Skocz do zawartości
Nerwica.com

Medytacja, relaxacja, auto-hipnoza, hipnoza itd...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Ostatnio zastanawiałem się nad leczeniem przez hipnozę. Podobno jest to dobry sposób do powrotu do zdrowia. Większość tych co ma nerwicę lękową zyskało ją przez jakieś zdarzenie ,które miało miejsce w przeszłości. Hipnotyzer przenosi nas myślami do czasu tego zdarzenia (zdarzenie to mogło mieć miejsce nawet w wieku 1 miesiąca) i krokami eliminuje je co ma wpływ na naszą podświadomość. Tylko najlepiej jakby był to porządny hipnotyzer ,którego leczenie przyniosło skutki wielu ludziom . Sporo osób wyleczyło się już z tego nawet po 3 sesjach. Wpiszcie w googlach Andrzej Kaczorowski z Wrocławia. Światowej klasy specjalista.

Był ktoś u niego ?

Ile taka wizyta kosztuje ?

Nie którzy na tym forum piszą ,że to bajki i czary ale przecież są niezaprzeczalne dowody na to ,że pomógł on wielu osobom w ciężkich przypadkach. Nie którzy też pisali ,że po pierwszej wizycie nic nie pomogło. Ale Kaczorowski pisze ,że po jednej sesji człowiek może się po niej nawet czuć gorzej bo powrócił myślami do tamtej chwili jednak po następnych będzie się czuł coraz lepiej i wyzdrowieje...

Co o tym sądzicie ??

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak twierdzisz ? Interesowałeś się przez pewien czas hipnoterapią. Jeżeli tak to dlaczego twierdzisz ,że ona nie pomaga :?:

A słyszałeś w ogóle o jakimś hipnoterapeucie ? Możesz poczytać o Kaczorowskim w necie , jest sporo info o nim o zdobytych tytułóaw i że zajmuje wysokie miejsce w rankingach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie psycholog/logopeda zaleciła relaksacje 3 razy dziennie cobym się nauczyła uspokajać w sytuacjach stresowych (egzaminy, prezentacje, wystąpienia).

Przyznaję, że nie bardzo mi się chce to robić i nie do końca w to wierzę. Po ćwiczę przez ten tydzień, potem z nią pogadam...

Wydaje mi się, że jestem mało podatna na takie rzeczy, nawet podejrzewam, że nie udało by się mnie zahipnotyzować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś jest słabym hipnotyzerem lub początkującym to może Cię nie zahipnotyzować jeżeli masz słabą psychikę. Ale hipnoterapeuta typu Kaczorowski hipnotyzuje każdego no chyba ,że ktoś nie chce lub jest niedorozwinięty psychicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam do tego co napisał BB1 że gdy hipnotyzer/hipnoterapeuta przenosi nas myślami do czasu gdy pojawił się problem, nie zawsze trafiamy na wydarzenia z tego zycia.Czasami jesteśmy przenoszeni do wcześniejszych żyć lub o wiele rzadziej do życia pomiędzy życiami(LBL).Bez względu na to czy wierzymy w reinkarnacje czy też nie, czy te doświadczenia są prawdziwe czy też wytworem naszej wyobraźni, jedno jest pewne; regresja hipnotyczna ma niesamowicie pozytywne skutki w leczeniu większości chorób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wizyta u Kaczorowskiego kosztuje 150zl za godzine. mi wmawial ze nade mna ktos przejal kontrole, jakis zly duch. jak ktos jest az tak glupi i az tak naiwny to bedzie chodzil do niego i bedzie przeplacal. ja po seansie od razu powiedzialem ze to sciema, ale rodzina sie uparla zeby do niego chodzic. po 3 wizytach dalem luz. a kto pracuje u niego w recepcji? jakies dwa dzieciaki i widzialem osobiscie jak wymyslali slogany na strone internetowa i na jakis plakat. ludzie jak ktos jest zdesperowany to wszystkiego sie chwyci. pod hipnoze kazda chorobe mozna podpiac.

 

[Dodane po edycji:]

 

BB1 pojdz do Kaczorowskiego to moze przepisze ci kudżu. nie wiem co to jest ale fajnie brzmi. kosztuje jedyne 70zl. ludzie skad Kaczorowski ma tyle tytulow? co on je na bazarze kupuje po 3 zl? nie widze zeby skonczyl jakakolwiek sensowna uczelnie. tylko sama medycna naturalna, hipnoza i takie tam inne dziwadztwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem tez u bioenergoterapeutki. przesuwala rece nad moja glowa, gdy stalem albo siedzialem to przesuwala rece wzdluz mojego ciala w odleglosci 15cm. nic nie pomoglo moze dlatego ze za malo sesji. ale po doswiadczeniu z hipnoterapia uwazam ze bioenergioterapia to tez lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalne leczenie hipnozą można podzielić na trzy kategorie:

1)Hipnoterapeuta cofa Cię w czasie do momentu wydarzenia, które miało wpływ na twoją psychikę tak silny że skutki objawiają się do dziś(np. w postaci nerwicy).Ta terapia polega na tym by przezyć to doświadczenie jeszcze raz i sobie je uświadomić, wtedy zazwyczaj mijaja skutki.

2)Hipnoterapeuta programuje twój umysł po przez pozytywne sugestie, ponieważ w stanie hipnozy umysł jest podatny na sugestie.

3)połączenie numeru 1 i 2 razem, wtedy efekty są najleprze.

Jeśli ktoś opowiada bajki i jakimś opętaniu diabłem, zaklęciach i innych pierdołach, jest zwykłym znachorem a nie hipnoterapeutą.Tyle mogę powiedzieć na podstawie tego co sam wiem.Dodam jeszcze tylko że te wszystkie efekty można samemu osiągnąć poprzez medytacje.Jednak jest to o wiele cięższe zadanie i wymaga więcej treningu ponieważ, nie ma głosu prowadzące poddającego nam sugestie(hipnoterapeuty)i oczywiście musimy sami się nauczyć odpowiednich sugesti i technik cofania w przeszłość.Utrzymanie pełnej koncentracji i świadomości podczas bardzo głebokiego stanu hipnozy jest wyjątkowo trudne, dlatego hipnoza w odróżnieniu od medytacji jest dla większości ludzi skuteczniejsza.Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Medytacja to tak naprawdę ćwiczenie , ćwiczenie uważności. Nie chodzi w niej o żadne odloty , to raczej w życiu codziennym często odpływamy skupiając się na myślach i emocjach. Uczy żyć w chwili teraźniejszej, dystansu do swoich wyobrażeń , do samego siebie. Skupiając się na oddechu w czasie tego ćwiczenia , uzmysławiamy sobie przemijalność każdej chwili , i tak jak przemija oddech tak znikają nasze myśli i emocje. To my nadajemy im znaczenie , rozbudowujemy je i wtedy myśl tworzy kolejną myśl. Uważność pozwoli ten stan tworzenia zaobserwować , przestaniemy się wtedy utożsamiać ze swymi myślami i emocjami.

Oczywiście jako pierwszy etap radzenia sobie z nadmiernym stresem i napięciem wiele osób stasuje relaksację. Niewątpliwie jest to dobra strategia.

Medytacja może być dalszym etapem osiągania harmonii - stabilizowaniem stanu równowagi w wymiarze mentalnym i duchowym.

Medytacja wnosi jeden bardzo istotny element do naszego życia umysłowego - doznanie ciszy. Każdy twórczy pomysł i konstruktywne życie umysłowe znacznie lepiej i łatwiej funkcjonują w sąsiedztwie ciszy. Podobnie jak barwy malowanego obrazu znaczenie lepiej i bardziej wyraziście zaprezentują się na białym tle, a nie na rozedrganej mieszaninie kolorów.

 

Czy można jej użyć w czasie terapii ?

Oczywiście , bo przecież każdy z problemem emocjonalnym , pragnie być przytomny ,uważny a to ćwiczenie bardzo szybko i skutecznie poprowadzi do "tu i teraz". Oczywiście potrzebna jest na początku osoba która poprowadzi tę medytację. Nie zastępuje ona psychoterapeuty, lekarza ale wspaniale wspomaga leczenie a wręcz ,uważam, utrwala pozytywne zmiany w psychice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×