Skocz do zawartości
Nerwica.com

efectin i jego zamienniki=to samo dzialnie?


too_sensitive

Rekomendowane odpowiedzi

Efectin bralam przez poltora roku i smopoczucie bylo ok.Przy ostatniej wizycie lekarskiej doktor wspomnial mi ze jest juz jego zamiennink(wiem ze w Poslce jest od dawna,ja mieszkam za oceanem) Biorac pod uwage roznice w cenie polakomilam sie na zamiennik.Niestety moje samopoczucie jest o wiele gorsze,nie wiem czy zwiekszyc dawke czy jednak do Efectinu. Napiszcie prosze jak jest u was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Wszystko zależy od organizmu i od podobieństwa zamiennika do oryginału. Chodzi mi o stopień wchłaniania leku, substancje pomocnicze. Najbardziej podobny wg mojego lekarza do Efectinu jest Velafax. Ja najpierw brałam Alventę, po której miałam ogromne skutki uboczne i po miesiącu wylądowałam przez nie w szpitalu. Po roku lekarz zdecydował się jednak na przepisanie mi Efectinu - i po nim wszystko było ok. Tak samo dobrze jest z Velafaxem, który jest 2 razy tańszy. Myślę, że jeśli tak źle reagujesz na zamiennik, to powinnaś albo wrócić do Efectinu, albo wypróbować inny zamiennik. A po jakim zamienniku tak Ci się nastrój pogorszył? I to na pewno po nim? Może to przypadek albo podświadoma reakcja na lęk przed zmianą leku? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ciężko coś doradzić poniewaz od początku biorę Velafax.Czuje sie po nim dobrze i nawet na początku nie mialam zadnych objawow ubocznych(moze poza sporadycznymi mdlosciami)

Mi tez lekarz mowil(jak byl klopot z dostaniem Velafaxu)ze moge wykupic jakikolwiek zamiennik ,byle byla to oczywiscie Venlafaxyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Efectin jest drogi, ale moj dr powiedział, że ma najlepsze oceny pacjentów po efectinie... kilku próbowało - zrażonych kosztami leku - zamienić na innych tańszy - i po klku dniach zjawiało się twierdząc, że jednak zamiennik to nie to samo i gorzej sie czują, tj. na efectinie jednak zdecydowanie lepiej... tak opowiadał mi dr...

ja biorę efecton 75 er i na szczęście nie mialam jakis sensacyjnych skutków ubocznych, te 2-3dni wielkich źrenic, gorszego spania i oblewania potem jakos przeżylam, tym bardziej, że bardzo szybko poczułam, że czuję poprawę i to bardzo znaczącą:) Więc ja sobie chwale efectin, choć znieczulił mnie emocjonalnie- zerowe libido i mniejsza radośc ze wszzytskiego...mam taki tumiwisizm, ale to podobno normalne:)

pozdro

katarzynka35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do- too_sensitive .Wiesz cięzko mi powiedziec jak spie po Velafaxie,poniewaz ogolnie odkąd mam lęki zle sypiam,tzn budze sie co 3 h i ponownie zasypiam.Wlasciwie od bardzo dawna nie zdazylo mi sie przespac non-stop calej nocy.Nawet nie pamiętam jak to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bralam najpierw efectin,bylo naprawde dobrze.

przy kolejnym nawrocie depresji i wyprobowaniu innychlekow,wrocilam do wenlafaxyny tym razem to byla Alventa,ale wydaje mi sie,ze dzialala gorzej od oryginalu,tzn.bardziej uspakajajaco i jakby slabiej na nastroj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest jakas róznica między oryginałem a zamiennikiem,ale moze róznica wynika z tego ze juz kiedyś brałas ten preparat i tym razem organizm zareagował troche ,,spokojniej,,.

Ja biore generyk Velafax ale nigdy nie brałam orginału więc nie mam skali porównawczej.Lekarze jednak zapewniaja ze nie ma różnic.

Swoją drogą ciekawa jestem czy odczułabym roznice...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×