Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Umpero napisał:

A na co się sprawdził? 

Jaki inny ssri/snri się sprawdzi na lęki prócz paro, sertraliny, escitalopramu i citalopramu?

 

W sumie na nic się nie sprawdził oprócz wyciszenia emocjonalnego a jaki inny ssri/snri dla ciebie ? Nie wiem , nie mam takiej wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Pawel.770 napisał:

Czy ktos mial  jak wchodzil na 60 mg duloksetyny ze nie czuje porzadania i wogule jakies takie brak czucia genitaliow?

W skutkach ubocznych jest spadek libido. Ja np. będąc czy to na escitalopramie czy paroksetynie nigdy nie czułem spadku libido.
Być może też nigdy te leki na mnie nie działały...
Zobaczymy jak tutaj.

Dzisiaj pierwszy dzień brania.
Dawkowanie przez najbliższe dwa tygodnie to zejście z 20mg escitalopramu na 10mg i branie 30mg duloksetyny.
Po dwóch tygodniach 0mg escitalopramu i 60mg duloksetyny.
Najbardziej się obawiam przy tym leku, że pogorszy mi szumy uszne (pisk w uszach).

Co do wrażeń dnia pierwszego...
Lekkie uczucie palenia przełyku. Coś jak bym spirytusu się napił, ale jest to do zniesienia. Ci którzy mają przepalone gardło gorzałą pewnie nie będą mieli z tym problemu.
Na razie się trochę nakręcam z tymi szumami i od momentu wzięcia tabletki tj od godziny 9:00 pojawił się niepokój i wsłuchiwanie się w swoje fantomowe dźwięki.

Można ten lek brać razem z jedzeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2020 o 01:12, Pawel.770 napisał:

Myslisz ze jak zmienie na fluwoksamine to bedzie duuuzo lepsze libido?

Nie wiem jak działa fluwoksamina. Z tego co wiem to jest mocno sedatywna.
Na mnie generalnie chyba SSRI tak negatywnie nie działają jeśli chodzi o libido.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja właśnie schodzę z Duloksetyny i jest ciężko, mimo że robię to baaardzo powoli.

Od prawie roku brałam Duloksetyne 60 mg. Przepisała mi ją neurolog na bóle (cierpię na fibromialgię).

W końcu zdecydowałam się razem z nową psychiatrą na odstawienie, bo w sumie to ten lek mi nic nie dawał (chyba, że by było jeszcze gorzej).

Od ok. 4 dni biorę 53,5 mg (dzielę tabletki!) i czuję się kiepsko. Taka jestem zmęczona, osowiała, boli mnie głowa, przyspieszone tętno, brzuch nieswój. A myślałam, że przy tak malutkiej zmianie tego nie odczuję, zwłaszcza, że na początku psychiatra proponowała zmniejszanie o 15 mg, a jak jej dzisiaj napisałam jak jest, to powiedziała, żeby na razie nie zmniejszać jeszcze bardziej niż te 7,5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z dulo ciężko się schodzi. Jak zapomniałam dawki to już w ten sam dzień miałam skutki odstawienne. 

Na 60mg czułam się senna w dzień. Nieco emocjonalnie wyjaławia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2011 o 18:05, jaaa napisał:

przepisal mi lekarz to na moja nerwice natrectw ( mysli)

glupota bo w ulotce napisane ze jest na depresje i co mam brac to?

 

W dniu 26.02.2011 o 13:32, krzyss97 napisał:

czy ktos z was bierze ten lek?? jak wrazenia?

 

W dniu 9.12.2010 o 19:55, lucasso napisał:

Duloteksyna duzo silniej wychwyca norepinefryne niz venlafaxine(effectin).

 

W dniu 8.12.2010 o 13:43, krzyss97 napisał:

Witam . Mam pyt. czy ktos cos wie o tym leku YENTREVE(duloksetyna) czy jest on dostepny w polsce? czy stosuje sie go na depresje czy raczej na nerwice?

 

W dniu 19.10.2010 o 20:52, zaqzax napisał:

Z tego co wyczytałem to godny następca Wenlafaksyny, Duloksetyna mocniej wychwytuje Serotonine i Noradrenaline, minimalnie oddziałuje na Dopamine, dodatkowo wywołuje mniej skutków ubocznych i efekty odstawienne są troszkę łagodniejsze.

 

Jak ten lek będzie tańszy to z pewnością zastąpi Wenlafaksyne.

 

W dniu 19.08.2010 o 18:13, Zenonek napisał:

 

Ja slyszalem, ze bardzo wydajny lek antydepresyjny , na FS rzeczywiscie ma slabiej dzialac, ale z tego co czytalem opisy to tak mialo byc.

 

W dniu 19.08.2010 o 17:00, zaqzax napisał:

ktoś brał ? bo to podobno nowy lek.

 

W dniu 26.02.2009 o 22:16, suzak29 napisał:

Witam

Bierze ktoś z was ten lek :?::?:

Ja brałem i nie polecam. Miała być taka lepsza wenlafaksyna. Najpierw sam sprawdziłem, poczytałem, nawet na wikipedii powinowactwo do receptorów. W stosunku do wenlafaksyny dużo gorzej, escytalopramu trochę gorzej, chociaż troszkę jakbym miał tak ogólnie więcej chęci do wszystkiego. Ale na wenli było jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę już tydzień 60 mg dulsevi. Niestety im dłużej biorę pojawiła się bezsenność, a na nią nigdy nie cierpiałam. Budzę się o godz 1 w nocy i do rana nie śpię. Jeśli chodzi o moje lęki, stany depresyjne to działa dobrze, po tygodniu widzę znaczna poprawę. Natomiast martwi mnie ten brak snu. 

Nie liście też tak? Wizytę u lekarza mam za tydzień i nie wiem czy prosić o iny lek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, JAOL93 napisał:

Ja biorę już tydzień 60 mg dulsevi. Niestety im dłużej biorę pojawiła się bezsenność, a na nią nigdy nie cierpiałam. Budzę się o godz 1 w nocy i do rana nie śpię. Jeśli chodzi o moje lęki, stany depresyjne to działa dobrze, po tygodniu widzę znaczna poprawę. Natomiast martwi mnie ten brak snu. 

Nie liście też tak? Wizytę u lekarza mam za tydzień i nie wiem czy prosić o iny lek? 

 

Jeśli pomaga na lęki itp to ja bym nie celował w inny lek a spróbował ze zmianą pory przyjmowania albo ustalił z lekarzem co może dac dodatkowo wspomagającego na sen 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, JAOL93 napisał:

Niestety im dłużej biorę pojawiła się bezsenność, a na nią nigdy nie cierpiałam.

 

7 godzin temu, snilek napisał:

Jeśli pomaga na lęki itp to ja bym nie celował w inny lek a spróbował ze zmianą pory przyjmowania albo ustalił z lekarzem co może dac dodatkowo wspomagającego na sen 

Albo za późno ją bierzesz i dlatego. Ja jak wezmę Welbutrin później niż o 10 to już mam nockę z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarekWawka01 napisał:

Powiedzcie mi o jakiej porze najlepiej brać duloksetynę. Bo niektórzy piszą, że jak biorą z rana to zamulenie i ospałość cały dzień, a jak na wieczór to bezsenność czy coś takiego... jak wasi lekarze zalecają? Bo moja lekarz mówi, że to już moja sprawa 😐

Ja brałem rano ale w nocy ze snem bywało różnie, ja tak testowałem Wenle, 300-0-0, 150-0-150, 150-150-0, 0-0-300 i powiem Ci ze nie było żadnej różnicy, nadal byłem zmulony z rana a z zaśnięciem męczyłem się po 3 h. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2020 o 20:32, liptint napisał:

z dulo ciężko się schodzi. Jak zapomniałam dawki to już w ten sam dzień miałam skutki odstawienne. 

Na 60mg czułam się senna w dzień. Nieco emocjonalnie wyjaławia.

Niekoniecznie, ja przeszedłem z Dulo 60mg na Esci bez kompletnie żadnych skutków ubocznych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×