Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
NN_Boy

Urząd Pracy - jak się tłumaczyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podejrzewam, że jestem chory na depresję. Niedawno zarejestrowałem się w UP, tylko po to żeby być ubezpieczonym. Jutro mam termin do UP. Nie myślę na razie aby iść do psychologa. Nie jestem gotowy. Jak ja mam się tłumaczyć w tym UP, jeśli będą mi oferować pracę czy coś? :( Ja taki jestem, nie umiem się wygadać, spławią mnie i odbiorą status bezrobotnego = brak ubezpieczenia.. :( Choć... jestem otyły. Jeśli będą mieć jaką ofertę pracy, to powinienem powiedzieć że "fizycznie" nie dam rady?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

No niestety nie możesz odmówić pracy , jedynie Cię ratuje zwolnienie od lekarza- tak jak zwolnienie do pracy , czyli zwykłe L-4.

Urząd Pracy je honoruje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie martw się o oferty pracy :smile: . Szanse, że ktoś Cię przyjmie do pracy są nikłe. Zwykle o ile nie ma w pracy totalnego syfu albo nie są potrzebne jakieś specjalne zdolności, na jedno miejsce pracy przypada około 20-500 osób :smile: .

Jak szukałem pracy w UP, to nawet z dostaniem się na staże były ogromne problemy. Udało mi się znaleźć pracę dopiero z ogłoszenia i to była syfiata, kiepsko płatna praca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

NN_Boy, dostałam kiedyś ofertę pracy z UP i odmówiłam jej przyjęcia ;) Jeśli nie uzasadnisz czemu jej nie możesz przyjąć faktycznie możesz utracić status bezrobotnego a to wiąże się z pozbyciem ubezpieczenia :? Powiedziałam wprost że choruje na nerwice lękową i nie jestem w stanie podjąć zatrudnienia :mrgreen: musiałam tylko donieść im zaświadczenie od psychiatry że tak faktycznie jest ;) A tak w ogóle aby teraz zdobyć pracę jeszcze podczas tego nieszczęsnego kryzysu to raczej niemożliwe także nie masz czym się przejmować ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

berlioz, pewnie i to prezydencka :mrgreen: a tak poważnie zdarzają się przypadki ale to w bardzo zaostrzonych stanach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Renta? Co ty. Nie wiesz jak dziala zus? Oni nawet ludziom z przeszczepami nerek nie daja renty. Kobiecie z amputowana reka dali rente tymczasowa - chyba mysleli ze reka jej odrosnie. To sa wielkie zlosliwe kutaf.ony. Wystarczy poczytac troche w prasie co z ludzmi robia.

Chociaz podobno latwiej daja wlasnie na choroby psychiczne niz na fizyczne. Jesli chodzi o depresje to slyszalem ze trzeba sie przemeczyc miesiac w szpitalu psych. i dostac odpowiedni opis od swojego psychiatry na druczku n9 i jest duza szansa. ALe to i tak wtedy jest tymczasowo wiec za nastepnym razem znowu szpital i tak w kolko.

Jak bym mogl to bym te suki z zusu rozszarpal.

Mialem rente dozywotnio ale wynalazly ze na wniosku sprzed 20 lat nie ma... pieczatki! i mi ja k... zabraly.

Tacy sa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak bym mogl to bym te suki z zusu rozszarpal.

Mialem rente dozywotnio ale wynalazly ze na wniosku sprzed 20 lat nie ma... pieczatki! i mi ja k... zabraly.

Tacy sa.

Ano. Nie mówiąc już o okradaniu rodzin. Moja babcia zmarła w wieku 50ileś lat no i całe pieniądze, które wpłacała do ZUSu "przepadły".

Przydałoby się coś z tymi draniami zrobić. Może organizację koordynującą akcje protestacyjne przeciwko działaniom ZUSU?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi