Skocz do zawartości
Nerwica.com

BÓG - czy istnieje,jaki jest,nasze wyobrażenie


sbb88

Czy wierzysz w Boga?  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzysz w Boga?

    • Tak, jestem wyznawcą kościoła latającego potwora spaghetti
      0
    • Tak, wierzę w Boga (hinduista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (judaista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (muzułmanin)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (chrześcijanin-inny odłam)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (protestant)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (prawosławny)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (katolik)
      19
    • Tak, jestem rycerzem Jedi
      2
    • Tak, ale go nie lubię (satanista, nihilista)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (wyznaję inną religię)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (ale nie wyznaję religii)
      2
    • Przykładam marginalne znaczenie do koncepcji Boga (buddysta)
      1
    • Tak, wierzę w Boga bezosobowego (deista/panteista itp.)
      6
    • Nie mam zdania/Niezdecydowany (agnostyk)
      9
    • Nie, Bóg nie istnieje (ateista)
      19


Rekomendowane odpowiedzi

specjal, No to skoro nie masz zamiaru dyskutować o Bogu to co takiego robisz w tym temacie, wietrzysz gdzie by tu sprowokować i wypisywać swoje nudne homofobiczne hasła? Nie czaję? Nie szkoda ci czasu? :roll:

 

psyche., ja jestem tego samego zdania co ty, uważam że przydałaby sie konkretna reformacja....ta obłuda - wymagania wobec wiernych są ostre a kler sam przeczy sobie....przez takie właśnie "drobnostki" wiele osób odwraca się od wiary, brakuje im autentycznych autorytetów w tej kwestii którzy swoje słowa poparliby czynami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to forum tak Ci sie nie podoba z powodu jednego tematu, nikt sila Cie nie zatrzymuje.

to eufemizm od "jeśli nie pasi, to wypierdalaj" :mrgreen:

Interpretuj to jak chcesz, ja się dziwie, bo skoro coś mi nie pasuje to nie tracę na to czasu i nie zawracam swoim marudzeniem tyłka innym......easy 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo przejelismy boga z bliskiego wschodu a nie z europy powinnismy brac kulture europy.A moze Jezus jest tam w niebie tego wam nie napisze

 

nie będziesz mi mówić, co powinnam :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psyche., ja jestem tego samego zdania co ty, uważam że przydałaby sie konkretna reformacja....ta obłuda - wymagania wobec wiernych są ostre a kler sam przeczy sobie....przez takie właśnie "drobnostki" wiele osób odwraca się od wiary, brakuje im autentycznych autorytetów w tej kwestii którzy swoje słowa poparliby czynami....

 

ja także jestem tego zdania.

jestem osobą wierzącą, Bóg jest dla mnie ważny, ale w kościele dawno nie byłam... moim zdaniem za dużo schematów, formułek, nakazów, zakazów, za mało spontaniczności, prawdziwości, to nie przyciąga wiernych a wręcz odwrotnie...

choć moim zdaniem nie można jednocześnie także generalizować oskarżając ogólnie Kościół a tym samym wszystkich duchownych. bo nie wszyscy księża są tacy sami, podobnie jak zakonnice, dużo zależy od konkretnej osobowości, nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora. znam duchownych, po których widać i czuje się od nich, że mają naprawdę powołanie, bije od nich ciepło i aż chce się z nimi przebywać, słuchać ich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jestem jak ukształtowałyby się losy świata gdyby nie kościół i religia....... patrząc na to okiem osoby do kościoła nastawionej anty, myślę że w pewnym okresie kościół poczuł się zagrożony, cały indeks ksiąg zakazanych, palenie ich, represje wobec osób które miały do życia inne podejście ( naukowcy itd), o ile wojen byłoby mniej ... a może ludzie i tak znaleźliby zastępczy temat i powód do ataków zbrojnych, ciekawe..., myślę sobie, ze cieszy mnie, ze żyję w czasach gdy kościół nie rządzi krajem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×