Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dziwne objawy;/


ozi198

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem marcin, mam 24 lata i jestem tu pierwszy raz.Pisze dlatego ponieważ nie bardzo potrafie sobie porawdzić z moimi dolegliwosciami.Zaczeło sei kiedy bylem brzdącem pamietam ze od dzieciństwa denerwowalem sie chociazby grami komputerowymi w ktore nie potrafilem grac.Pierwszzy objaw jaki pamietam to byl lek przed ciemnoscia nawet na zielonej szkole w pokoju pani musiala uchylic drzwi zeby byl chcoiaz promin swiatla jak go nie bylo panikowalem ze ciemno mi i ze sie udusze .Pozniej byl epizod z klaunami panicznie sie ich balem dzis tez nie pwiem zeby mnie smieszyly ale ok ciemnosc i widok klauna minely.Na dzien dziseijszy czuje sie fizycznie i psychicznie fatalnie kiedys spiewalem i graklem w zespole na gitarze dzis pomge tylko pomarzyc.Zaczelo sie niedawno moze pol roku temu pamietam ze zaczelo m sie tak dziac jak zac zalem sie denerwowac najpierw jakby uczucie ucisku w karku a potem jakby mi ktos szyje sciskal i musze sie polozyc jakby tlenu brakowalo to po pierwsze.Pozniej zaczelo sie takie mimowolne przyspieszanie serca czulem jak mi bije nieziemsko lezac np .Cisnienie ktore mierzylem mialo nawet 180\120 roznie puls tez ponad 130 wteyd sie panicznie balem pocilem czasem drzenie nog jakby padaczka .Ale ilekroc przyjechalo pogotowie to mowili ze cisnienie dobre wiec nie wiem czy jakos tak reaguje na aparat do mierzenia cisnienie czy co.Niedawno bylem w szpitalu mialem krew pobrana mocz echo serca holter ekg itp i poczatkowy lekarze mowili z emoze to byc przewodnictwo ale po konsultacji z kardiolohgiem w ochojcu wykluczyl to i powiedzial ze to nerwica i tak mnie wypisali na nerwice wegetatywna .Wczesciej jeszcze mialem takei jakby ataki ze zaraz zemdleje jakbym stracil swiadomosc na moment tak to wygladalo.Mialem tez robione tk glowy wszystko ok .Ostatnio ciagle leze bojse sie rozmawiac z ludzmi unikam tego moja narzeczona pomaga mi jak mzoe ale wiem ze to ja boli ;/.Dziwna sprawa bo wtedy zawsze z brzuchu mnie kreci i zaczyna serce szybciej walic i czje jak bym mial umierac doslownie;/Dziwnie tez jets to ze ostatnio zaczynam jakby mdlec w momenccie jak zaczynam mowic cos nie chodzi mi ze z kims ogolnie na jednym tchu to wtedy rpobi mi sie slabo jak by w szyi mi sciskalo ;/ prosze pomozcie mi pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do psychiatry, ale zastanów się przed tą wizytą nad tym czy chcesz leki zażywać. Ja nie zażywam i dobrze mi z tym, liczę na dobry wpływ psychoterapii, ale niektórzy tutaj sobie chwalą. Ja nie lubię tego typu ingerencji jeśli chodzi o mój organizm.

 

Pozdrawiam serdecznie! :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te wszystkie objawy wskazuja na nerwicę lękową, po prostu jak czujesz ze Ci sie kręci w brzuchu to Cię opanowuje lęk, zaleca wizyte u psychiatry bo sam to raczej sobie niewiele pomozesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko bede musial skorzystac . tylko dziwi mnie to ze jak zaczynam rozmawiac wlasnei czy glosno mowic to jakby mnie sciskalo w szyi robie sie czerwony jak bym mial za malo tley czy krwi za duzo nei wiem ;/ czy to tez moze byc spowodowane objawami nerwicy ?aha i jeszcze zcasem jak za mocno ziewam ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być na tle nerwowym.To rozstrzygnie lekarz, na pewno są to problemy, których nie należy bagatelizować.

 

Możesz mieć refluks żołądkowo- przełykowy, ja to miałam kilka lat, ale nie miałam w momencie mówienia tylko caly czas czułam "kulkę" w gardle. Na tle nerwowym.

 

Możesz mieć globus http://www.forumpediatryczne.pl/specjalista/ep,138,Globus .

Na tle nerwowym. Powszechne zjawisko. Bardzo prawdopodobne.

 

Możesz mieć jakieś problemy z krtanią lub samymi strunami głosowymi. No to taka mniej prawdopodobna wg mnie wersja.

 

Może fobia społeczna, choć na ten temat mało wiem.

 

Jak wyglądały do tej pory Twoje kontakty interpersonalne? Miałeś z tym kiedykolwiek jakiś problem? Jesteś nieśmiały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozi123, idź do specjalisty...

wygląda jak nerwica lękowa, to prawda, ale dla wlasnego spokoju sprawdź jeszcze może tarczycę, bo objawy nerwicy i tarczycy sa w dużej częscie identyczne, a ona - jesli jest powiekszona może też uciskać w szyi...

być może dodatkowo masz też jakąs fobię społeczną...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×