Skocz do zawartości
Nerwica.com

CHLOROPROTYKSEN (Chlorprothixen Hasco/Zentiva)


Gość

Czy chlorprotiksen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chlorprotiksen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      55
    • Nie
      19
    • Zaszkodził
      14


Rekomendowane odpowiedzi

bylem u psycho dała mi terz paxtin i sulpiryd rano i na wieczór lerivon (30mg)i Chlorprotixen 50. Ludziska czegoś takiego nie miałem lęki strachy zwidy widziałem złodzieja. mordercę ktoś wchodził do pokoju stukałem w ścianę krzyczałem, czegoś takiego nei miałęm zółte kropeczki dokokoła chyba ta psycho chce mieć klienta na stałe! cos okropnego mówiłem jej że już spię ok a on dokłada mi jeszcze coś porażka wydawało m isie że ktoś wchodzi cały czas do pokoju, że z samolotu ludzie na mnie skaczą jazy jest jeszcze gorzej po tym Chlorprotixenie.

 

[Dodane po edycji:]

 

Sorki nie widzę opcji edytuj 15mg Chlorprotixenu

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MNie wyraznie powiedziala psychiatra, chloroprotixen tylko ZMNIEJSZA lęki dlatego jak macie depresję czy lęki bierzcie lek typowy antydepresyjny, chloroprotixen natomiast sie sprawdza na sen. Ja mam przepisane 15 mg, a biore na sen 7 mg czyli polowke, po 3 godzinach od zazycia zaczyna dzialac, chce mi spac, ale tak normalnie nic mnie nie zamula, normalna mnie sennosc ogarnia. I pamietajcie ze zawsze bierzcie, na poczatek mniejsze dawki -jak ma zadzialac to zadziala,,,i tak, a przynajmniej nic sie Wam nie bedzie dzialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentyl77, ja mam zapisany lek antydepresyjny na lęki i depresje -ALventa a Chloroprotixen mam jako nasenny, a i tak biore tylko 7 mg. DLatego jak Ci nie pomaga to zmien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzięłam dziś pierwszy raz 7 mg, połowę dawki, bo po tych postach boję się tego leku. Mam zapisane 15 mg rano i w południe a na noc 30 mg, ale po wzięciu 7 mg serducho zaczęło mi walić i pojawiła się niemiarowość. Teraz boję się wziąć normalnie przepisaną dawkę. Ktoś mial też kołatanie serca po tym leku? Przecież on powinien działać odwrotnie i uspokajać organizm. W ulotce jest napisane, że niweluje zaburzenia wegetatywne. I może ktoś wie, czy można brać łącznie Propranolol (beta-bloker) z Chlorprotixenem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłam od wczoraj brać 2 razy po 15 mg, rano i na noc. Tak naprawdę to wieczorem powinnam wziąć 30 mg, ale już po 15 mg czuję się tak, jakby moje serce chciało wydostać się na wolność. Tętno spoczynkowe powyżej 100 , i to cholerne potykanie się serca. Objawy te występują jakieś dwie godziny po zażyciu leku, łykam więc zaraz Propranolol, ale nie na wiele pomaga, a boję się zwiększyć dawkę beta blokera na własną rękę. Normalnie boję się już tego Chlorprotixenu. W ciągu dnia muszę choć na pół godziny położyć się, bo czuję się jak pijana. Czy ktoś tak ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Honey_lady, ja nie mialam bicia serca, ale w ulotce jest napisane, ze wywoluje on skutek uboczny przyspieszajac akcje serca. Moim zdaniem powinnas o tym poinformowac lekarza, skoro nawet na Ciebie taka mala dawka zle dziala. Ja nadal biore 7 mg i nic mi sie nie dzieje, oprocz tego ze normalnie po nim spie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Betii skutki uboczne jak sama nazwa wskazuje jednych dotykaja innych nie, ja nie chudne anie nie tyje po chloroprotixenie. A biore go juz ponad 1,5 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na razie moje wrażenie jest średnie, biore małe dawki tego leku, dosłownie pół tabletki 15mg.

lek napewno jest dobry na sen, idealnie przymula, mi pomaga znacznie zmniejszyć ogólne napięcie

i troszkę niepokój, człowiek czuje się po nim troche ogłupiony i otępiony ale nie przeszkadza to zbytnio,

zależne jest to też od dawki, dobrze pomaga stłumić pobudzenie które niektórym przeszkadza i może

wystąpić przy stosowaniu niektorych lekow dzialajacych na noradrenaline, ciężko mi powiedzieć

czy pomaga na lęk - tutaj jestem sceptyczny - do tego wielu osobom na lęk ten lek nie pomógł,

póki co jego działanie w miarę mi się podoba, ale bez rewelacji.

 

Napewno jest to dobra alternatywa dla Hydroxyzyny która działa tylko na Histaminę (H1),

ten lek działa też przeciwhistaminowo oraz blokuje receptory Serotoninowe 5HT-2A, 5HT-2B, 5HT-C,

także receptory Dopaminowe D(1A), D2, D3.

 

Więc wydaje mi się że to dobry lek na sen, na różnego rodzaju napięcie psychiczne, niepokój i pobudzenie,

chociaż na pewno wielu osobom on nie będzie pasował, ale może warto wypróbować na któryś z powyższych

objawów, zacząć od najmniejszej dawki czyli podzielić tabletkę na pół czyli 7,5mg. na poczatku przyjmowania

lek moze dosc silnie przymulac ale wydaje mi sie ze to kwestia tolerancji i przyzwyczajenia organizmu.

Lek jest bardzo tani, recepta z dopiskiem "P" (choroby przewklekłe) daje nam cenę 3,20zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety klasyczne nwuroleptyki wykazuja pewna kardiotoksyczność, która objawia sie m. in. jak napisaliście w postach powyżej. Kiedys miałem zapisany chlorprotixen i zazyłem jadna tabl. wieczorem i myslałem, że się przekręcę. Generalnie powinno sięgo zażywać wieczorem ze względu na silne działanie tłumiące, sedatywne. Z tego, co wiem jest często stosowany w maniach. W związku z tym, że są dzisiaj do wyboru inne leki nie narażałbym swojego serca na takie obciążenie. Alternatywą może być choćby stara hydroxyzyna (nie ma dzialania uzalezniającego i nie działa na funkcje poznawcze, no chyba, że ktos stosuje bardzo wysokie dawki) oraz małe dawki benzo (jesli to ma byc na krótko). Nasennie dobrze działaja także małe dawki Lerivonu (nie ma działania kardiotoksycznego) oraz Trittico.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomek33,

 

Hydroxyzyna nadaje sie tylko i wylacznie jako lek na przymulenie przed snem.

 

I to w dawce minimum 25-30 mg.

 

Przeciez Hydro to praktycznie najslabszy lek psychotropowy na recepte, a i tak jest tak slaby, ze mozna go kupic bez takowej...

 

Wole nie mozna porownywac tego leku do Lerivonu, Chlorprotixenu czy benzo.

 

Benzo moga swietnie rozluzniac, poprawiac nastroj, wyciszac emocjonalnosc, tlumic natrectwa - Hydro ? Wszystko to moze nasilac, to tylko i wylacznie zamulacz i nic wiecej, praktycznie juz niestosowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomek33, ja po 100mg hydro nie mogłam i tak i tak spać, swego czasu.

Jeśli chodzi o chlorprothixen - jedyne co zauważyłam, to baaardzo odległy skutek pożądany od czasu wzięcia tabletki. Dla mnie zbyt odległy - pół nocy i tak nie spałam, fakt, byłam przymulona zewnętrznie, ale w środku gonitwa myśli jak była, za to rano masakra - wstać o 10-11 nie było mowy, nawet jeśli te 30mg brałam o 19.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, a to już inna sprawa, bo (pomijając jakieś dziwne epizody euforii :shock: ) mam zdecydowanie gorsze dni, a zapewne też za jakiś tydzień będę schodzić z benzo - cud miód i orzeszki.

Tegretol mi nie służy, elicea nie działa, no zajebiście, tylko stanąć na bloku i wio :roll:

A że by się przydało, to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z moim podenerwowaniem, fobią społeczną i problemami z zasypianiem, psychiatra dodał mi jeszcze Chlorprotiksen 50 mg na noc. I co? I nic. Postanowiłem sprawdzić jak zadziała za dnia, więc wziąłem go dziś koło 15. I znów nic. Ani mnie jakoś szczególnie nie uspokoił, ani nie usypia. W zasadzie nie czuję, że cokolwiek wziąłem :roll:

 

Poza tym ten mój lekarz jest dziwny - jak namawiałem go na Fluanxol, która pomaga na lęki, podnosi nastrój i aktywizuje (a mam też problemy z energią w ciągu dnia), to mówił "oj trucizna trucizna", jak powiedziałem, że mam problemy z zasypianiem i nerwowością, natychmiast dowalił mi 50mg Chloru i 10 mg Lerivonu na noc :|

 

Ale teraz przeprowadzam się do większego miasta, ciekawe co nowy lekarz ze mną zrobi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×