Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, okularnica napisał:

Czy miał ktoś podobnie, że przy braniu duloksetyny miał reakcje alergiczne? Najlepsze jest to, że ona sprawiła, że jakby mam alergię na inne czynniki, mam katar sienny, kichanie, pieczące, zaczerwienione, suche oczy. Nie wiecie dlaczego tak się dzieje, czy to alergia na ten lek czy ona działa jakoś na receptory histaminowe i dlatego tak działa?

Tak, ja prawdopodobnie od tego dostalem zapalenia skóry, odstawilem i po tygodniu wszystko ustąpilo

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłam u neurolog, fajna pani doktor. Mówiłam jej, o moich ogromnych dolegliwościach bólowych, potwierdziła diagnozę fibromialgii. Mówiłam też, że mam przepisaną wenlafaksynę, ale ona powiedziała, że może warto spróbować najpierw z duloksetyną, bo już od mniejszych dawek ma działanie przeciwbólowe i może trochę mniejsze skutki uboczne wprowadzania. Jakie macie doświadczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kanashimi napisał:

Dzisiaj byłam u neurolog, fajna pani doktor. Mówiłam jej, o moich ogromnych dolegliwościach bólowych, potwierdziła diagnozę fibromialgii. Mówiłam też, że mam przepisaną wenlafaksynę, ale ona powiedziała, że może warto spróbować najpierw z duloksetyną, bo już od mniejszych dawek ma działanie przeciwbólowe i może trochę mniejsze skutki uboczne wprowadzania. Jakie macie doświadczenie ?

Mi jeśli chodzi o ból nie pomogła duloksetyna, ale rzeczywiście czytałam badania, że niby pomaga na to więc musisz spróbować. 

 

Czy ma ktoś z Was porównanie duloksetyny do innego leku, który brał? Chodzi głównie o skutki uboczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzdęcia - espumisan. Skutki uboczne sertralina - nudności, brak apetytu, senność, bóle i zawroty głowy, uczucie odrealnienia, wypadanie włosów, znaczny spadek libido. Escitalopram - nerwowość, wybuchowość, bóle głowy, wzmożony apetyt, libido ok, duże wahania nastroju. Duloksetyna - wzdęcia, spadek libido, bóle głowy, zaburzenia snu przy braku poczucia zmęczenia. Tolerancja alkoholu najgorsza na esci, przy czym wzmożona drażliwość, niepamięć. Duloksetyna - po 3 miesiącach akceptacja leku i stosunkowo dobra tolerancja na dawce 60 mg, ogólnie najlepsze samopoczucie i stan zbliżony do naturalnego, bez zjazdów i górek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Homo deus napisał:

Wzdęcia - espumisan. Skutki uboczne sertralina - nudności, brak apetytu, senność, bóle i zawroty głowy, uczucie odrealnienia, wypadanie włosów, znaczny spadek libido. Escitalopram - nerwowość, wybuchowość, bóle głowy, wzmożony apetyt, libido ok, duże wahania nastroju. Duloksetyna - wzdęcia, spadek libido, bóle głowy, zaburzenia snu przy braku poczucia zmęczenia. Tolerancja alkoholu najgorsza na esci, przy czym wzmożona drażliwość, niepamięć. Duloksetyna - po 3 miesiącach akceptacja leku i stosunkowo dobra tolerancja na dawce 60 mg, ogólnie najlepsze samopoczucie i stan zbliżony do naturalnego, bez zjazdów i górek. 

Masz porównanie duloksetyny do wenlafaksyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy miesiące temu postanowiłem odstawić duloksetynę. Przyjmowałem ją w dawce 30 mg na dobę. Lek działał na mnie dobrze, jedynie co to odczuwałem zwiększone zmęczenie, byłem apatyczny.

 

Niestety musiałem wrócić do tego leku. Była to moja trzecia w życiu próba odstawienia,  niestety znów nieudana. 

 

Przyjmuję lek ponownie od dwóch tygodni i jest nieciekawie... Mam znacznie więcej efektów ubocznych, które wcale nie pomagają. Mam mdłości, biegunkę, brak apetytu, bóle mięśni, napięcie wewnętrzne, bezsenność i drżące ręce. W święta zamiast przytyć, to schudłem 3 kilo. Nie powiem, to akurat mnie cieszy, ale wiem, że tak dłużej być nie może. Generalnie czuje, że lek trochę działa, bo mam mniejsze ataki nerwicy i trochę lepsze samopoczucie, ale fizycznie czuje się fatalnie... Czy to możliwe, aby mój organizm po odstawieniu nagle przestał tolerować ten lek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2019 o 20:54, piotr37 napisał:

Może ktoś napisać jak duloksetyna sprawdza się w fobii społecznej, depresji i jak wypada w porównaniu do wenlafaksyny.

Jest gorsza moim zdaniem przeciwlękowo od wenli. Słabsza. Ona jest dobra na depresję bez silnych lęków. Na fobię dla mnie lepsza wenla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuję ten lek już od przeszło dwóch tygodniu (od kilku dni w dawce 60 mg) zamiast paroksetyny rano, razem z pregabaliną. Niestety nie czuję po niej poprawy, za to nachodzą mnie codziennie ściskające bóle głowy, spięcie ciała i takie uczucie jakby mi ktoś dmuchał do głowy. No i do tego pewna senność w ciągu dnia, ale nie jestem przekonany czy to jest efekt uboczny duloksetyny, może raczej objawy mojej depresji na którą na razie nie pomaga. Brałem już wiele innych leków ... zobaczymy, należy czekać z oceną. Apetyt - bywało lepiej, czasem zapominam o obiedzie lub śniadaniu, i jem bo sobie przypomnę że powinienem już coś zjeść dla swojego dobra.

Edytowane przez Alesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mariusz_ napisał:

@Alesko aa myślałem, że miałeś te objawy jak zszedłeś z 60 na 30 (objawy odstawienne)

30mg długo brałeś? dziwne troche, że po wejściu na 60 takie objawy

 

 

Hmmm ... nie wiem dlaczego się o pytasz o to jak długo brałem 30 ... na 30 było ok (w sensie brak uboków), ale na 60 natychmiastowo się pojawiły. Może źle toleruję ten lek. Zresztą 30 i tak mi nie pomogła. Chcę odstawić ten lek całkowicie, ale nie będę robił tego samodzielnie bez konsultacji z lekarzem.

Edytowane przez Alesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alesko Pytam bo jestem w podobnej sytuacji, tzn byłem spory czas na 30 i nie było uboków nawet, 3dni temu wszedłem na 60 i nagle zle sie czuję od tego, jakieś zawroty głowy dziwne, ciężka głowa, odcięcie od uczuć..

i nie wiem czy to przeczekać i sie uspokoi czy wrócić do 30,

pytałem psychiatry i ona gada, że ten lek tak nie działa i gadaj tu z taką

Edytowane przez mariusz_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mariusz_ napisał:

@Alesko Pytam bo jestem w podobnej sytuacji, tzn byłem spory czas na 30 i nie było uboków nawet, 3dni temu wszedłem na 60 i nagle zle sie czuję od tego, jakieś zawroty głowy dziwne, ciężka głowa, odcięcie od uczuć..

i nie wiem czy to przeczekać i sie uspokoi czy wrócić do 30,

pytałem psychiatry i ona gada, że ten lek tak nie działa i gadaj tu z taką

 

 

Hmmm ... tego typu leki mogą powodować tego typu efekty.  Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, zresztą jest to opisany efekt niepożądany. Zatem nie rozumiem twojego lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Od kilku miesięcy biorę Dulsevie, a raczej jej zamiennik Duloxetine. Zaczynałam od 30 , Teraz już jestem na 60. To mój pierwszy kontakt z lekami. To moje pierwsze leczenie. W trakcie brania 30, miałam problem z wstanie z łóżka.  Ziewałam non stop. Jak przeszłam na 60, objawy ustały.  Moje samopoczucie naprawdę się poprawiło. Widzę cel..Ale od jakiegoś tygodnia mam ostrą biegunkę. Co zjem czy wypije,  oddaje od razu. Domyślam się,że to od  leku. Ale czemu teraz? Kiedy już dobre 3 miesiące biorę lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po wenlafaksynie i wellbutrinie zaczynam przygodę  z duloksetyną. Obym był cierpliwy i wytrwały.

Gdzieś wcześniej czytałem, że nikotyna zmniejsza działanie tego leku. Czy ktoś to potwierdza?

Edytowane przez pawbaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pawbaba napisał:

No i po wenlafaksynie i wellbutrinie zaczynam przygodę  z duloksetyną. Obym był cierpliwy i wytrwały.

Gdzieś wcześniej czytałem, że nikotyna zmniejsza działanie tego leku. Czy ktoś to potwierdza?

Non stop żuję gumę nicorette 2 mg. Na dobę spożywam więc ok. 30 mg nikotyny czyli tyle ile ma 50 papierosów LM linki jasno-zielone (takie paliłam). Jestem na dulo 60 mg i jest ok. Nie potwierdzam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×