Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a prawo jazdy (kontynuacja)


scrat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

Bardzo chce isc zrobic sobie prawko-to jest moje marzenie ale cierpie na nerwice lekowa(czasami jak jade skuterem to napawa mnie lek ze np nie zmieszcze sie z samochodem mijajacym mnie z przeciwka lub ze jakis pirat drogowy we mnie walnie)czy powinnam isc na to prawko?

Slyszalam tez ze kazdy kto idzie na prawko ma badanie psychologiczne,wiec jak powiem ze mam nerwice lekowa to bede mogla zdawac?prosze o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To życzę powodzenia i mam nadzieję że niedługo będziesz miała prawko w kieszeni :)

 

Donkey dziękuję :D

 

Majko gdybym ja miała taki problem to wydaje mi się, że najpierw starałabym sie przepracować ten temat z psychologiem. Dowiedzieć sie skąd ten strach i jak go łagodzić czy wyeliminować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Bardzo chce isc zrobic sobie prawko-to jest moje marzenie ale cierpie na nerwice lekowa(czasami jak jade skuterem to napawa mnie lek ze np nie zmieszcze sie z samochodem mijajacym mnie z przeciwka lub ze jakis pirat drogowy we mnie walnie)czy powinnam isc na to prawko?

A chcesz zrobić A czy B? Ja od roku robię B (w tym miesiącu szóste podejście) a od niedawna A (teraz jeżdżę po placu), też śmigam skuterem - ale dużo nie pomogę, bo akurat mnie lęki łapią w zupełnie innych sytuacjach i nie dotyczą prowadzenia. Jeśli już to jako pasażer, w korkach, z powodu braku możliwości wyjścia.

 

Slyszalam tez ze kazdy kto idzie na prawko ma badanie psychologiczne

Są tylko badania lekarskie (ogólnego stanu zdrowia - nie psychologiczne), wyglądają różnie - czasem tylko wypełniasz ankietę w której wpisujesz czy określone dolegliwości cię dotyczą czy nie, a czasami masz dodatkowo badany wzrok.

 

wiec jak powiem ze mam nerwice lekowa to bede mogla zdawac?

Nie musisz tego mówić. Nie ma badań stricte psychologicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że najlepiej to za dużo nie mówić. Ja wpisałam do ankiety że miałam kiedyś bóle głowy i omdlenia a potem pani doktor wyjaśniłam że w okresie dojrzewania ( czyli wieeele lat temu ) a ona po prostu zbadała mi poziom cukru we krwi.... a ja panicznie wprost boję się igieł... Tak więc chyba szczerość nie zawsze się opłaca- przynajmniej w moim przypadku...

Donkey prześliczny avatarek !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To życzę powodzenia i mam nadzieję że niedługo będziesz miała prawko w kieszeni :)

 

Donkey dziękuję :D

 

Majko gdybym ja miała taki problem to wydaje mi się, że najpierw starałabym sie przepracować ten temat z psychologiem. Dowiedzieć sie skąd ten strach i jak go łagodzić czy wyeliminować.

 

Masz racje capria,najpierw porozmawiam z psychologiem,biore leki na lęki paromerc ale za bardzo mi nie pomaga.

Tak wogole to ja jeszcze z zadnym psychologiem nie rozmawialam,chodze tylko do psychiatry ale wiem ze juz pora na psychologa.Dzieki

 

[Dodane po edycji:]

 

Witam ponownie

Bardzo chce isc zrobic sobie prawko-to jest moje marzenie ale cierpie na nerwice lekowa(czasami jak jade skuterem to napawa mnie lek ze np nie zmieszcze sie z samochodem mijajacym mnie z przeciwka lub ze jakis pirat drogowy we mnie walnie)czy powinnam isc na to prawko?

A chcesz zrobić A czy B? Ja od roku robię B (w tym miesiącu szóste podejście) a od niedawna A (teraz jeżdżę po placu), też śmigam skuterem - ale dużo nie pomogę, bo akurat mnie lęki łapią w zupełnie innych sytuacjach i nie dotyczą prowadzenia. Jeśli już to jako pasażer, w korkach, z powodu braku możliwości wyjścia.

 

Slyszalam tez ze kazdy kto idzie na prawko ma badanie psychologiczne

Są tylko badania lekarskie (ogólnego stanu zdrowia - nie psychologiczne), wyglądają różnie - czasem tylko wypełniasz ankietę w której wpisujesz czy określone dolegliwości cię dotyczą czy nie, a czasami masz dodatkowo badany wzrok.

 

wiec jak powiem ze mam nerwice lekowa to bede mogla zdawac?

 

 

Nie musisz tego mówić. Nie ma badań stricte psychologicznych.

Kategoria B

Dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojej, jutro mam drugą lekcję ale staram się myśleć pozytywnie. Troche poćwiczyłam wczoraj, pooglądałam światła i to co pod maską no i codziennie jeżdżę z mężem jako pasażer przez najbliższe ronda. Jutro muszę dać radę. Może to prawo jazdy to będzie taki pierwszy mój sukces do wielu lat. Może wreszcie coś sie zmieni w moim życiu na lepsze? Tak bym chciała znów mieć powód do radości i jakieś osiągnięcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oblałem. Szósty raz.

scrat, chłopie nie ma się czym przejmować. Ja zdałem za 7 czy 8, już sam nie pamiętam... Tyle że mnie wykańczała presja rodziny, za każdym razem przed egzaminem słyszałem,, tym razem musisz zdać", a jak nie zdałem to było ,,no jak można było zrobić taki błąd", więc na egzaminach dostawałem takich lęków,napięcia że głowa mała. W sumie ludzie(znajomi) bez nerwicy, czy takich problemów też zdają za 5-6-7 razem... Trzeba o ile to możliwe przyjąć to na spokojnie i próbować dalej,- do skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba po prostu wezmę 0,5 mg afobam a nie 1 mg, tylko troche wcześniej - tak naprawdę dopiero po 4 godzinach poczułem działanie...

 

Chociaż może to nie afobam, wracając zwracałem na wszystko uwagę, nie wiem... Może za bardzo skupiałem się żeby nie robić za szerokich zakrętow (za to oblałem za drugim razem), no i stało się, wcisnął hamulec i po zabawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak bedziecie na wizycie to powiedzcie jak dziala Afobam na was i sprobijcie z innymi tabletkami ktorych jest na rynku cala gama. Ja polceam lexotan - on uspokaja, ale nie ''ogłupia'' czlowieka.

 

 

Lexotan mozna brac doraznie?i czy jest na lęki?

 

[Dodane po edycji:]

 

kurcze zazdroszcze wam,przy moich lękach chyba nici z prawka,bo jak ogarnia mnie lęk to mi sie lekko kreci w glowie-tez tak macie?chyba nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×