Skocz do zawartości
Nerwica.com

BÓG - czy istnieje,jaki jest,nasze wyobrażenie


sbb88

Czy wierzysz w Boga?  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzysz w Boga?

    • Tak, jestem wyznawcą kościoła latającego potwora spaghetti
      0
    • Tak, wierzę w Boga (hinduista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (judaista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (muzułmanin)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (chrześcijanin-inny odłam)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (protestant)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (prawosławny)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (katolik)
      19
    • Tak, jestem rycerzem Jedi
      2
    • Tak, ale go nie lubię (satanista, nihilista)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (wyznaję inną religię)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (ale nie wyznaję religii)
      2
    • Przykładam marginalne znaczenie do koncepcji Boga (buddysta)
      1
    • Tak, wierzę w Boga bezosobowego (deista/panteista itp.)
      6
    • Nie mam zdania/Niezdecydowany (agnostyk)
      9
    • Nie, Bóg nie istnieje (ateista)
      19


Rekomendowane odpowiedzi

carlosbueno, a jak sobie to wyobrażasz - całe swoje życie plujesz na Pana Boga i jakiś ksiądz Cie niby przyjmie do chrztu i komunii na starość ??? :shock:

ma taki obowiązek, zresztą Kościół uwielbia takich nawróconych złoczyńców którzy na łożu śmierci wyrzekają się grzechu i podążają drogą pana.

hahhahahhahahahahaha a kto ci tak powiedział :shock: co, w necie pewnie wyczytałeś.... ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no taki Czesław Miłosz np większość życia komuch i ateista ale na łożu śmierci się nawrócił i teraz to już katolicki poeta. A poza tym chyba nie znasz dobrze swojej religii bo z tego co mi wiadomo to były jakieś przypowieści o tym mówiące że tacy grzesznicy grzeszący całe życie mają równe szanse co bogobojni jeśli się nawrócą i szczerze żałują za grzechy bo miłość Pana nie zna granic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podobnie jak Magdalenka, zyje bo wierze, inaczej nie wiem po co miałabym sie męczyc na tym swiecie. Jedynie Bóg i wiara nadaje sens mojemu zyciu i chorobie. Jedynie Bóg sprawia ze mimo wszystko jestem w stanie sie cieszyc z czegokolwiek, miec nadzieje, a takze wiare, ze w tych trudnych chwilach Bóg mnie nie zostawi samej i tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli w Stwórce i Tego który troszczy sie o swoje stworzenia, który pragnie bysmy Jego milosc odwzajemniali i zabiega o to (czyli o nas). Wierze w Boga bardziej milosiernego i przebaczającego niz karzącego i surowego, wierze w to ze On bardziej niz ja chce pomimo całej mojej marnosci byc ze mną. Wszytkie sprawy, a zwłaszcza te najtrudniejsze zawierzam Bogu i jestem jednoczesnie gotowa na Jego wole. Zawsze staram sie ją przyjąc, wierząc ze Bog wie lepiej co jest dla mnie dobre. Tak byłó chocby z moim zajsciem w ciąże niedawno. BYłam spokojna, ze to w koncu nastąpi i okazało sie ze całkiem szybko, a ten czas który musiałam czekac okazał sie mi bardzo potrzebny (np. na odstawienie leków). Nie wiem czy zrozumiale sie wyrazam, ale trudno mi opisac to co czuje. Ale w takiego Boga wierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak was czytam to na anonimowym forum wielcy ateiści a jak zdarzy się jakieś nieszczęście czy kalectwo to jak trwoga to do Boga i wszy sie nawrócić w mgnieniu oka :pirate:

 

-- 21 mar 2013, 20:52 --

 

[videoyoutube=f3RUM7NS_fs][/videoyoutube]macie tutaj film, i miejcie honor i na starość nie idźcie do kościółków bo i tak żaden ksiądz was nie przyjmie, a ja chcecie być pochowani to nie na cmentarzu a pod płotem jak na ateistów przystało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ivann, to juz do tego doszlo, ze piszesz ludziom jak maja wierzyc i jaka forme pochowku maja dla siebie wybrac? predzej bym sie pod ziemie ze wstydu zapadl, niz bym takie rzeczy ludziom pisal. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie tutaj film, i miejcie honor i na starość nie idźcie do kościółków bo i tak żaden ksiądz was nie przyjmie, a ja chcecie być pochowani to nie na cmentarzu a pod płotem jak na ateistów przystało
Niestety jako ateistka jestem całkowicie pozbawiona honoru :mrgreen: dlatego dam się przed śmiercią ochrzcić :P będę sie wylegiwać na cmentarzu a potem w niebie :angel::angel::angel:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie tutaj film, i miejcie honor i na starość nie idźcie do kościółków bo i tak żaden ksiądz was nie przyjmie, a ja chcecie być pochowani to nie na cmentarzu a pod płotem jak na ateistów przystało
Niestety jako ateistka jestem całkowicie pozbawiona honoru :mrgreen: dlatego dam się przed śmiercią ochrzcić :P będę sie wylegiwać na cmentarzu a potem w niebie :angel::angel::angel:

 

Nie bój nie bój! Ivann w nocy rozkopie Twój grób! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ivann, Natanek to już nawet księdzem nie jest, bo został wykluczony czy też zawieszony w posłudze kapłańskiej, no chyba że jesteś zwolennikiem jego sekty intronizacji Jezusa na króla Polski. Tacy ludzie jak Natanek, Rydzyk którzy są pośmiewiskiem kościoła mają większe zasługi w ateizacji kraju niż Palikoty i lewica.

A żeby zostać pochowanym na cmentarzu nie trzeba być wierzącym, można urządzić świecki pogrzeb a ja bym wolał i tak być skremowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans, biorąc pod uwagę twoją homoseksualną (taką zwierzęcą) pozycję na avatarze, moge cie co najwyżej z LITOŚCI pogłaskać, jak to zwykłem robić z psami - bo w mojej ocenie bliżej ci do psa niż do człowieka rozumnego :twisted:

 

I pamiętajcie głuptaki, BÓG Jest Sprawiedliwy - a nie nieskoczenie dobry (więc ochrzczenie się na łożu śmierci i pójście do raju nie wchodzi w rachube) :twisted::angel:

 

-- 21 mar 2013, 22:04 --

 

bittersweet, racje, to nie masz honoru :mrgreen:

fozzie, nie pomawiaj mnie kakrociu bo nikomu nic nie karze :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×