Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pomocy!! Uroiłam sobie ciążę!!!


NutShell

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy nie wiem co ze sobą zrobić, uroiłam sobie ciążę, cały czas męczą mnie myśli na ten temat od kilku dni! Boję się okropnie, że rzeczywiście mój organizm to przyjmie za prawdę i będę mieć objawy ciąży której nie ma... Tydzień temu dostałam okres, właśnie mi się skończył więc to nie jest możliwe, nie wiem skąd mi się to wzięło, paranoja!!! Cały czas o tym myślę i jestem przerażona, jeśli okaże się, że mam ciążę urojoną to będzie straszny wstyd!!!! Ja od dawna myślę o tym czy będę mogła mieć dzieci, bo mam problemy z prolaktyną, kilka moich koleżanek jest w ciąży albo mają maleństwa a ja mam obawy czy się doczekam kiedykolwiek dziecka, ale nigdy nie miałam takiej nieuzasadnionej obsesji odnośnie tego, że ja właśnie jestem w ciąży a teraz ni z gruchy ni z pietruchy takie myśli! Co ja mam ze sobą zrobić??!!! Wiem, że nie jestem a męczy mnie, że jestem!!!!! Ratunku!!!;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałam, na szczęście ustąpiło. Na początku nie dowierzałam z siły moich urojeń. Wydawały mi się potwornie śmieszne w swoim absurdzie, nie miałam nawet podstaw by tak przypuszczać (nie spałam nigdy z nikim). Każde dni opóźniającej się miesiączki odbierałam, jako alarmujący znak, a kiedy wreszcie się pojawiała, działała, jak kojący plaster miodu. W końcu przeszło, kiedy podzieliłam się tą zmorą z przyjaciółką i jawnie zostałam [delikatnie] wyśmiana. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też wydaje się to śmieszne i irytuje mnie cholernie... Ja ogólnie mam problemy z okresami i u mnie to nie idzie w dni ale w miesiące, z tym, że ja nie jestem dziewicą, ale co z tego skoro miałam okres dopiero a spałam z kimś ostatnio jakiś miesiąc temu!! Teoria można powiedzieć wyssana z palca i na dodatek z jednej strony w nią nie wierzę i sama się z siebie śmieje, a z drugiej strony strasznie się boję zwłaszcza tej ciąży urojonej, że brzuch mi zacznie rosnąć, że się ludzie będą ze mnie śmiać albo mi współczuć, że chyba strasznie chciałam dziecka skoro w brzuchu pusto a rośnie... Co za idiotyzm!!! Oszaleję!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ze nie moze byc swiadome!!!! człowiek z urojeniami idzie do lekarzai mowi ze jest juz w 4 miesiącu i chce poznac płec zeby rozglądac sie za ubrankami i farba do pokoju, krytycyzm wobec objawów swiadczy o tym ze jestes normalna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zresztą tez tak miałam, idź do psychologa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asiulek, ale ja wiem jak to działa, ja mam psychoterapię wyznaczoną od lipca więc ciężko by mi było do lipca czekać na pomoc doraźną w tym temacie... Myślę, że to forum jest również po to aby sobie pomagać w jakiś sposób i pocieszać w pewnym sensie kiedy ktoś tego nagle potrzebuje lub odpowiadać na pytania kiedy ktoś je zadaje. Być może moja chora główka chciała przeczytać, że nie tylko ja tak mam i że urojenie jest urojeniem jeśli się o tym nie wie, a że to właśnie przeczytałam to mnie trochę uspokoiło. Nasze lęki i ataki nie trwają miesiącami tylko są nagłe i się powtarzają. Mnie akurat ten schiz dopadł pierwszy raz więc byłam przerażona... Kiedy mam zawroty głowy czy inne dolegliwości, które znam to nie piszę o tym tutaj, bo wiem jak to działa i wiem, że przechodzi, a co do tego nie wiedziałam i się zwyczajnie bałam, zdarza się. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×