Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co mam zrobić?


bad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam 16 lat i od roku męczę się z nerwicą. Byłem na wszystkich badaniach i wszystko wyszło dobrze i powiedziano mi że mam nerwice. Powiedziano mi że jestem za młody na leczenie i że to minie. Oczywiście nie minęło. Próbuje z tym walczyć ale nie zawsze się da. Boje się chodzić do kościoła do super marketu a nawet do szkoły. Gdy jestem w kościele nagle dostaje paniki że zaraz zemdleje i że muszę wyjść. Dziwnym objawem jest też że przeszkadza mi światło takie z żarówek. Po prostu mnie razi zaczyna mi się zawracać w głowie i muszę wyjść. Byłem u okulisty i wszystko jest ok z moimi oczami. Poradźcie co powinienem zrobić mówiono mi że to przejdzie ale wiadomo że to tak samo od siebie nie przejdzie i już rok nie przechodzi. Gdzie powinienem się leczyć bo nawet boje się do supermarketu na zakupy iść. Proszę poradźcie coś!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie powinieneś tego lekceważyć.Samo przejdzie hmm dziwne stwierdzenie.Gorzej bedzie jak nie przejdzie i zaszkodzi bardziej.Nie wiem u jakiego lekarza byłeś, czy to ogólny?? Jeśli tak to poradziłabym wybrać się do psychologa.A jeśli już byłeś to idz do innego.Wydaje mi się a raczej wiem że tak samo z się nie przejdzie. Trzeba znależć przyczynę dlaczego tak jest i skąd Twój strach.A w tym pomoże Ci psycholog.Życzę powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam 16 lat i od roku męczę się z nerwicą. Byłem na wszystkich badaniach i wszystko wyszło dobrze i powiedziano mi że mam nerwice. Powiedziano mi że jestem za młody na leczenie i że to minie. Oczywiście nie minęło. Próbuje z tym walczyć ale nie zawsze się da. Boje się chodzić do kościoła do super marketu a nawet do szkoły. Gdy jestem w kościele nagle dostaje paniki że zaraz zemdleje i że muszę wyjść. Dziwnym objawem jest też że przeszkadza mi światło takie z żarówek. Po prostu mnie razi zaczyna mi się zawracać w głowie i muszę wyjść. Byłem u okulisty i wszystko jest ok z moimi oczami. Poradźcie co powinienem zrobić mówiono mi że to przejdzie ale wiadomo że to tak samo od siebie nie przejdzie i już rok nie przechodzi. Gdzie powinienem się leczyć bo nawet boje się do supermarketu na zakupy iść. Proszę poradźcie coś!
Mógłbym takiego samego posta napisać, jeśli bym chciał opisać, jak się moja nerwica zaczęła. Zmienił bym tylko wiek na 15 lat. Lekarze odsyłali mnie z kwitkiem - zdrowy.

Przypomniałeś mi ten paskudny objaw światłowstręt..

Spróbuj umówić się na wizytę z psychologiem i podjąć się terapii.

Jedno jest pewne.. SAMO NIE PRZEJDZIE !!

 

Pozdrawiam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale numer u mnie też się tak zaczeło tzn. w kościele nie mogłam znieść tego światła i jeszcze przeszkadzał mi głos księdza. Miałam wtedy 12-13 lat i aż do ok17 roku lęk się nie rozprzestrzeniał tzn. miałam go tylko w kościele, ale potem to już się rozpanoszył tak, że bałam się wszędzie poza domem. Mnie też lekarze zbywali, mówili o dorastaniu, hormonach i że przejdzie- nie przeszło, a więc rada jak najszybciej do psychologa + na początku może leki ziołowe, a jak nie pomogą to musisz sie zastanowić nad wizytą u psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od benzodiazepin uzależnić się wbrew pozorom nie tak znowu łatwo, a czasami bez nich sie nie obejdzie (inaczej by ich nie podawali prawda?)

 

co do nerwic - często przechodzą same (tak same, można to nazwać a zasadzie "autoterapii" - podświadomość odnajdzie drogę)

niestety tylko często a nie zawsze same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od psychologa.Trzeba znależć przyczyne twoich dolegliwosci.Psychiatra przepisze Ci leki odpowiednie, ale pomoc psychologa jest niezbedna.Leki tylko tłumia dolegliwości a psycholog doradzi Ci jak z tym walczyć a to bardzo ważne. powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×