Skocz do zawartości
Nerwica.com

W myślach mowie na siebie "ON" ...


hurricane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ... mam problem i chcialem sie Was poradzic, ciagle boje sie ze moge miec schizofrenie, ciagle mam mysli o tym, porownuje do siebie objawy i w ogole strasznie sie mecze ... ale chcialem was zapytac o jedna rzecz. Zauwazylem ostatnio ze czesto zwracam sie do siebie "ON" a nie "JA", i juz boje sie ze to objaw schizofrenii ... mianowicie to wyglada tak, ze tworzy mi sie w glowie taka historyjka jakies wydarzenie i naprzyklad (w myslach oczywiscie) siedze sobie z dziewczyna i koledzy ktorzy tez sa w myslach ale obok mowią "ale On ma zajebista dziewczyne". Wlasnie na takim czyms to polega. Nie wiem co mam robic ... pomozcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że póki wiesz, że coś jest nie tak i przeszkada Ci to normalnie funkcjonować powinieneś zgłosić sie po poradę do psychologa. NIe muszisz nikomu mówić po co i gdzie idziesz po prostu zapisz się i idź a sam zobaczysz czy było to słuszne. Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to nie wygląda na schizę, jesteś zbyt świadomy siebie i swoich myśli, w shizofrenii z tego co wiem chory NIE USWIADAMIA sobie problemu, jest ostatnią osobą, która przyzna, że to z nią jest coś nie tak. U ciebie to raczej problem nerwicowy, a te historyjki, ktore masz w umyśle, to nic wielkiego, nawet jesli mowił byś do siebie w myślach nie ON, a ONA, to też nic specjalnego by to nie oznaczało, liczy sie tylko twój lęk, to on stanowi problem, reszta to dodatek do lęku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×