Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.07.2020 o 22:27, marcinzen napisał:

faktycznie.

 

a czy zobojętnia uczucia i emocje?

Ja to chyba nie mam już zbyt wiele uczuć i emocji, dla mnie to normalne jest xD Nastąpiło zaadaptowanie. Na początku leczenia pierwszym lekiem było takie wrażenie, a teraz to "styl życia". Nie przeszkadza kompletnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiedziawszy mam dość nie czucia, napadów senności i zmęczenia po lekach.
chce nabrać sił więc odstawiam duloksetynę, mam dość zawieszania się w towarzystwie i pustki w głowie i w emocjach. poza tym chcę się więcej ruszać i działać a nie tylko odpoczywać na kanapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dutilox biorę już 3 miesiąc, na początku brałem dawkę 30 mg wraz z pragiola 75 mg. Po około 1.5 miesiąca, lekarz kazał mi odstawić pragiole, ponieważ byłem senny, kompletny brak energii i apatia. Od około miesiąca biorę dawkę 60 mg. Przejście na większą dawkę objawiało się przez kilka pierwszych dni skutkami ubocznymi, tj. Zawroty głowy, brak energii, kolotania serca. 

Od pewnego czasu odczuwam jednak pozytywne dzialanie leku. Przedewszystkim ustąpiły objawy paniki, które naprawdę mocno mnie męczyły  nawet po parę razy dziennie. 

Objawy somatyczne nerwicy takze są uśpione, kołotanie serca się zmniejszyły, ciśnienie unormowało się, problemy żołądkowo takze ustępują. 

Są gorsze momenty gdy nerwica daje o sobie znać, szczególnie jak pojawiają się jakieś problemy w życiu codziennym. jednak myślę że ten lek długo się rozkręca nawet parę miesiący i dopiero wtedy następuje poprawa. 

 

I pytanko jeszcze : czy przy widocznej poprawie, warto zejść do dawki 30 mg? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ronifer napisał:

Witam. Dutilox biorę już 3 miesiąc, na początku brałem dawkę 30 mg wraz z pragiola 75 mg. Po około 1.5 miesiąca, lekarz kazał mi odstawić pragiole, ponieważ byłem senny, kompletny brak energii i apatia. Od około miesiąca biorę dawkę 60 mg. Przejście na większą dawkę objawiało się przez kilka pierwszych dni skutkami ubocznymi, tj. Zawroty głowy, brak energii, kolotania serca. 

Od pewnego czasu odczuwam jednak pozytywne dzialanie leku. Przedewszystkim ustąpiły objawy paniki, które naprawdę mocno mnie męczyły  nawet po parę razy dziennie. 

Objawy somatyczne nerwicy takze są uśpione, kołotanie serca się zmniejszyły, ciśnienie unormowało się, problemy żołądkowo takze ustępują. 

Są gorsze momenty gdy nerwica daje o sobie znać, szczególnie jak pojawiają się jakieś problemy w życiu codziennym. jednak myślę że ten lek długo się rozkręca nawet parę miesiący i dopiero wtedy następuje poprawa. 

 

I pytanko jeszcze : czy przy widocznej poprawie, warto zejść do dawki 30 mg? 

Warto, ale za jakiś czas i niech lekarz o tym zdecyduję,nie ludziez z forum którzy nie mają o tym pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja duloksetyne dostałam od Neurologa na ogólne i migrenowe bóle głowy.

Na początek brałam 30 mg, pierwsze dwa dni cały  czas spałam  i miałam okropne poty w nocy, potem już było tylko lepiej. Bóle przeszły. Lekarz kazał zacząć brać 60 mg. I jest po prostu rewelacyjnie !!. Proszki przeciwbólowe nie brałam od dawna, czuję się świetnie . Mam 100% lepszy nastrój. 

Nie raz zastanawiałam się czy czasem nie mam jakiejś lekkiej depresji i nerwicy ale jakby żyłam z tym lepiej lub gorzej.

Gdybym wiedziała,że tak lek zadziała to   od dawna już bym go brała...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bral ktos na nerwice natrectw(myslowe natrectwa)? Bralem ostatnio 150 mg wenlaflaksyny... Zmienilem teraz z lekarzem na 20 mg escitalopramu i jestem wyparty z emocji... Nie odczuwam emocji i jestem nie pewny siebie, brak powera totalny... Lekarz powiedzial ze moze mi dac 30 mg duloksetyny zeby nie bylo wyplukania z emocji i nie bylo tez nadmiernego pobudzenia, tylko czy ta dawka dziala na OCD? Jak bralem 75 mg wenlaflaksyny na matrectwa to dzialala super, pytanie czy taka niska dawka duloksetyny tez zadziala??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2010 o 20:52, zaqzax napisał:

Z tego co wyczytałem to godny następca Wenlafaksyny, Duloksetyna mocniej wychwytuje Serotonine i Noradrenaline, minimalnie oddziałuje na Dopamine, dodatkowo wywołuje mniej skutków ubocznych i efekty odstawienne są troszkę łagodniejsze.

 

Jak ten lek będzie tańszy to z pewnością zastąpi Wenlafaksyne.

Mi lekarz powiedzial ze dziala lagodniej niz wenlaflaksyna, czyli ze mniej pobudza... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Pawel.770 napisał:

Mi lekarz powiedzial ze dziala lagodniej niz wenlaflaksyna, czyli ze mniej pobudza... 

 

To prawda, duloksetyna bardziej słynie ze swoich właściwości przeciwbólowych. Przeciwdepresyjnie to niestety dość słaby lek i nie robi takiej rewelacji. Jeżeli szukacie leków typowo antydepresyjnych to najlepiej SSRI, a w przypadku lęków/napadów/natręctw to w grę wchodzą najlepiej: wenlafaksyna, klomipramina, mirtazapina, wortioksetyna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Pawel.770 napisał:

Mi lekarz powiedzial ze dziala lagodniej niz wenlaflaksyna, czyli ze mniej pobudza... 

 

Jeszcze apropo pobudzania/aktywizacji to najlepsze będą: escitalopram, klomipramina, wortioksetyna, wenlafaksyna

 

A jeśli chodzi wam o uspokojenie/tłumienie to: pozostałe SSRI, amitryptylina

 

Zaś nasennie macie: mirtazapina, mianseryna, citalopram, opipramol, trazodon, kwetiapina

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarekWawka01 napisał:

 

Jeszcze apropo pobudzania/aktywizacji to najlepsze będą: escitalopram, klomipramina, wortioksetyna, wenlafaksyna

 

A jeśli chodzi wam o uspokojenie/tłumienie to: pozostałe SSRI, amitryptylina

 

Zaś nasennie macie: mirtazapina, mianseryna, citalopram, opipramol, trazodon, kwetiapina

Ja biore teraz escitalopram i jestem bez zycia... Deorecha na maksa, pozbawiony jakiejkolwiek motywacji, chyba zmienie na duloksetyne 30 mg na NN. 

Czy wioroksetyna dziala na OCD? Przeciez to 3 generacja... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Pawel.770 napisał:

Ja biore teraz escitalopram i jestem bez zycia... Deorecha na maksa, pozbawiony jakiejkolwiek motywacji, chyba zmienie na duloksetyne 30 mg na NN. 

Czy wioroksetyna dziala na OCD? Przeciez to 3 generacja... 

 

 

No te SSRI to są takie, że na dwoje babka wróżyła - raz pomagają, raz nie... 

No duloksetynę możesz spróbować, ale moja lekarka mówi mi z doświadczenia, że ta duloksetyna też jakaś do dupy bywa.

Wortioksetyna jest na depresję raczej. Na OCD to z tego co wiem skuteczna jest na pewno klomipramina. Albo ewentualnie jakiś inny SSRI może...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy duloksetyna ma działanie prolękowe? Pamiętam, że gdy ją kiedyś dostałem, to pojawiły się jakby stany agorafobii, ale wtedy źle było ze mną psychicznie.

 

Bardzo prolękowo i napotnie działała na mnie klomipramina. Czy tego samego należy się spodziewać z dulo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2020 o 07:49, MarekWawka01 napisał:

 

Dziena za odpowiedź, stary! No bo wenla jakby nie było jest bardzo chwalonym lekiem, duloksetyna już tak niekoniecznie. Jakby nie zadziałała wenla to jeszcze może być wortioksetyna, ale też słyszałem, że słaba dość na lęki paniczne więc będę musiał chyba zwiększyć wenlę do 225 bo teraz biorę 150 i jeszcze gdzieś tam te lęki są...

NIe wiem na jakim jesteś etapie, ale ja ze dwa miesiace temu przeszedłem z duloksetyny na wortioksetynę i w porównaniu do dulo czuję się znacznie lepiej. Wiadomo, że nie ma szału, ale chce mi się więcej, jestem mniej zmęczony, czuje emocje, nie kastruje tak, lęki tez w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawbaba napisał:

NIe wiem na jakim jesteś etapie, ale ja ze dwa miesiace temu przeszedłem z duloksetyny na wortioksetynę i w porównaniu do dulo czuję się znacznie lepiej. Wiadomo, że nie ma szału, ale chce mi się więcej, jestem mniej zmęczony, czuje emocje, nie kastruje tak, lęki tez w normie.

 

Ja musiałem z kolei zejść z wenlafaksyny bo mi w ogóle nie pomagała i teraz biorę Anafranil (klomipraminę) i pomaga bardzo, czuję się dobrze, ale jeszcze nie tak super, dlatego będę dokładał do Anafranilu jeszcze jakiś Lerivon, bo też troszkę trudno mi zasnąć ostatnio.

Znaczy o tej wortioksetynie też mój lekarz myślał, ale nie wiem czy ona pomaga na lęk paniczny. Bo na lęk uogólniony może i pomaga, z tym, że ja mam napady lęku bardziej...

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2020 o 14:22, MarekWawka01 napisał:

 

To prawda, duloksetyna bardziej słynie ze swoich właściwości przeciwbólowych. Przeciwdepresyjnie to niestety dość słaby lek i nie robi takiej rewelacji. Jeżeli szukacie leków typowo antydepresyjnych to najlepiej SSRI, a w przypadku lęków/napadów/natręctw to w grę wchodzą najlepiej: wenlafaksyna, klomipramina, mirtazapina, wortioksetyna. 

Czy mitrazapina i wiroksetyna zadzialaja na OCD? Przeciez to III generacja, ktora nie ma potwierdzonej skutecznosci na ocd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pawel.770 napisał:

Czy mitrazapina i wiroksetyna zadzialaja na OCD? Przeciez to III generacja, ktora nie ma potwierdzonej skutecznosci na ocd. 

 

Wiesz z tego co widzę w ulotkach tych leków nie ma wskazań do leczenia OCD nimi. Tu chyba bardziej będą nadawały się SSRI albo klomipramina. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarekWawka01 napisał:

 

Wiesz z tego co widzę w ulotkach tych leków nie ma wskazań do leczenia OCD nimi. Tu chyba bardziej będą nadawały się SSRI albo klomipramina. 

 

Nie no tam trochę za dużo napisałem... znaczy wortioksetyna prędzej by się może nadawała ale to jeszcze badają dopiero...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości postanowiłem wypróbować duloksetynę w postaci tabletek (Depratal), cała reszta jest w tradycyjnej formie kapsułek tak jak oryginał i różnicę w działaniu odczułem natychmiast. Jest znaczna poprawa jeśli chodzi o lęk społeczny, pewność siebie i efekt utrzymuje się już trzeci tydzień na stałym poziomie. Bardzo te pozytywne efekty potęguje kawa chociaż mi akurat dość trudno się ograniczyć z jej spożyciem. Jeśli ktoś nie jest zadowolony z efektów dulo, myślę że warto sprawdzić na sobie wersję w tabletkach, tym bardziej że taka forma jest bardzo rzadko spotykana, w USA chyba w ogóle nie występuje i ciekaw jestem skąd ktoś wpadł na pomysł żeby wypuścić ja na naszym rynku. Kiedyś wenlafaksyna także była w tej formie, dopiero po czasie zmieniono ja na kapsułki i opóźnione uwalnianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaburzony masz moze OCD? Jak sie sprawdza duloksetyna na nerwice natrectw w porownaniu od wenlaflaksyny? Jak jest z napedem na dulo i skutkami ubocznymi? Bralem wenle przez 8 lat i przeszlem za escitalopram, bylo to zle rozwiazanie... Zamierzam wejsc na 30 mg dulo jak mi lekarz przepisze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2020 o 14:23, MarekWawka01 napisał:

 

Jeszcze apropo pobudzania/aktywizacji to najlepsze będą: escitalopram, klomipramina, wortioksetyna, wenlafaksyna

 

 

Najlepsze dla kogo ? Tego nikt nie jest w stanie przewidzieć dopóki nie zacznie stosować. Na mnie wenla działała wręcz odwrotnie niż powinna tj.zero chęci do życia , po przejściu na duloksetyne poczułem się lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolei u mnie wenla dawala totalny napęd i kopa ale przez to ze bylem nerwowy to nie mialem do niczego motywacji, na escitalopramie mowie przyciszonym delikatnym glosem ale jestem spokojniejszy i lepiej mi jest sie za cos zabrac.... Im bardziej jestem spokojny tym mam mniejszy brak motywacji... Chyba musze brac metylofenidat.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawel.770, nie mam OCD więc nie mogę się tu wypowiedzieć, mój problem to przede wszystkim zaburzenia lękowe i emocjonalne, apatia. Jeśli chodzi o napęd to parę stron wcześniej pisałem o tym, ogólnie jest duża poprawa i to od samego początku (na dulo wszedłem z escitalopramu). Skutki uboczne to trochę zaburzony sen i niestety problem z wypróżnianiem, ale pewne zmiany w odżywianiu pomagają na to i obywam się bez aptecznych wynalazków. Biorę dłuższy czas 60 mg ale zaczynałem od 30 mg i działanie poczułem właściwie natychmiast już na tej dawce, jak pisałem wielokrotnie bardzo na efekty dulo wpływa u mnie picie kawy, ale nie wiem czy u innych miałoby to aż takie znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×