Skocz do zawartości
Nerwica.com

Alkohol (wybaczcie nowy temat)


harma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi. Czy jeśli przyjmuję Seronil 20 mg oraz dwa razy po 0,25 mg xanaxu (rano, w poludnie) i w razie lęku wieczorem atarax 10 mg (od jednej do dwóch tabletek), to czy mogę spokojnie wypić piwo bezalkoholowe? Typu karmi... Mam straszną ochotę, a jestem 'nową' i od niedawna leczoną nerwicą... Proszę o odpowiedź... Nie chce dzwonić z tym pytaniem do mojego psychiatry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź... Liczyłam na pewnego rodzaju odpowiedź przyzwalającą... ale jak nie wolno, to nie wolno! Zależy mi na tym by żyć normalnie. Tylko... ta moja miłość do wina... teraz chociaż namiastkę chciałam, ale zdrowie ważniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh posluchaj no oficjalnie nie wolno zreszta ja podzielam to , ale lampka wina (ale jedna) nie zaszkodzi , nawet szklaneczka takiego piwa bezalkoholowego tez nie zaszkodzi , ale widze ze bierzesz az 3 leki , takze musisz sie obserwowac czy nie bedzie sie cos dzialo :)

ale mysle ze nie powinno co najwyzej juz po jednej lampce Ci zaszumi mocniej w glowie ;)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hoho czyżby trafił się nam prawdziwy koneser :> ?:P Na ulotkach od swoich leków masz pewnie napisane, że podczas leczenia danym środkiem nie powinno się spożywać alkoholu, bo preparat wzmaga jego działanie, bodajże. Przeżyjesz. Leków jeść wiecznie nie będziesz, czyli napijesz się jeszcze nie raz. Musisz tylko trochę poczekać.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo przy lekach typu XANAX nie wolno pic alkoholu, jesli chodzi o leki z grupy SSRI to inna historia :-)Ja jak bralem paxil w ilosci 75mg to potrafilem wypic wiecej niz kiedykolwiek w zyciu(nie zebym sie chwali czy tez namawial)Jednak stanowczo odradzam picia alkoholu w duzych ilosciach.A jak juz bedziecie probowac alkoholu, to zaczynajcie w malych ilosciach,Ja jak pierwszy raz pilem podczas brania leku(SSRI)a bylo to juz pol roku po jego zazywaniu, to po jednym piwie wyszedlem z klubu na czworaka i probowalem przestawiac drzewa pod domem :smile: więc uważajcie zwlaszcza na poczatku i poczekajcie conajmnije z 3 miesiace az organizm sie do leku przyzwyczaji.Drugą regółe jaką mialem to byla taka ze; w dzien w ktory pilem nigdy nie bralem tabletki(pomijalem jeden dzien)Mozecie sie domyslec ze na drugi dzien umieralem(kac+brak leku), ale w ten sposob sie czulem bezpieczniej pijac .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wprawy, ot co. Leki biorę od ledwo 2 tyg. I wiecie co? Działają! Niepotrzebnie broniłam się od pójścia do lekarza od czerwca zeszłego roku, aż w końcu prawie na czworaka się tam doczłapałam. Nie taki psychiatra straszny jak go malują :D Haha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież pytanie było o piwo BEZALKOHOLOWE. Myślę, że można. Ja piję kefir, a on zawiera do 0,5% alkoholu i żyję.

czyżby jakiś dobrze zfermentowany kefirek? :P

 

piwo bezalkoholowe ma chyba jednak mniej % niż piwo "damskie" pt. karmi, redds itp. mimo wszystko karmi ma jakieś %, bo to piwo. jednak bezalkoholowe mają tylko jego smak.

 

mimo to lepiej się powstrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×