Skocz do zawartości
Nerwica.com

Chca Ci zabrac internet!


Joanova

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze Administratorów o wybaczenie, ze w tym miejscu umieszczam ten post. I o to byście usunęli go, ale jutro, jutro wieczorem. Ponieważ sprawa wydaje mi sie pilna, choć mogę nie mieć przecież racji. Ale jeśli to prawda, ze możemy mieć ograniczony dostęp do internetu, to dotyczy to nas wszystkich - Administratorów, wszystkich stałych bywalców, mnie i przyszłych domowników.

 

Wejdźcie na http://stopcenzurze.wikidot.com/, przeczytajcie dokładnie o co chodzi, a potem, jak to sie mówi ''Zrób to, co zgodne z Twoim sumieniem i przekonaniem''.

 

Ja zagłosowałam, bo myślę, ze to ważne.

 

I jeszcze raz sorry dla Was, drodzy Moderatorzy, bo wiem, ze to nieregulaminowe. Mam nadzieje, ze mi to odpuścicie... i zagłosujecie :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie napisałam, ze każdy to sam może jedynie ocenić. Moja reakcja i ten post wynikają z tego, ze już od kilku lat były spekulacje na ten temat. Spekulacje. I dziś nikt nie może mi powiedzieć, ze mam coś w tym temacie zrobić albo ze nie mam robić. A jedyne, o co mi tutaj chodzi, to by ludzie dowiedzieli sie, ze potencjalnie istnieje takie ryzyko. Jesli wiec potrzebujesz więcej informacji, poszukaj ich lub po prostu nie rób niczego, bo może nic nie ma sensu robić. Po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze?

To nie tyle kwestia tego co może zrobić parlament jako taki, a kwestia tego co mogą potem wykombinować firmy telekomunikacyjne.

Chodzi o rzeczy w stylu blokowania niewygodnych darmowych komunikatorów, albo robienie kasy na sprzedaży dostępu do internetu w ograniczonych pakietach.

 

Do tego jeszcze dochodzi problem naruszenia neutralności Internetu, który mógby pięknie załatwić te strony i firmy, którzy nie płacą dodatkowej kasy dostawcom Internetowym za priorytet na łączach.

Więcej o neutralności sieci tutaj.

 

Próbowali już coś takiego przepchnąć w USA, ale im się nie udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niech wpizdu odetną to dziadostwo może ludzie się w końcu naucza porozumiewać normalnie :!: a na poważnie żaden dostawca nie odważy się na to bo straci wszystkich klientów bo inny provider wyłapie klientów na nie pakietowaniu tresci internetu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... może faktycznie masz racje?

 

Bez sensu sie cieszyłam z każdego ebooka, często darmowego, z tego powodu, ze oszczędza sie papier, a zatem i lasy. No i w chwilach, gdy potrzebuje adresu jakiegoś urzędu albo szpitala, mogę przecież korzystać z książki telefonicznej albo panoramy firm, to prawda. No i przeciez nikt nie musi mieć Lostow, ani Dextera, ani Galactici, ani Smallville, ani Prison break, bo to nadobowiązkowe. Nikt tez nie musi przecież dzielić sie swoimi przemyśleniami tutaj, bo może iść do psychologa, jakiegoś, znalezionego w książce telefonicznej albo poleconego w przychodni. Również inne fora nie są nam potrzebne.

 

Hmm... Ale... są tez dobre strony... tak sadze. Chocby fakt, ze dziś wiele matek może pracować w domu, będąc przy swoich maluchach przez pierwsze lata ich życia. Choćby fakt, ze informacja jest dziś coraz bardziej dobrem powszechnym, a nie własnością wybranych. W ciągu kilku minut możemy sie porozumieć. Możemy tez przechowywać ogromne ilości informacji. To sie nazywa chyba... postęp? Nasze myśli staja sie dobrem wspólnym. Coraz bardziej, choć to jeszcze następuje wolno, zbliża nas to do czegoś, co można by nazwać zbiorowa świadomością, zgodna z najważniejszymi ludzkimi wartościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet. Komórki nie mam.

 

Aż mnie dziwi, że w USA takie coś nie przeszło po tym, jak przeszedł Patriot Act :shock:

To dlatego, że Patriot Act "tylko" pozwalał na szpiegowanie i był kierowany "bezpieczeństwem" państwa. To co wymyślają firmy telekomunikacyjne byłoby ogromnym ciosem dla gospodarki no i praktycznie rzecz biorąc opłacałoby się tylko firmom telekomunikacyjnym i wielkim koncernom.

 

a na poważnie żaden dostawca nie odważy się na to bo straci wszystkich klientów bo inny provider wyłapie klientów na nie pakietowaniu tresci internetu ;)

Orange już chce pakietowania i uprzywilejowania tych, którzy będą im płacić za to grubą kasę. A tak swoją drogą, to te firmy, które lobbują za takimi rozwiązaniami pięknie wystawiają się na akcję odwetową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewniam was obudzimy się jutro i zalogujemy bez kłopotu we wszystkich tych samych serwisach co dzisiaj tak ,że bez panki miśki ;)

Też tak sądzę.

Gdyby zakazali dostępu to hackerzy tudzież studenci wymyśliliby jak ominąć system i znowu by się zrobiła draka.

A dla samej UE byłby to strzał w stopę - powszechny dostęp do sieci miał przecież gwarantować rozwój. I Korei Północnej nam tu przecież nie zrobią.

 

Usunęłam zdublowane tematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki, zatem Moderatorze, usuń mój post już dzisiaj. :smile:

Na drugim forum aktywni ludzie już zagłosowali, wiec osiągnęłam to, co było moim celem. Chciałam poruszyć parę osób, nie cały świat. Usuń Moderatorze.

 

[Dodane po edycji:]

 

Przeniosłeś mój temat już dzisiaj do poza topikowych. I to jest zgodne z regulaminem. I jest o.k. Tak należało zrobić. I to dlatego poprosiłam, by zrobić to jutro. Ale niestety... reguły wzięły gore nad ludzkim podejściem. Dlatego nie pozostaje mi nic innego jak prosić o całkowite usuniecie tego tematu. Proszę.

 

[Dodane po edycji:]

 

List do Moderatora

 

Przeniosłeś mój temat już dzisiaj do poza topikowych. I to jest zgodne z regulaminem. I jest o.k. Tak należało zrobić. I to dlatego poprosiłam, by zrobić to jutro. Ale niestety... reguły wzięły gore nad ludzkim podejściem. Dlatego nie pozostaje mi nic innego jak prosić o całkowite usuniecie tego tematu. Proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłeś mój temat już dzisiaj do poza topikowych. I to jest zgodne z regulaminem. I jest o.k. Tak należało zrobić. I to dlatego poprosiłam, by zrobić to jutro. Ale niestety... reguły wzięły gore nad ludzkim podejściem. Dlatego nie pozostaje mi nic innego jak prosić o całkowite usuniecie tego tematu. Proszę.

A to niby czemu? Nie po to piszę posty, by ktoś usuwał temat w, którym piszę.

 

Mnie ta cała walka z piractwem śmieszy trochę.. bo się do tego zabierają niewłaściwie albo i za późno. Np. gdy już nikt nie miał CD playera, to oni nagle obniżyli ceny płyt, podczas gdy był to już czas na sprzedawanie płyt w sieci bez opakowań i dupereli, a w formie mp3, trzy razy taniej. W końcu gdzieś kiedyś czytałam, że koszt jednej mp3 to 60 gr :shock: Więc skąd 30 zł za 12 piosenek?

Obniżyli ceny płyt? Gdzie i kiedy? Zachodnie płyty kosztują od 50-70 zł. A gdzie można kupić MP3 za 60 groszy?

 

Nie, nie sądzę. Bo jaki w tym sens, żeby walkę z piractwem prowadzić w sposób utrudniający jeszcze bardziej dostęp do określonych materiałów, zamiast ułatwiający? Mało tego, im bardziej owoc zakazany, tym bardziej smakuje ;) Zakazy dóbr że się tak wyrażę, powszechnych, więcej złego w historii wyrządziły, niż dobrego. ot. np. prohibicja w stanach wcale nie ograniczyła spożywania alkoholu, a przy tym doprowadziła do powstania nowych problemów, jak przemyt, przestępczość zorganizowana itd. Wiem, że zaraz każdemu nasunie się myśl, a co z narkotykami, czy też powinien być wolny dostęp, ale to raczej odrębna dyskusja.

Mało tego Paulo Coelho oświadczył, iż w pełni popiera ideę P2P i nawet zamierzał zeznawać na korzyść serwisu The Pirate Bay.

http://www.technonews.pl/Technonews/1,94439,6503825,Paulo_Coelho_calym_sercem_za_The_Pirate_Bay.html

Ta, tyle, że on jest pisarzem - pisarze mają tak od dawna, że ludzie korzystają z ich pracy za darmo - biblioteki to coś jak taki mini-pirate bay.

 

Tak czy siak, problem polega na tym, że nie wszyscy piraci mają swoje zasady. Tak w zasadzie, to większość ich nie ma. Większość jest typowymi dupkami, którzy wyznają filozofię typu "po co płacić skoro mogę mieć za darmo?" - na Zachodzie, to często są to "ludzie", którzy mają kasę i sobie żyją na wysokim poziomie. Czasami to są tacy popaprańcy, że np. jak piracka wersja gry jest opóźniona o tydzień przez DRM to nie wytrzymają i pójdą kupić orginał.

Jak rozmawiałem z niezależnymi twórcami gier, to sytuacja wygląda dość kiepsko - np. 80% instalacji World of Goo (gra za 20$/zł, dość innowacyjna, bez DRM) to piraty.

Sam się spotkałem z takimi "ludźmi" i w tak w zasadzie, to nie ma na nich innego sposobu niż ich karać. Niestety tracą na tym uczciwi piraci i nie-piraci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joanova, przykro mi że zostałem posądzony o usunięcie tematu mimo ,że pozostawiłem go w sub forum Depresja gdzie go umieściłaś i mimo poparcia inicjatywy więc niechaj usunie go moderator który skasował ten temat :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, od dzisiaj tematy nie cierpiące zwłoki (np. petycje) umieszczamy w dziale depresja, bo jest najczęściej odwiedzany i jeszcze i kilku innych, żeby było więcej dymu :roll:

 

Podpisano,

Amy Lee, nie-ludź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amy Lee, będziemy pupkę bić :mrgreen: Ty nie-ludzie :*

 

gdyby nie prośba autora sam bym tak zrobił no ale wszystkich sie nigdy nie zadowoli bo to by był masowy orgazm :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam kupiłem parę brzydul z tvn :mrgreen: bo kończy się głupi serial sceną i nie wiadomo co dalej teraz się z tego kładę ze śmiechu ,tak to jest jak się czeka kiedy będzie już super laską :mrgreen: co do muzyki nie mam problemu bo po co mam szukać i grzebać ,wchodzę na iTunes wpisze słowo i już mam i nie pirace przynajmniej nie muszę całej płyty i czuje ,że to jest fair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×