Skocz do zawartości
Nerwica.com

omamy


mix_plastic

Rekomendowane odpowiedzi

wiecie może jak często 'powinny' się pojawiać omamy, żeby trzeba było się nimi zacząć martwić?

kurcze, nigdy się tym nie martwiłam...zawsze myślałam, że skoro mi się coś wydaje, to mi się tylko wydaje i tyle, nie wiązałam tego z chorobą...a z drugiej strony nie chcę sobie nic wkręcać :/

(mi się czasem wydaje - od jakichś kilku lat - że czuję pewien zapach, ale jak się pytam osób obok mnie, nikt go nigdy nie czuje :/

w sumie, skoro to trwa już tyle czasu, to chyba to niegroźne jest, nie?

jeszcze nie mówiłam o tym nikomu - w sensie specjaliście.

[ :( sory, ale czuję się winna, że zajmuję Wasz czas i miejsce]

[...i czuję się winna, że czuję się winna..ale komedia :/ chyba mam obniżony nastrój..]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mix_plastic, Gosiulka, o czymś takim to powinnyście powiedzieć przede wszystkim!

Omam, halucynacja, iluzja, złudzenie itp. to bardzo silne znaki. Wyczuwanie jakiegoś zapachu może oznaczać, że w przeszłości "coś" wydarzyło się na tle takiego zapachu i podświadomość to zapamiętała jako wzorzec - połączyła zapach z wydarzeniem, choć nawet nie musiała istnieć świadomość tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosiulka, może to było czyste powietrze ;)

a tak serio, to nie wiem...bo ja mam zupełnie inaczej - ja czuję zawsze jeden i ten sam zapach (tzn wtedy, kiedy nikt nie potwierdza, że też go czuje, poza tym odbieram całe spektrum :) ,mianowicie jest to śmierdzący zapach zbliżony do kupy :/

jest to trochę nie za fajne :/

na szczęście nie zdaża się to bardzo często, chyba bym zwariowała, gdybym czuła to codziennie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosiulka, może to było czyste powietrze ;)

a tak serio, to nie wiem...bo ja mam zupełnie inaczej - ja czuję zawsze jeden i ten sam zapach (tzn wtedy, kiedy nikt nie potwierdza, że też go czuje, poza tym odbieram całe spektrum :) ,mianowicie jest to śmierdzący zapach zbliżony do kupy :/

jest to trochę nie za fajne :/

na szczęście nie zdaża się to bardzo często, chyba bym zwariowała, gdybym czuła to codziennie....

 

to nie musi być objaw nerwicy lecz padaczki skroniowej to mogą być pierwsze niewinne objawy mam osobę w rodzinie z taką diagnozą, zaczęło się własnie od zapachów a potem doszły inne akcje nic z konwulsji, jest na lekach i problem się usunął a też czuła smierdzące zapachy, polecam iść do dobrego neurologa, nie wszystkie nieprzyjemne objawy to nerwica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SŁUCHAJ nie chodzi o straszenie, osoba która znam tak miała ale lekceważyła to, dopiero gdy doszły inne jazdy typu błyski w oczach, urwany film itp poszła do neurologa i okazało się ze to padaczka skroniowa, zrobiła badania eeg, tomograf, rezonans i tylko eeg pokazało pene nieprawidłowości w zapisie jak stwierdził lekarz ale opisujący napisał że badanie w normie :smile: , po lekach przeciwpadaczkowych objawy ustapiły, jest wiele z objawów które współistnieją w róznych schorzeniach, normalnie lekarz ogólny oleje to a neurolog się zastanowi i dlatego radzę iśc się zbadać i tyle, po co łazić do psychiatry który weźnie kasę i będzie miał gdzieś co jest przyczyną niedomagań,i wypisze receptę na leki które mu zareklamował przedstawiciel handlowy, zawsze podtsawą do skierowania gdziekolwiek do specjalisty szczególnie psychiatry jest wykonanie badań i wykluczenie chorób dających jakies tam objawy, moja pani psycholog powiedziała że wielu lekarzy niedopełnia tych obowiązków i często jest tak że zmierzą ci cisnienie zbadaja słuchawką i powiedzą ze to nerwy i wyslą cię do psychola i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku nerwicy występuje coś takiego jak wyostrzenie zmysłów dla tego czasem coś czujemy . Nie warto się nakręcać pozdrawiam .

Ja mam taki problem zdarzyło mi się to kilka razy 2 max 3 że jak patrze na wiszący ręcznik w łazience to mam wrażenie jak by się lekko kołysał przy tym czuje lęk itd czy może być to związane z derealizacją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś takiego niepowinno sie lekcewazyć. Przyczyn może być szereg. Od różnych przyczyn psychicznych, po różne przyczyny neurologiczne. Nie wiem jak nazywał sie test, ale jak odebrano mi prawko to był własnie taki w którym było bardzo dużo pytań o tego typu rzeczy. Pewnie nie musi to być koniecznie coś poważnego. Jednak stres i nerwicowe wyostrzenie zmysłów to kiepski powód. Tym bardziej jesli ok dłuższego czasu jest to ten sam zapach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×