Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co się ze mną dzieje?


Medic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Nie wiem czy to dobre forum,ale spróbuję.

Na wstępie chciałbym napisać,że mam 19 lat.

A więc od początku : Od jakichś 3-4 lat przestałem dbać o moje zdrowie,dietę etc,zacząłem palić papierosy,pić alkohol,ale sporadycznie od czasu do czasu.

Wszystko jakoś się toczyło,aż do momentu kiedy zmarł mi brat,było to ponad rok temu w lutym. Od tego momentu moje życie się zmieniło,zacząłem ciągle pić alkohol,codziennie chodziłem pijany spać,kiedy nie miałem co robić to szedłem do sklepu i w domu piłem sam po kilka piw. I tak codziennie. Zacząłem się odżywiać fastfoodami,też praktycznie codziennie,codziennie piłem colę pepsi itp,napoje gazowane,wszystko co niezdrowe,nie jadłem żadnych owoców,warzyw etc,przestało mnie wszystko obchodzić,na niczym mi nie zależało.

Miałem już stan,że piwo było dla mnie jak kanapka,jak nie wypiłem to smutno mi było,nudziło mi się,i tylko alkohol sprawiał mi radość.

Rok temu miałem robione badania (echo serca,ekg etc) i wykazało : cytuję : łagodne nadciśnienie tętnicze (które już jest wyleczone) i wypadanie płatka zastawki dwudzielnej nie powodujące zaburzeń ustroju.

Dobra,przejdźmy do sedna ;)

Jakiś czas temu,dajmy na to 2 miesiące,obudziłem się rano (na kacu) z mrowiącym kciukiem lewej dłoni,zlekceważyłem to,myślałem,że mi przejdzie. Mrowił cały czas. Za parę dni zaczęły mrowić mi wszystkie palce lewej ręki,potem poczułem mrowienie w dużym palcu w prawej nodze. Potem uciski w klatce piersiowej,wstawałem rano bez życia,wszystko mnie irytowało,miałem lęki. Potem zaczeło się kłucie w całym ciele,takie jakby igiełki mnie kuły w całym ciele,zaczęły mi skakać mięśnie,drgania powiek,mrowienie całego ciała,nawet twarz,włosy itd.

Przestraszyłem się,przestałem pić alkohol,zacząłem dobrze się odżywiać,i objawy które mi zostały to : mrowienie ciała,drganie powiek i skakanie mięśni.

Akurat jak to piszę to czuję mrowienie na nosie i czole ;)

Dodam,że od tygodnia biorę magnez duże dawki,czyżby nastąpiły u mnie duże niedobory magnezu?

Czy to coś poważniejszego?

Najbardziej irytujące jest to mrowienie,jak się obudzę to tego nie mam,ale jak wstanę i zacznę coś robić to od razu wszędzie to czuję,i trwa to cały czas.

Jeżeli to niedobór magnezu to ile muszę brać tego magnezu i jak długi czas,i kiedy te objawy znikną?

Dziękuję z góry za wszelką pomoc i wyrozumiałość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolo a dlaczego nie idziesz do lekarza? skąd ludzie na forum o depresji mają wiedzieć czy tobie magnezu brakuje? przecież te objawy mogą być efektem poważnej choroby. idż do lekarza i to jak najprędzej!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam problemy w nerkami, przy okazji leczenia nerek i pęcherza wypłukuje się sporo, więc akurat wiem. Musisz iść do lekarza pierwszego kontaktu, powinien Cię skierować na morfologię+ magnez i potas! Niedobory magnezu i potasu powodują takie nieprzyjemności. wciacia, , mylisz się trochę, przecież chłopak nie mógł sobie ze sobą poradzić po śmierci brata, więc też go dotyczy to forum, chociaż magnez rzeczywiście nie, ale temat jest w pozostałych zaburzeniach. Równie dobrze mogłabym tu pisać o mojej alergii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojoj jak najszybciej do lekarza i badania krwi zrobić - natychmiast.

Na oko nikt nie wystawi ci diagnozy. Jak dla mnie to były przejściowe stany depresyjne - a w związku z twoim trybem życia i stresem - całkowity brak magnezu.

 

Dodam też, że ja po kązdorazowym piciu alkoholu mam dretwienie palcy u rąk.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka656, a ja mam czasem mrówki w palcach bez powodu np. bez uciskania ręki przez dłuższy czas tylko tak o, po prostu przez dłuższy czas. To podobno też nerwicowe u mnie, ale u Ciebie Medic, zdecydowanie stawiałabym na magnez i potas, lekarz Ci dobrze wydawkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi :smile:

właśnie miałem zamiar iść na badanie krwi,muszę zrobić jak najszybciej.

Najgorsze jest to mrowienie,cały czas po przebudzeniu czuję to praktycznie wszędzie,dziś o dziwo jest pierwszy dzień gdzie jakoś mniej to czuję a czasami w ogóle nie czułem,więc może magnez zaczyna powoli działać ;)

mam nadzieję,że to tylko niedobory,ale właśnie dla pewności pójdę się zbadać.

Nutshell,a Ty miałaś niedobory magnezu i miałaś podobne objawy do moich?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medic, tak podobne, ale tak jak mówię- oprócz magnezu, możesz mieć niedobory potasu, przy dużym niedoborze mogą się pojawić silniejsze skurcze mięśni, ja tak miałam i nawet mnie to w nocy budziło( np. jedna noga albo dwie na raz :? choć nie zawsze), dlatego poproś lekarza także o badanie na potas, jego to kosztuje zaznaczenie jednego "ptaszka" więcej czy też dopisanie, a Ciebie znacznie więcej, bo brak potasu jest także bardzo niedobry... Sprawdzić zawsze warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Zrobiłem badania krwi i moczu,badania na tarczycę i wszystkie wyniki idealne.

Magnez potas i sód też.

No po prostu wszystko jest dobrze,a ja nadal czuję się tak samo jak się czułem :)

Więc chyba trafiłem na właściwe forum... ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podane objawy mogą mieć różne podłoże, więc diagnozę może przeprowadzić tylko lekarz.

Interesowałem się trochę podobnym problemem. Przedstawię kilka pośrednich lub bezpośrednich przyczyn drgawek, ataków ciepła i zmian naskórnych (kłucia skóry).

 

 

Skrajnie niewłaściwy tryb życia

Kłopoty z drganiem mięśni w różnych częściach ciała w przypadku skrajnie niewłaściwego trybu życia mogą być spowodowane nadmiernym spożyciem alkoholu, niebezpiecznych substancji organicznych dodawanych do żywności i uboga dieta, osłabienie organizmu, które w połączeniu ze stanem depresyjnym kumulują swój efekt.

 

Najgroźniejsze jest tutaj regularne spożywanie alkoholu i żywności wzbogacanej. Zawarty w niektórych produktach

glutaminian sodu - wzmacniacz smaku, przyjmowany regularnie może powodować powstawanie gamma kwasów

(np. gamma-aminomasłowego) odpowiedzialnych za regulacje w obrębie systemu nerwowego (neuroprzekaźniki).

Zaburzenia wywołane nadmiarem tych kwasów w organizmie mogą prowadzić (i być potęgowanymi przez podane na początku przyczyny) do trwałego uszkodzenia układu nerwowego. Podobne w skutkach jest przyjmowanie alkoholu wraz z niedoborem witamin i soli mineralnych !!!

 

Tak więc połączenie tych wszystkich przyczyn może prowadzić do nieodwracalnych zmian biochemicznych w naszym organizmie, uszkodzenie termoreceptorów, nerwów mięśniowych, ale nie tylko...

 

 

Układ pokarmowy.

Uszkodzenie nerek, ich niewydolność lub nieodpowiednia dieta, kamienica lub predyspozycje zdrowotne są niektórymi z powodów powstawania kłucia skóry, a także jej zaczerwienienia. Pytanie - co mają nerki do skóry ?

Jedną z przyczyn jest obciążenie nerek ze strony złej diety oraz używek.

Kawa, alkohol i papierosy są zgubne dla naszego układu pokarmowego jak i ukł. krążenia. Powodują zmianę ciśnienia, a także zakwaszenie organizmu. Zła dieta, bogata w obrobione termicznie nasycone kwasy tłuszczowe, nadmiar białka, który powoduje powstawanie ciał ketonowych wpływa na cały ustrój organizmu. Stan wewnętrzny organizmu odbija się na skórze i mięśniach, dlatego to co jemy i pijemy ma bezpośredni wpływ na skórę i stan fizyczny organizmu. Każde zaburzenie w funkcjonowaniu nerek, wątroby czy jelit, odbija się na stanie skóry. Tak więc ważne jest wykonanie odpowiednich badań tych organów w przypadku napadów ciepła, wystąpienia wysypki, pieczenia czy szczypania skóry.

W przypadku niewydolności nerek często występują kłopoty z ilością potasu w naszym organizmie - należ mieć to na uwadze (reguluje gospodarkę wodną organizmu, utrzymuje właściwy rytm serca i odpowiada za prawidłowe ciśnienie osmotyczne). Innym bardzo ważnym elektrolitem jest wapń, również odczuwalny w razie jego niedoborów.

 

 

Borelioza

Objawy swędzenia, kłucia skóry wraz z uczuciem ciepła są często utożsamiane z Boreliozą - chorobą odkleszczową powodowaną głównie przez bakterię Borrelia burdgdorferi czy B. anserina. Czasami objawem charakterystycznym u zwierząt domowych jest drapanie się bez jakiejkolwiek przyczyny. U ludzi objawy te są zaskakująco często ignorowane przez lekarzy i nie zostają powiązane z tą chorobą.

 

 

Pasożyty

Spotkałem się z artykułem odnośnie alergii w którym było wyraźnie napisane, że takie objawy (ciepło, kłucie lub swędzenie skóry) mogą być wywoływane przez pasożyta w organizmie.

 

Nagłe zmiany odczuwalnej temperatury są często przypisywane chorobom tarczycy lub przyjmowaniu zawartych w żywności (Związków goitrogennych (wolotwórczych)), a także zaburzeniami w Ośrodku termoregulacji, lub zaburzenia w działaniu niektórych hormonów.

 

 

Dodatkowo

-U niektórych poprawę w przypadku "kłucia skóry" spowodowały leki zawierające "feksofenadyne" - składnik leków antyalergicznych.

-Ważne są także badania tarczycy oraz Sód/Wapń/Cukier <- zwłaszcza jak dodatkowo towarzyszy temu ból w kladce piersiowej. Rzadko kiedy przyczyną jest brak magnezu.

-Spotkałem się też z przypuszczeniem iż "szczypanie skóry" i "duszności" powodują zarodniki grzybów mogące wywołać alergię, dlatego należy zwrócić na to uwagę, zwłaszcza jeśli przeprowadziliśmy się do "nowego budownictwa" lub okresu występowania form alergennych w przyrodzie.

-Na wielu forach podobne przyczyny nie miały odzwierciedleniach w wynikach przeprowadzonego badania krwi.

-Przypadłości tu opisane dotyczą znacznej grupy ludzi i dodatkowo występują inne objawy. U niektórych stosowane metody działają , u innych nie przynoszą

 

Podsumowanie

Pierwsze co musimy zrobić to iść do specjalisty !!!

Możemy spróbować zmiany diety na lekkostrawną, odrzucić całkowicie alkohol, papierosy i kawę (herbatę), żywność która zawiera w swoim składzie "dodatki do żywności".

Należy również zwrócić uwagę na ilość przyjmowanej wody, soli mineralnych

 

Życzę powodzenia !!!

 

 

Ps. Wiele rzeczy w tym poście nie jest potwierdzonych literaturowo i należy traktować ten post jako ciekawostkę.

Za wszelkie błędy z góry przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam do tego starego tematu, że nie ma sensu robić badań pierwiastków we krwi. Otóż takie badanie stwierdza tylko ich obecność w osoczu, a bardzo często zdarza się tak, że człowiek ma niedobory wapnia w kościach, za to w osoczu jest zachowana całkowita równowaga. Takie badanie stwierdzi tylko czy równowaga nie jest zaburzona. U większości osób z niedoborami nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×