś konkretne plany ? Czy myślałaś o pracy psychoterapeuty czy raczej np.trener szkoleniowy Cie interesuję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×