Skocz do zawartości
Nerwica.com

słysze własne myśli ! ..


karolina22

Rekomendowane odpowiedzi

witam! od 3-ch lat walczyłam z nerwicą. Brałam różne leki. Skończyło się na rissecie i velafaxie. Wyleczyłam sie dzieki nim z fobii społecznej , lęków , oraz z wmawianiem sobie chorób. MOżna powiedzieć ze już wszystkie lęki i to wszystko odeszło więc odstawiłam wszystkie leki ( stopniowo) Nie biore Nic od tygodnia. Od 3-ch lat mam problemy z wieczornym bólem głowy.. Po odstawieniu leków zaczęłam słyszeć własne myśli . Nigdy czegoś takiego nie miałam i chciałabym was zapytać czy ktoś z Was tak ma ? o_0. Wiem ze to naiwnie brzmii ale gdy leże sobie w łóżku i o czymś myślę to te myśli słysze bardzo głośno o_O . czy to może być spowodowane odstawieniem leków .. Szumi mi bardzo w uszach i strzela w głowie .. i jeszcze te myśli .. Czasem sobie leże i słyszę jakieś urywki z dnia .. słowa które słyszałam od Kogos w ciągu dnia. czasem bez sensu jakieś zdanie wyrwane z kontekstu. Nie chce się niepotrzebnie nakręcać ale co to może być ???????????????? o_0 ?? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie - jeżeli leżysz sobie w łóżku i zbiera ci się do spania, to bardzo często, nawet ludzie bez nerwic, "słyszą" własne myśli albo urywki z dnia itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie - jeżeli leżysz sobie w łóżku i zbiera ci się do spania, to bardzo często, nawet ludzie bez nerwic, "słyszą" własne myśli albo urywki z dnia itp.

Faktycznie, do zrelaksowanego umysłu przebijają się takie urywki z pamięci.

 

A odstawianie leków jest jednym z cięższych okresów.

 

Nie martw się na zapas!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff.

chciałam tylko dodać że parę dni temu słyszałam nie tyle własne myśli, co urywki utworu którego słuchałam w ciągu dnia

 

koncert Myslovitz na żywo jednym słowem. i w głowie.

oczywiście, że się przeraziłam :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak coś takiego, jak słyszenie czegoś, czego w danej chwili nie można usłyszeć, przytrafia się ludziom:).

Mam tak, że słyszę właśnie urywki różnych piosenek. Nie słyszę ich bardzo głośno, ale słyszę. Słyszę wybrane wersy utworów, słyszę całe zwrotki, muzykę.

Było to dla mnie dziwne, nie powodowało strachu, ale i całkiem przyjemne (szczególnie kiedy się zasypia;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest całkiem normalne. Mi się cześciej pojawiają obrazy, jeden po drugim, jak byłam w lesie to widze las, paprocie, mech, jak w domu, to moje koty :smile:

To złudzenie że sie coś "słyszy". One po prostu są, a w stanie zasypiania wydają się bardziej intensywne. Muzyka... Jak zasypiam po koncercie który mi sie szcególnie podobał to tak mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sporadycznie czuje dziwne zapachy. Nie wiem czy wyostrzone czy jakie, ale potrafie czuc np swad spalenizny, benzyne, ocet... Czasem cos drazniacego - slodkiego.

Pytalam o to mojego lekarza bo mialam podobnie.Powiedzial ze to problem neurologiczny nie psychiatryczny. Ewentualnie moze to byc po prostu nerwicowe wyostrzenie zmyslów.Summa summarum nic groznego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a prawda, jest coś takiego ;-) a jak (przy okazji) byłam w ciąży, to już zupełnie inne powonienie ^^

btw już nie jestem, i teraz mam faktycznie nad czym się zastanawiać - odkąd biorę leki czuję taki specyficzny zapach chemii od siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem nowa na tym forum ale nawet nie wiecie jak bardzo się cieszę że znalazłam ten temat. Bo ja nie wiedziałam jak to opisać. Mam dokładnie to samo prawie co nos słyszę własne myśli w momencie gdy zasypiam tylko że u mnie wywołuje to ogromny lęk i się wybudzam ze snu i tak w kółko. Boję się potem zasnąć. Ale cieszę się że nie jestem sam bo już sobie wkręciłam początki schizofremii. Ja przez te wszystkie objawy nerwicowe zwariuje kiedyś. Mam pytanko czy zdarza wam się czasem widzieć w telewizorze kolory jakby żywsze, bardziej nasycone, aż za bardzo?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem nowa na tym forum ale nawet nie wiecie jak bardzo się cieszę że znalazłam ten temat. Bo ja nie wiedziałam jak to opisać. Mam dokładnie to samo prawie co nos słyszę własne myśli w momencie gdy zasypiam tylko że u mnie wywołuje to ogromny lęk i się wybudzam ze snu i tak w kółko. Boję się potem zasnąć. Ale cieszę się że nie jestem sam bo już sobie wkręciłam początki schizofremii. Ja przez te wszystkie objawy nerwicowe zwariuje kiedyś. Mam pytanko czy zdarza wam się czasem widzieć w telewizorze kolory jakby żywsze, bardziej nasycone, aż za bardzo?Pozdrawiam

 

W nerwicy dużo rzeczy jest możliwych, a to co opisałaś to omamy hipnagogiczne. Nawet zdrowi ludzie je mają, tylko po prostu nie zwracają na nie uwagi, więc nie masz czego się bać. :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×