Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pomóżcie mi przetrwać dzisiejszy dzień


Gość Kaska22

Rekomendowane odpowiedzi

o 16 mam rezonans głowy i umieram ze strachu,nie poszłam dzisiaj do pracy bo nie mogłabym się na niczym skupić,myślałam że pośpię dłużej to czas mi jakoś zleci ale nie śpię już od godziny.Strasznie się boję co tam wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie bój, nic tam nie ma prawa wyjść, już Ci pisałem. TK jest bardzo dokładne, guza można już dostrzec w dnie oka, a co dopiero w tak dokładnych badaniach jak MRI czy TK. Niech Cię głowa nie boli.

 

I daj znać, jeśli to jednak będzie implant wszczepiony przez obcych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe widzę, że pamiętam naszą wcześniejszą rozmowę. Jasne dam znać jak tylko wrócę, chyba że w mój przypadek jest tak beznadziejny że wyjdzie nie tak wtedy nie wiem co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześc Kaśka22!

I jak badanie? Rezonansik? Wszytsko ok, jak sądzę:)

Swoja drogą, to ja nie znoszę tej kapsuły, nie mam klaustrofobii, ale w tej machinie czulam się jak zamknieta w rurze kanalizacyjnej...mimo, że nie jest to badanie inwazyjne, to jakoś mi się nie podoba i wolałabym juz chyba gastroskopię niż po raz drugi rezonans.... inna sprawa, że teraz są nowoczesne urzadzenia w ja miałam chyba w przedpotopowym...

Odezwij się Kasiu, jak przeżyłaś badanie?

masz wynik?

papa

katarzynka35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem po badaniu,nie należy ono do najprzyjemniejszych ale da się przeżyć,huki też nie są zbyt głośne,a zamknięta cała nie byłam,tylko głowa w siatce :)

Badanie trwało 25 min,bez kontrastu.

Wynik już mam i wszystko jest w najlepszym porządku,a jest w nim napisane tak:

Półkule mózgu i móżdżku bez ognisk patologicznych.

Pień mózgu prawidłowy.

Układ komorowy prawidłowej szerokości,nieprzemieszczony,symetryczny.

Przymózgowe przestrzenie płynowe w normie

Okolica przysadki mózgowej oraz okolica nadsiodłowa prawidłowe.

Kompleksy nerwów VII-VIII-ych nieposzerzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam już EEG,też jest ok więc luzik,ale dzięki za wsparcie i poczucie humoru,najbardziej się cieszę że nie jestem przybyszem z kosmosu,a myślałam o tym gdy leżałam z głową zamkniętą w klatce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasiu22

Cieszę się, ze rezonans wyszedł dobry:) w sumie... można sie było tego spodziewać:)

a wiesz co Ci powiem? Masz nerwicę:)

 

Pozdrawiam cieplutko:)

 

Katarzynka35

 

PS. a mówiłam, że badanie trwa w ok. 20 minut, a nie godzinę... ludzie bzdury gadają chyba tylko po to by innych straszyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu 22, obawiam się, że TK, MRI i EEG, to może być za mało. Powinnaś jeszcze mieć Dopplera tętnic szyjnych, badanie dna oka, pobranie płynu mózgowo rdzeniowego, TK zatok, audiogram, amplitudę przepływów naczyniowych, USG tarczycy, RTG kości piramidowej, punkcje kręgoslupa, scyntygrafię płuc oraz koronografię i angiografię z ew. angioplastyką. Dopiero wtedy będziesz pewna, przykro mi, nie można stwierdzić, że całą pewnością to tylko nerwica :(

 

Bardzo się cieszę :) Wiedziałem, że będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie robią taki rezonans? Trzeba mieć skierowanie, czy prywatnie można bez problemu?

Miałem kiedyś robione EEG, ale nie dano mi zobaczyć wyników, nie byłem jeszcze pełnoletni i w ogóle był tam jakiś problem. W każdym razie moja mama usłyszała od lekarza: "będzie pani miała problemy". Czyli może coś tam było. Może nie mam wcale nerwicy, a coś mi się tam tylko obruszało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katarzynko wiem,że miałaś rację,ale wczoraj nie byłam wstanie normalnie myśleć,wydawało mi się że to już koniec,byłam pewna że coś wyjdzie.Przed gabinetem trzęsłam się jak galareta i gdyby nie mój narzeczony to pewnie bym tam nie weszła,ale nie żałuję,byłam dzielna,gdy zeszłam z tego łóżka wiedziałam już że będzie dobrze,tyle że pielęgniarki patrzyły na mnie z politowanie,ale co mi tam,ważne że ja wiem co jest.

isj dzięki za cenne informacje,ale ja o tym doskonale wiem,nie zaskoczyłeś mnie

Zmorek ja musiałam dojechać na badanie 50 km,napisz skąd jesteś,jeśli mieszkasz niedaleko mnie to dam Ci namiary.Ja robiłam zarówno TK jak i MRI prywatnie, oba badania kosztowały mnie 400 zł,ale jeśli ma to kogoś uspokoić to naprawdę warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu rok temu rezonans bez kontastu kosztował 600 zł. ale czeka sie dośc krótko - koło 2 tygodni, ja miałam wielkie zczęście bo czekałam... jedno popoludnie... zadzwonilam zarejestrowałam się, dostałam termin na za 2 tygodnie, po czym błagałam pania, ż ejakby ktoś zwolnil miejsce to niech do mnie zadzwoni, bo przez 2 tyg. to ja zwariuję...no i za 3 godziny zadzowniła, że pacjentka, ktora miała miec następnego dnia rano dostała grypy...:)

 

Kurczę ale my wydajemy full siana na te badania:( A i tak się denerwujemy dalej, mimo, że wyniki sa ok...

 

pozdrowionka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katarzynko ja również czekałam jeden dzień,zapisałam się w poniedziałek po południu,a wczoraj byłam na badaniu,nie zastanawiałam się długo na zrobieniem badania,to był impuls,działałam pod wpływem lęku i bezradności ale nie żałuje :)

Fakt że na badania wydajemy masę kasy,ja już nawet nie chcę tego liczyć,ale perspektywa błagania lekarza o skierowanie, jego politowanie wzroku a następnie czekanie miesiącami nie są dla mnie,ja jestem niecierpliwa i jak coś sobie zamarzę to musze to mieć choćby zaraz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×