Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy dopadło mnie to cholerstwo?


asia_301

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czytam forum od pewnego czasu a dzisiaj postanowiłam napisać.

Mam 31 lat, wydawało mi się, że mam silną psychikę, ale niestety w końcu padła.

Przedstawię po krótce moje dolegliwości:

Jakiś czas temu , była to sobota poczułam w pewnym momencie,jak biłao mi się robi przed oczami, jest mi gorąco, nie mam czym oddychać, biegałam do łazienki chlapiąc twarz zimną wodą, potem wystawiając ją za okno,żeby złapać powietrze. Nie mogłam nad tym zapanować, dodatkowo zaczęla bolec mnie lewa łopatka promieniując do piersi. Powiedziałam męzowi żeby zawiózł mnie na pogotowie bo coś się niedobrego dzieje. Pojechaliśmy, lekarz oczywiście mnie nie przyjął twierdząc, że on tego nie wyleczy a psychiatra. Na łopatkę kazał wziąc pyralginę i 2 apapy.

Przez najbliższe dni było podobnie, może z mniejszym nasileniem. Przewertowałam internet i odnalazłam sobie kilkanaście chorób. dodatkowo zmarła Kamila Skolimowska na zator tętnicy i od razu dopasowałam sobie ta chorobę, zaczęła boleć mnie szyja, żyła itd.....miałam wrażenie,że zaraz dostanę zatoru i umrę.

Po kilku dniach to wszystko ustapiło, ale nie do końca oczywiście. Czasami mam kłucia serca, drętwienie lewej ręki, bóle szyi,czasami mam wrażenie,że serce mi staje, albo czuję jakby w nim bulgotało lub burczało tak jak w brzuchu...ale to nie jest aż tak uciązliwe, najbardziej co mnie denerwuje to to, że rano się budzę czuję się świetnie, robię stałe czynności, siadam na kanapie zapalam papierosa i nagle w mojej głowie rodzi się pytanie do siebie samej: Czy ja aby na pewno dobrze się czuję? I wtedy się zaczyna myślenie, nie chcę o tym myśleć ale to jest silniejsze i nagle energia ze mnie spada, już czuję się słabo, w okolicach piersi niby nic mnie nie boli jak się zastanowię, ale czuję niepokój właśnie w tym miejscu, za chwile oczywiście zaburczy mi w okolicach serca i już koniec mojego dobrego samopoczucia. Wychodzę do pracy i już ide wolno bo serce mi wali jak głupie, wchodzę do metra, siadam na ławce, bo chcę zaby serce się uspokoiło, poza tym oczywście mam lęk przed wejściem, ponieważ jest tam pełno ludzi , a ja się słabo czuję i pewnie zaraz zemdleję, także przeczekuję kilka pociągów zanim zdecyduję się wejść.

Potem w ciągu dnia jakoś funkcjonuję, mając w głowie oczywiście myśli o swoim samopoczuciu. Wieczorem również nachodzi mnie niepokój, serce kłuje albo coś innego i już wyobrażam sobie,że mam coś z sercem, stan przedzawałowy - no bo przecież serce nie burczy.......

Zrobiłam podstawowe badania krwi i moczu-wyniki rewelacyjne, lekarz mówi, że moje objawy sa na tle nerwowym, ale zrobię EKG-dla spokojności.

Zrobiłam RTG odcinka szyjnego kręgosłupa i klatki piersiowej - myślałam,że bóle łopatki mają coś wspólnego z tym-ale wynik prawidłowy...

nie wiem co mam robić, takie głupie myślenie powoduje, że nie mam humoru, czuję się bardzo słabo, nie mam ochoty na seks....

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję tym ,którzy zdecydowali się przeczytać mój wywód.

Asia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wyglada na to ze masz nerwice, zazwyczaj takie ataki zaczynaja sie jak twoje niespodziewanie i od jakiegos bolu fizycznego, takze te wszystkie burczenia to objaw nerwicy. Najlepiej idz do Poradni Zdrowia psychicznego do lekarza psychiatry, ale zrob dla pewnosci EKG my tez jestesmy po kilkunastach badaniach ktore nic nie wykazaly bo to nasza psychika powoduje bole fizyczne, duzo zdrowka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze to te myśli, chcę o nich zappomnieć robiąc różne rzeczy, ale oczywiście się nie udaje

 

Asia_301...o myslach nie da sie zapomniec tak sobie...one sa po cos...

U ciebie wystepuja po to aby dac znac o czyms zlym co sie dzieje w Twojej podswiadomosci...

Dojdziesz do tego z czasem i bedziesz sie coraz to lepiej czuc.

Nikt z nas nie zna do konca genezy tego calego ustrojstwa,musimy sie meczyc :roll::roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie do specjalisty.....ale jakiego? od razu do psychiatry?

Kurcze.....wzięło się jak dla mnie znikąd, a moze wcale nie znikąd tylko ja nie jestem świadoma z czego.....

Dla mnie najgorsze są wieczory, siedzę z mężem na kanapię,pijemy herbatę, trzymamy się za rękę a tu nagle moje osłabienie samopoczucia, gupie myśli, jakiś ucisk w mostku między piersiami i koniec z moim dobrym nastrojem.

Jakiś miesiąc temu miałam tez tak, że budziłam sie w nocy z wrażeniem, że sypialnia jest tak malutka a ja nie mam czym oddychać, otworzyłam okno , jak położyłam głowę na poduszkę to miałam wrażenie ,że ona się zapada. Tak mi minęły 2 noce, od tamtego momentu jest normalnie.

Straszne to wszystko.

Buziaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asia _301 tak to juz jest z naszą głową.Ja budząc się rano juz główkuję jak będę oddychac,co z sercem itd.W pracy czasem uda mi się nie myśleć o swoim samopoczuciu,ale to tylko na chwilę,poczym znowu jestem skupiona na sobie.Tak naprawdę to właściwie cały czas kotłują mi się myśli w głowie na temat mojego serca,płuc ,żył, tętnic i licho wie jeszcze czego.Cały czas żyję w zagrożeniu jakąś chorobą-jak nie zawał to zator lub rak płuc czy krtani.Masakra.Żeby tak chociaż na chwilę zapomnieć,poprostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja budząc się rano juz główkuję jak będę oddychac,co z sercem itd.

 

właśnie i ja rozpoczynam dzień w ten sposób! :)

Zauważyłam,że wieczorami od około 28-stej bolą mnie plecy w okolicy płuc, jak sięwykapię to przechodzi na chwilę, może to jest spowodowane siedzącą pracą, ale może nie? Już oczywiście sie nad tym zastanawiam.

2 miesiące temu lekarz osłuchał mi płuca i powiedzieł,że jest czysto....

Pozdrawiam Was wieczorowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahah no tak, 28....oczywiście chodziło mi od 18-stej.....

 

Kurcze a ja dzisiaj obudziłam się rano z zawrotami głowy, oczywiście trzma mnie do teraz. Lekkie ale zauważalne jak dla mnie.....

no nie mogę normalnie.

Piję sobie melisę, może to coś da. Aha i biorę bilobil na wyrówanie ciśnienia mózgowego - tak mi zalecił lekarz, cholerka, nie miałam zawrotów już jakiś miesiąc!!

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie ogarnijcie sie,co to sa za objawy.czy to jest nerwica ??? to jest g a nie nerwica.

a melise to mozna sobie w d wsadzic.

 

[Dodane po edycji:]

 

ludzie ogarnijcie sie,co to sa za objawy.czy to jest nerwica ??? to jest g a nie nerwica.

a melise to mozna sobie w d wsadzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×