Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.11.2019 o 16:39, Justiceil napisał:

I jeszcze coś, czy te 20mg duloksetyny będzie silniejsze w działaniu czy słabsze niż 5mg escitalopramu?

Powiem ci, ze ja mialam cos podobnego z sertralina. Zadzlala na 50mg. Ale cos jeszcze brakowalo. Zwiekszyli na 75mg. Zadnych zmian za bardzo to zwiekszyli na 100mg. Zadnych zmian. Spowrotem na 50mg i zaczelo byc ok i juz tak zostalo. Tzn co mialo zadzialac to zadzialalo na 50mg a zwiekszanie nie polepszalo niczego absolutnie, zadnych zmian. A ponoc sertraline to nawet dawki 200mg sie bierze. Takze jesli u ciebie jest dobrze z mala dawka to sie ciesz i zostan na malej dawce. Lykasz mniej chemii a pozytywne dzialanie jest i tak.

Edytuje. To odpowiedz do poprzedniego postu a nie tego co tutaj cytuje 🙂 zle kliknelam 🙂

Edytowane przez Miss Worldwide
Dodaje pare slow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszły nowe fakty. Otóż byłam niedawno w szpitalu i wyszło mi dwa razy niepoprawne ekg. Wysłali mnie do kardiologa i również ekg niepoprawne. Lekarze stwierdzili że Duloksetyna tak działa na moje serce źle. Byłam tez u lekarza internisty bo mam problem z samoistnie pojawiającymi się siniakami na nogach i też uznano że to skutek uboczny duloksetyny. Próbowałam przejść z tego na Nexpram i przez pare dni odstawiłam zupełnie duloksetyne i brałam po 5mg Nexpram (escitalopram) ale budziłam się w nocy co chwila z niepokojem i kołataniem serca aż w końcu dostałam takiego ataku paniki że nawet relanium nie mogło mnie uspokoić i wróciłam z powrotem na duloksetyne i znowu się uspokoiło. Czy ktoś wie czemu się tak zadziało? Problem w tym że odstawiłam duloksetyne czy Nexpram tak zadziałał? Jak z tej duloksetyny zejść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Justiceil napisał:

Doszły nowe fakty. Otóż byłam niedawno w szpitalu i wyszło mi dwa razy niepoprawne ekg. Wysłali mnie do kardiologa i również ekg niepoprawne. Lekarze stwierdzili że Duloksetyna tak działa na moje serce źle. Byłam tez u lekarza internisty bo mam problem z samoistnie pojawiającymi się siniakami na nogach i też uznano że to skutek uboczny duloksetyny. Próbowałam przejść z tego na Nexpram i przez pare dni odstawiłam zupełnie duloksetyne i brałam po 5mg Nexpram (escitalopram) ale budziłam się w nocy co chwila z niepokojem i kołataniem serca aż w końcu dostałam takiego ataku paniki że nawet relanium nie mogło mnie uspokoić i wróciłam z powrotem na duloksetyne i znowu się uspokoiło. Czy ktoś wie czemu się tak zadziało? Problem w tym że odstawiłam duloksetyne czy Nexpram tak zadziałał? Jak z tej duloksetyny zejść?

A na jakiej dawce Duloksetyny bylaś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Justiceil napisał:

Doszły nowe fakty. Otóż byłam niedawno w szpitalu i wyszło mi dwa razy niepoprawne ekg. Wysłali mnie do kardiologa i również ekg niepoprawne. Lekarze stwierdzili że Duloksetyna tak działa na moje serce źle. Byłam tez u lekarza internisty bo mam problem z samoistnie pojawiającymi się siniakami na nogach i też uznano że to skutek uboczny duloksetyny. Próbowałam przejść z tego na Nexpram i przez pare dni odstawiłam zupełnie duloksetyne i brałam po 5mg Nexpram (escitalopram) ale budziłam się w nocy co chwila z niepokojem i kołataniem serca aż w końcu dostałam takiego ataku paniki że nawet relanium nie mogło mnie uspokoić i wróciłam z powrotem na duloksetyne i znowu się uspokoiło. Czy ktoś wie czemu się tak zadziało? Problem w tym że odstawiłam duloksetyne czy Nexpram tak zadziałał? Jak z tej duloksetyny zejść?

Myślę ze za mała dawka Esci, minimum 10mg może nawet potrzebowałabyś 15, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2019 o 18:44, Justiceil napisał:

Doszły nowe fakty. Otóż byłam niedawno w szpitalu i wyszło mi dwa razy niepoprawne ekg. Wysłali mnie do kardiologa i również ekg niepoprawne. Lekarze stwierdzili że Duloksetyna tak działa na moje serce źle. Byłam tez u lekarza internisty bo mam problem z samoistnie pojawiającymi się siniakami na nogach i też uznano że to skutek uboczny duloksetyny. Próbowałam przejść z tego na Nexpram i przez pare dni odstawiłam zupełnie duloksetyne i brałam po 5mg Nexpram (escitalopram) ale budziłam się w nocy co chwila z niepokojem i kołataniem serca aż w końcu dostałam takiego ataku paniki że nawet relanium nie mogło mnie uspokoić i wróciłam z powrotem na duloksetyne i znowu się uspokoiło. Czy ktoś wie czemu się tak zadziało? Problem w tym że odstawiłam duloksetyne czy Nexpram tak zadziałał? Jak z tej duloksetyny zejść?

Hej ja tez dostalam wysypu malych siniakow na nogach. O.18tej nic nie mialam a o 23.00 przod nog w siniakach. Tyle ze ja nie biore duloksetyny... ja biore sertraline i bralam juz wczesniej tez przez ponad 2 lata i zadnych siniakow nie bylo. Teraz byl pierwszy raz.

Moze bierzesz mocne Omega 3??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich od prawie roku biorę lek Dutilox o dawcę 60 mg i od jakiegoś czasu czyli jak zaczęła się jesień to straciłem chęci do zycia i ogólnie jestem taki martwy bez życia.Gdy zaczynałem brać to najbardziej chodziło mi o to by zmniejszyć lęki a gdy one minęły to teraz brak chęci do zycia.

(...) Polecamy skonsultować się z psychiatrą.

Edytowane przez Heledore
Na forum nie udzielamy porad dot. leczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktos z was mial problemy ze skórą po duloxetynie a dokladnie dulsevi? Juz miesiac sie z tym mecze, wszystko wysuszone i swedzi, telfexo i inne leki na alergie nie pomagają, a nigdy wczesniej nie mialem problemow na zadnych lekach tego typu. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Busiek18 napisał:

Witam, czy ktos z was mial problemy ze skórą po duloxetynie a dokladnie dulsevi? Juz miesiac sie z tym mecze, wszystko wysuszone i swedzi, telfexo i inne leki na alergie nie pomagają, a nigdy wczesniej nie mialem problemow na zadnych lekach tego typu. 😕

 

2 godziny temu, Busiek18 napisał:

Witam, czy ktos z was mial problemy ze skórą po duloxetynie a dokladnie dulsevi? Juz miesiac sie z tym mecze, wszystko wysuszone i swedzi, telfexo i inne leki na alergie nie pomagają, a nigdy wczesniej nie mialem problemow na zadnych lekach tego typu. 😕

Tak, mnie swędziało, do tego miałem zaostrzenie łojotokowego zapalenia skóry. Poszedłem do lekarza, dostałem maść i przeszło. Jak lek zaczął działać po około 1,5 miesiąca kłopoty ze skórą przeszły. Zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chester napisał:

 

Tak, mnie swędziało, do tego miałem zaostrzenie łojotokowego zapalenia skóry. Poszedłem do lekarza, dostałem maść i przeszło. Jak lek zaczął działać po około 1,5 miesiąca kłopoty ze skórą przeszły. Zdrowia.

Ok dzieki za odpowiedz, wiekszosc lekarzy twierdzi ze to nie przez ten lek, ale chyba trzeba to odstawic i sie przekonac 

Edytowane przez Busiek18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Busiek18 napisał:

Ok dzieki za odpowiedz, wiekszosc lekarzy twierdzi ze to nie przez ten lek, ale chyba trzeba to odstawic i sie przekonac 

To mogą być objawy somatyczne depresji. Organizm walczy z lekiem. Poczekaj jeszcze, a już na pewno sam nic nie odstawiaj. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kwietnia 2019 biorę Pregabalinę na przewlekły ból i parestezje twarzy związane z konfliktem naczyniowo nerwowym .  Na początku wydawało mi się że działa, ale to był chyba efekt placebo i z czasem dobrnąłem do dawki  600 mg /doba a dolegliwości mam tak jak miałem.  

Od 11 listopada neurolog dołożył mi  (do Pregabaliny) Dulsevie 30 mg/doba. W 4 tygodniu zażywania  więcej jest skutków ubocznych niż zysków terapeutycznych.

Początkowo tylko mnie muliło, potem to przeszło, ale zaczęła mnie boleć głowa - ból pojawia się i znika wielokrotnie w ciągu doby w sposób nieprzewidywalny. Ale najgorsze jest to że libido spadło mi do 0%  -i tak było osłabione po pregabalinie, ale teraz to masakra. Wzbudzenie erekcji  wymaga wielkiego stymulacyjnego wysiłku, a osiągniecie orgazmu graniczy z cudem.

 

Reasumując – nie mam żadnych korzyści terapeutycznych związanych z neuropatią, a  wpadłem w …stan lekowo -depresyjny związany głównie z życiem erotycznym (obawami o związek, satysfakcją seksualną, etc.) . Czyli leki na psychikę działają kontr produktywnie – nie niwelują leków i depresji a wprost przeciwnie (z reszta takie uboki są wymienione w obu lekach).

 

Czy jest szansa że zażywając dłużej dulsevie sprawy związane z libido, erekcją, orgazmem wrócą do normy?

Neurolog kazał mi to brać do końca stycznia i zgłosić się na kontrolę  - nie wiem czy warto w to brnąc.

Po drodze mam niezależną  (od neurologa prowadzącego) wizytę w poradni leczenia bólu , wiec może tam cos poradzą…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2019 o 14:50, Homo deus napisał:

Moi drodzy, minęły 4 miesiące brania Dulo. Powiem tak - nareszcie coś się dzieje na plus. Długo to trwało. Cudowanie z porą zażywania dawek, rano, wieczór, rano i wieczór. W końcu stanęło na 60 mg rano. Od jakiegoś czasu nie mam gwałtownych zjazdów. Mam siłę do działania. Sen z krótkimi przerwami ale jestem rano wypoczęta, choć do niedawna był z tym problem. 

Apetyt trochę spadł, chociaz na słodkie ochota pozostała niezmienna. Alkohol - sporadycznie, chyba bardziej z przyzwyczajenia niż z potrzeby. Problem z orgazmem jest. 

Cieszcie się ze mną! 

Ja biorę dulsevie 4 tydzień - libido 0%, orgazm trudno osiągalny i poważne problemy ze wzwodem (nawet taki naturalny, poranny nie występuje). katastrofa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, martinma napisał:

Od kwietnia 2019 biorę Pregabalinę na przewlekły ból i parestezje twarzy związane z konfliktem naczyniowo nerwowym .  Na początku wydawało mi się że działa, ale to był chyba efekt placebo i z czasem dobrnąłem do dawki  600 mg /doba a dolegliwości mam tak jak miałem.  

 

Od 11 listopada neurolog dołożył mi  (do Pregabaliny) Dulsevie 30 mg/doba. W 4 tygodniu zażywania  więcej jest skutków ubocznych niż zysków terapeutycznych.

 

Początkowo tylko mnie muliło, potem to przeszło, ale zaczęła mnie boleć głowa - ból pojawia się i znika wielokrotnie w ciągu doby w sposób nieprzewidywalny. Ale najgorsze jest to że libido spadło mi do 0%  -i tak było osłabione po pregabalinie, ale teraz to masakra. Wzbudzenie erekcji  wymaga wielkiego stymulacyjnego wysiłku, a osiągniecie orgazmu graniczy z cudem.

 

 

 

Reasumując – nie mam żadnych korzyści terapeutycznych związanych z neuropatią, a  wpadłem w …stan lekowo -depresyjny związany głównie z życiem erotycznym (obawami o związek, satysfakcją seksualną, etc.) . Czyli leki na psychikę działają kontr produktywnie – nie niwelują leków i depresji a wprost przeciwnie (z reszta takie uboki są wymienione w obu lekach).

 

 

 

Czy jest szansa że zażywając dłużej dulsevie sprawy związane z libido, erekcją, orgazmem wrócą do normy?

 

Neurolog kazał mi to brać do końca stycznia i zgłosić się na kontrolę  - nie wiem czy warto w to brnąc.

 

Po drodze mam niezależną  (od neurologa prowadzącego) wizytę w poradni leczenia bólu , wiec może tam cos poradzą…

 

Po co piszesz te same posty w dwóch wątkach ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2019 o 03:59, Miss Worldwide napisał:

Hej ja tez dostalam wysypu malych siniakow na nogach. O.18tej nic nie mialam a o 23.00 przod nog w siniakach. Tyle ze ja nie biore duloksetyny... ja biore sertraline i bralam juz wczesniej tez przez ponad 2 lata i zadnych siniakow nie bylo. Teraz byl pierwszy raz.

Moze bierzesz mocne Omega 3??

Hej, jeśli chodzi o siniaki to lekarz rodzinny stwierdził po przeprowadzeniu badań krwi (wyszły b.dobrze) że to zdecydowanie wina duloksetyny. Zalecił branie leku bez recepty na wzmocnienie ścian żylnych, lek nazywa się Cyclo3Fort i pomaga. Stare siniaki zaczęły się goić a nowych poki co nie ma 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2019 o 15:18, martinma napisał:

Ja biorę dulsevie 4 tydzień - libido 0%, orgazm trudno osiągalny i poważne problemy ze wzwodem (nawet taki naturalny, poranny nie występuje). katastrofa


To kup se coś na popęd seksualny jakieś ekstrakty z roślin. Jest pełno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś podobnie, że przy braniu duloksetyny miał reakcje alergiczne? Najlepsze jest to, że ona sprawiła, że jakby mam alergię na inne czynniki, mam katar sienny, kichanie, pieczące, zaczerwienione, suche oczy. Nie wiecie dlaczego tak się dzieje, czy to alergia na ten lek czy ona działa jakoś na receptory histaminowe i dlatego tak działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×