Skocz do zawartości
Nerwica.com

CHLOROPROTYKSEN (Chlorprothixen Hasco/Zentiva)


Gość

Czy chlorprotiksen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

78 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chlorprotiksen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      54
    • Nie
      19
    • Zaszkodził
      14


Rekomendowane odpowiedzi

i kolejne pytanie czy uzaleznia?

 

ja brałam przez pół roku pramolan, ale nic nie dawał więc mi lekarka zmieniła na chlorprothixen i prawie rok go brałam w dawce, w pierwszych dwóch miesiącach 30-60mg, potem 90mg na dobe i doraźnie do 30mg jakby co, ale szczerze mówiąc nie widziałam jakiegokolwiek działania tego leku, ale co do uzależnienia, brałam dosyć dużo i długo, a zeszłam z niego z dnia na dzień i nic mi nie było. zastąpiłam go wtedy czymś innym (citabax), no ale to inna grupa leków więc chyba jakbym była uzależniona to i tak bym coś czuła... więc wydaje mi się że raczej nie powinien uzależniać;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie czułas na kolejny dzien?wczesniej bralam lerivon i na drugi dzien czulam sie ok ale to tez wszystko zalezy o ktorej sie wezmie lek im pozniej tym ciezej wstac nie mowiac juz ze jest sie wtedy zamulonym na maksa.Chodze do pracy na ranne zmiany wiec niemoge sobie pozwolic na ''bycie do tylu''...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

estera1, chlorprothixen to lek baaaaaaaaaaaaaaaardzo starej generacji z tego co mi wiadomo, może poproś lekarza o co innego, jeśli wciąż nie będziesz po nim spać. Ketrel nasennie działa bardzo dobrze, wiem z doświadczenia, ale Nasen chyba też.

Hydroxyzyny próbowałaś kiedykolwiek? Porozmawiaj szczerze z psychiatrą, na pewno coś wymyślicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem problem polega na tym ze ida spac za duzo mysle co mam kolejnego dnia zroic i czy danego dnia wszystko zrobilam i analizuje...lerivon bralam 15mg jesli go bralam codziennie o tej samej godz i o tej samej szlam spac to spalam ok 5h ale wystarczy ze niewzielam przez weekend bo zabalowalam to w niedziele musialam juz wziasc polowke senzop.Ogolnie mowiac idac spac nastawiam sie ze nieusne i boje sie ze bede niepitomna w pracy:(

 

-- 27 mar 2011, 11:20 --

 

a tego chloro niebede brala,to co inni pisza na jego temat i ulotka to mnie troszke przeraza heh i chyba wroce do lerivonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłam brać Chlorprothixen(neuroleptyk) ale on mi nie podszedł i po 2 dniach odstawiłam. 1 dzień w dawce 15 mg, 2 dzień w dawce 30 mg (czyli 2 po 15 mg). 2 dni potym dostałam bezsenność i silną akatyzję tak jak napisano w ulotce. Kiedy te objawy miną?

Z góry dziękuję za odp. bo nie idzie wytrzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu lekarz przepisal mi Chlorprotiksen 45mg na sen, po tym czasie stalem sie senny w ciagu dnia, nadmiernie uspokojony, obnizyl mi sie nastroj, apatia dodatkowo biore 75 mg efectinu.

 

czy to mozliwe ze to nadmierne uspokojenie wywolane jest Chlorprotiksinem ?

bo jezeli to przez to, to bede musial zmienic lek - nie moge sobie pozwolic na takie obnizenie aktywnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to możliwe. Gdy brałem 15 mg przed snem wszystko było ok, po 30 mg już troszkę ciężko było się dobudzić, natomiast po 45 mg byłem cały następny dzień jak zombie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×