Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

Na duloksetynę wszedłem od razu, bez zmniejszania dawki esci, tak jak prawie przy każdej zmianie antydepresantów. Chyba brałem je już na tyle długo i na tyle wiele z nich, że nie ma u mnie takiej potrzeby. Już przy 30 mg poczułem działanie leku i właściwie byłem z niego zadowolony, jednak u palaczy stężenie duloksetyny we krwi jest sporo niższe, dlatego lekarka sugerowała żeby te 30 mg było tylko dawką początkową i celować w 60 a nawet 90, ale nie czuję potrzeby brać aż 90 mg. Gdzie indziej czytałem zresztą opinie kilku osób które twierdziły że na 30 mg czuły się prawie tak samo albo i lepiej niż 60 mg, ale wiadomo jak jest z tymi lekami, każdy jednak może trochę inaczej reagować.

Libido bez zmian, przez chwilę chyba trochę poprawione, teraz w normie. Zaburzony sen to jest nadal pewien problem, teraz budzę się już na szczęście co raz rzadziej ale generalnie śpię dużo krócej, czasem to naprawdę drażni. Chociaż jak na tą ilość godzin snu na dobę funkcjonuje się zaskakująco normalnie.

Faktycznie może dziwić, że lek wpływający na noradrenalinę może działać przeciwlękowo ale o dziwo tak jest, to samo było u mnie z wenlafaksyną. Chwilami, zwłaszcza na początku nie raz czułem takie nietypowe, nieznane na innych lekach poddenerwowanie, ale mimo to kiedy np. musiałem z kimś w pracy rozmawiać okazywało się że przychodzi to łatwiej, mniej stresuje. Poza tym, ten lek to na pewno nie jest typowy stymulant, trochę niestety z takimi miałem do czynienia i to inna bajka, na szczęście. Niektórzy są po nim senni i zmęczeni, ja też nie rzadko bez kawy w pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos czy 30 mg dulo to duzo? Ile mg duloksetyny odpowiada 150 mg setraliny? Mam brac setre ale dulo jest lepsze tylko nie wiem czy np. Jak wezme 60 mg setraliny to bedzie to samo co 150 mg setraliny? Chodzi mi o dzialanie na OCD... Co lepsze na OCD dulo 30 mg czy setra 150 mg? Wiem ze dulo mnie tak nie zamula a setra podobno zamula bardziej dlatego zastanawiam sie czy nie brac duloksetyny w wyzszej dawce jakby cos? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

mam pytanie w temacie odstawienia dulo, schodzę z 60, pierwsze 5 dni przyjęłam wg zaleceń psychiatry połowę dawki, czyli 30 mg, po 5 dniach 10mg esci, i kurczę mega nieprzyjemne skutki odstawienia dulo, typu "trzaski" w głowie, migreny, czy ktoś z Was ratował się jakoś???

Pozdrowienia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pawel.770 napisał:

Jestem na 30 mg dulo... Zamulenie emocjonalne jest takie ze szkoda gadac, ma ktos tak to mija czy nie bo u mnie trwa juz ponad tydzien i lipa jest coraz gorzej. Zamulka na maksa, splycenie emocji... Nie umiem sie nawet do nikogo odezwac. 

 

ja cały czas jestem na 30mg i jakoś zle nie ma, na 60mg było tak samo w zasadzie, to jestem na 30mg bo mniej skutków ubocznych, jak długo łykasz już te 30mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mariusz_ napisał:

 

ja cały czas jestem na 30mg i jakoś zle nie ma, na 60mg było tak samo w zasadzie, to jestem na 30mg bo mniej skutków ubocznych, jak długo łykasz już te 30mg?

Juz miesiac biore. Mam wejsc na co najmniej 90 mg bo mam OCD. Czyli na 60 mg zamulenie bylo takie same jak na 30 tak? Mozliwe ze jak wejde na 90 mg albo 120 mg to nie pogorszy sie splycenie emocjonalne? 

 

Jakie miales skutki uboczne? Jak z cisnieniem? Ja na wenli 150 mg mialem czasami powyzej 140 na iles a teraz mam ponizej 120 ale nie qoem czy mi nie skoczy jak wejde na wyzsza dawke? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2020 o 23:40, krokodyle łzy napisał:

Hej, 

mam pytanie w temacie odstawienia dulo, schodzę z 60, pierwsze 5 dni przyjęłam wg zaleceń psychiatry połowę dawki, czyli 30 mg, po 5 dniach 10mg esci, i kurczę mega nieprzyjemne skutki odstawienia dulo, typu "trzaski" w głowie, migreny, czy ktoś z Was ratował się jakoś???

Pozdrowienia 

Z twgo co wiem to dulokseryna jest lagodniejsza w odstawianiu od wenlaflaksyny, ja odstawilem 150 mg wenli po 8 latach brania i nic zlego nie mialem ale coz odczuwa inaczej dzialanie leku.

Edytowane przez Pawel.770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel.770 napisał:

Juz miesiac biore. Mam wejsc na co najmniej 90 mg bo mam OCD. Czyli na 60 mg zamulenie bylo takie same jak na 30 tak? Mozliwe ze jak wejde na 90 mg albo 120 mg to nie pogorszy sie splycenie emocjonalne? 

 

Jakie miales skutki uboczne? Jak z cisnieniem? Ja na wenli 150 mg mialem czasami powyzej 140 na iles a teraz mam ponizej 120 ale nie qoem czy mi nie skoczy jak wejde na wyzsza dawke? 

to krótko dość bierzesz, u mnie nawet zamulenia jako takiego nie było, pomogło te 30mg nawet, mniej depresyjnych stanów, emocji troche, też miałem podwyższone ciśnienie, 150/100 albo wyższe nawet, i funkcje seksualne duużo gorsze, to na 60mg, a poprawy w samopoczuciu żadnej, ani gorzej ani lepiej,
po powrocie na 30mg ciśnienie dalej podwyższone ale juz mniej 140/90 mniej wiecej, seks akceptowalny, zle nie jest:)

biore to już ponad 1,5 roku, plus neurotop 600mg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2020 o 16:06, zburzony napisał:

Zaburzony sen to jest nadal pewien problem, teraz budzę się już na szczęście co raz rzadziej ale generalnie śpię dużo krócej, czasem to naprawdę drażni. Chociaż jak na tą ilość godzin snu na dobę funkcjonuje się zaskakująco normalnie.

Jak to się wybudzasz? Ile czasu to bierzesz? To wybudzanie się nie przechodzi z czasem?
Nienawidzę leków, które zaburzają sen. Dostaję wtedy napadów lęku, a duloksetyna jest najbardziej polecana na szumy uszne.

Ktoś jeszcze ma problemy ze snem na tym leku? Czy może to kwestia danego organizmu i inni śpią na nim dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2020 o 23:12, Umpero napisał:



Ktoś jeszcze ma problemy ze snem na tym leku? Czy może to kwestia danego organizmu i inni śpią na nim dobrze?

 

 

U mnie to tak wyglądało że jak przyjąłem dawke leku po południu to mogłem zapomnieć o szybkim zaśnięciu w nocy. Wtedy max 3-4 godz snu ale rano z zerwaniem się z łóżka do pracy problemu nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, snilek napisał:

 

 

U mnie to tak wyglądało że jak przyjąłem dawke leku po południu to mogłem zapomnieć o szybkim zaśnięciu w nocy. Wtedy max 3-4 godz snu ale rano z zerwaniem się z łóżka do pracy problemu nie było.

Ile czasu brałeś ? A jak wziąłeś rano to normalnie spałeś ?
Jest ktoś kto spał jak suseł po tym leku?

Edytowane przez Umpero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ponad miesiąc ale problem snu był od samego początku gdy brałem późniejszych godzinach.

Tak , gdy zażyłem we wcześniejszych godzinach to łatwiej było zasnąć ale ogólnie rzecz biorąc pora snu była przestawiona bo mimo wszystko to zmęczenie i chęć na sen odczuwane były później niż bez leku.

Jeśli jest to dla ciebie sporym problemem warto porozmawiać z lekarzem żeby dołączył coś wspomagającego na sen.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, snilek napisał:

Ogólnie ponad miesiąc ale problem snu był od samego początku gdy brałem późniejszych godzinach.

Tak , gdy zażyłem we wcześniejszych godzinach to łatwiej było zasnąć ale ogólnie rzecz biorąc pora snu była przestawiona bo mimo wszystko to zmęczenie i chęć na sen odczuwane były później niż bez leku.

Jeśli jest to dla ciebie sporym problemem warto porozmawiać z lekarzem żeby dołączył coś wspomagającego na sen. 

 

Czyli jak wziąłeś rano to o której godzinie mogłeś się położyć spać?
A jak np wziąłeś około południa to o której?
Czy to jest tak, że jesteś pobudzony i niespokojny jak po jakiejś amfie? Czy po prostu jesteś spokojny, ale żeby zasnąć to musisz później się położyć spać ?

Generalnie nie mam problemów z tym, że biorę jakieś leki stosowane w psychiatrii w ciągu dnia.
Mam natomiast jakiś psychiczny/psychologiczny problem z tym żeby brać coś co sztucznie wywołuje mój sen.
Potrafię nawet z tego powodu dostawać lęków.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak brałem między 10 a 11 to mogłem zasnąć powiedzmy 23 a jak później to już nie spałem do 2-3 w nocy

z tym pobudzeniem to bym do amfy nie porównywał ale na pewno w jakimś stopniu ono jest i u mnie właśnie z tego wynikał problem snu bo nie czułem zbytnio takiej potrzeby jak normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, snilek napisał:

jak brałem między 10 a 11 to mogłem zasnąć powiedzmy 23 a jak później to już nie spałem do 2-3 w nocy

z tym pobudzeniem to bym do amfy nie porównywał ale na pewno w jakimś stopniu ono jest i u mnie właśnie z tego wynikał problem snu bo nie czułem zbytnio takiej potrzeby jak normalnie

Bardziej mnie interesuje czy to pobudzenie jest takie lękowe, że chodzisz niespokojny czy może takie pozytywne, że aktywizuje do działania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×