Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
suzak29

DULOKSETYNA (Cymbalta,Yentreve)

Czy duloksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

45 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy duloksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      21
    • Nie
      16
    • Zaszkodziła
      8

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, KoalaLala napisał:

@krokodyle łzy a co już wcześniej brałeś? 

4 lata przyjmowałam fluoksetynę 20 mg, niewiele ale było wszystko okej. Pozniej rok przerwy, a drugi epizod depresji, silniejszy, ciezko mi było wstać z łóżka ...obecnie 6 tydzien na dulo 60 mg, kurczę ciśnienie mi skacze, czuje serce jak wali, a nastój to totalna sinusoida .... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@krokodyle łzy dulo to rzadki lek drugiego wyboru. lekarz mógłby próbować jeszcze kilku ssri. widocznie źle tolerujesz noradrenaline (ja tak samo, ale musze spróbować bo to lek tez na ból, który u mnie jest głównym problemem), stad to ciśnienie i puls. pogadaj moze z psycho, kiedy masz wizytę? nie wiem czy jest sens się męczyć skoro nastrój też jest średni 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, KoalaLala napisał:

@krokodyle łzy dulo to rzadki lek drugiego wyboru. lekarz mógłby próbować jeszcze kilku ssri. widocznie źle tolerujesz noradrenaline (ja tak samo, ale musze spróbować bo to lek tez na ból, który u mnie jest głównym problemem), stad to ciśnienie i puls. pogadaj moze z psycho, kiedy masz wizytę? nie wiem czy jest sens się męczyć skoro nastrój też jest średni 

Wizyta dopiero 24 maja, wiec kawał czasu....ale zawsze mogę zadzwonić i próbować wbić prędzej na wizytę. Waham się, bo decyzję o odstawieniu podejmę łatwo, nie sprawdzająć czy czas mogłby coś zmienic... Mnie też doskwierały bóle, przy depresji całe przewód pokarmowy cierpiał plus mięśnie, no taka miesięczna grypa, i tu po Dulo muszę przyznać, że ból minął.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@krokodyle łzy a nie ma opcji, ze pojdziesz do kogos prywatnie? z drugiej strony 3 miesiace to w sam raz żeby sprawdzić lek. mysle, ze decycje powinieneś zostawić lekarzowi 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem w szpitalu na 90 mg duloksetyny i 37,5 mg klomipraminy i to już będzie leciał trzeci tydzień, działanie leków każdego dnia jest co raz lepsze nie mam nawet już obsesji myślowych i pomagają na napięciowy ból głowy. Uważam to za dobry lek, który pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 14.04.2019 o 09:31, picziklaki napisał:

Ja jestem w szpitalu na 90 mg duloksetyny i 37,5 mg klomipraminy i to już będzie leciał trzeci tydzień, działanie leków każdego dnia jest co raz lepsze nie mam nawet już obsesji myślowych i pomagają na napięciowy ból głowy. Uważam to za dobry lek, który pomaga.

Z jakiego powodu jesteś w szpitalu? Sam się zastanawiam czy nie poprosić o skierowanie. Może tam mnie poskładają  kupy. 6 miesięcy leczenia i żadnych efektów, naprawdę żadnych. Myślę o duloksetynie w przypadku gdyby sertralina nie zadziałała. Wenlafaksyna kiedyś mnie uratowała, tym razem nie ale może ten drugi snri da radę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy u kogoś duloksetyna podniosła ciśnienie tętnicze?

jak powiedziałem o tym lekarzowi (mam nawet 150/100) to stwierdził, że to za mała dawka 30mg aby to mogło mieć wpływa na ciśnienie, tylko ja nigdy nie miałem nadciśnienia, zawsze miałem w normie. Duloksetyne biore 3 miesiące

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, mariusz_ napisał:

jak powiedziałem o tym lekarzowi (mam nawet 150/100) to stwierdził, że to za mała dawka 30mg aby to mogło mieć wpływa na ciśnienie

Ja swego czasu miałem to samo. Też dawka 30 mg i też ciśnienie 150 /100

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I brałeś dalej czy zmieniłeś/odstawiłeś czy sie zmniejszyło po dłuższym braniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś z Was się orientuje, jaka jest różnica między braniem dulo w jednej dawce np 60mg rano albo w dwóch dawkach podzielonych np 30mg rano i 30mg wieczorem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bierze ktoś może duloksetyne dłuższy czas i może powiedzieć jak wyglada po niej kwestia wagi?Tyje się mocno?Chodzi mi o dlugotrwaly efekt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, czy ktoś może przechodził z paroksetyny na duloksetynę. Biorę paro od dłuższego czasu ale mam taki ucisk w gardle i w klatce piersiowej, że nie daje już rady. Im większa dawka tym gorzej, więc teraz biorę 10 mg. Z SSRI i SNRI tylko Escitalopram działał jako tako, ale po nim znowu była ciągła zamułka i też już miałam tego dość. Gdybym tylko potrafiła jakość pozbyć się tego napięcia, to już by była zadowolona. Techniki relaksacyjne nie pomagają niestety 😑. Została mi już chyba tylko duloksetyna, albo ta grupa leków nie jest dla mnie. Czy można z paro przejść na duloksetynę z dnia na dzień? Dotychczas tak właśnie przechodziłam z leku na lek , więc zastanawiam się czy w tym przypadku też tak można.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 1.05.2019 o 18:55, mariusz_ napisał:

Czy u kogoś duloksetyna podniosła ciśnienie tętnicze?

jak powiedziałem o tym lekarzowi (mam nawet 150/100) to stwierdził, że to za mała dawka 30mg aby to mogło mieć wpływa na ciśnienie, tylko ja nigdy nie miałem nadciśnienia, zawsze miałem w normie. Duloksetyne biore 3 miesiące

Tak, ja również przyjmuję dulo przez okres 3 miesięcy i mam podwyższone ciśnienie, wcześniej w normie. Ciśnienie waha się 140-160/110, więc nie czekam już dłużej, w tygodniu mam wizytę i chcę zmienić lek. Dodatkowo vzesto bywam wyczerpana fizycznie, taka jakby przetrenowana ( nie ćwiczę) , nastrój totalnie w kratkę, a poziom motywacji na poziomie przygotowania herbaty. Przyjmuję 60 mg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi