Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

Jak było u Was z odstawieniem leku? Ja od bardzo długiego czasu biorę bardzo małą dawkę ale dopiero od kilku dni czuję mocny popęd seksualny i nie wiem czy to sprawa odstawiania, że tak miałam wcześniej i teraz dopiero widzę różnicę czy jest to większe i się jeszcze ustabilizuje?

Jak długo mieliście skutki uboczne przy odstawianiu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, GłupiaSowa napisał:

@audreyhorne a jak z lękiem? U mnie lipa na 60mg, lekarz mu, że nie ma co zwiększać tylko zmienić a ja mam wątpliwości.

 

Teraz jest super. 

 

Jak zaczynałam się leczyć, to miałam zaawansowaną nerwicę natręctw i różne lęki. Obecnie nie wiem co to natręctwa. 

Z tym, że ja biorę jeszcze arypiprazol na NN. 

Z innymi lękami ostatnio też mam spokój, tylko nastrój trochę siadł i napęd bardzo zmalał. 

Na nastrój mam zwiększoną dawkę duloksetyny, a na napęd dostałam dodatkowo bupropion. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bliska mi osoba bierze ponad 10 lekow, ma kilka jednost.chorob.(pozapsychiatrycznych), leki te w teorii wchodza ze soba w kilkadziesiat interakcji, a jest to szczyt interdyscyplinarnej (kardio,onko,pulmono,endokryno,interna) farmakologii klinicznej, ktorego dokonal powiatowy lekarz, ktory tej osobie wydluzyl zycie znacznie poza statystyke i sprawil, ze zamiast dogorywac w lozku drepcze po plenerze. Chwala wielkim, niszowym "konowalom".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lord Cappuccino napisał:

Bliska mi osoba bierze ponad 10 lekow, ma kilka jednost.chorob.(pozapsychiatrycznych), leki te w teorii wchodza ze soba w kilkadziesiat interakcji, a jest to szczyt interdyscyplinarnej (kardio,onko,pulmono,endokryno,interna) farmakologii klinicznej, ktorego dokonal powiatowy lekarz, ktory tej osobie wydluzyl zycie znacznie poza statystyke i sprawil, ze zamiast dogorywac w lozku drepcze po plenerze. Chwala wielkim, niszowym "konowalom".

 

Ja również znam taką osobę 😉

 

Natomiast mój psychiatra to co prawda młody lekarz, ale cieszy się bardzo dobrymi opiniami i po prostu ufam mu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba ty nie jesteś pewna jego kompetencji bo ja nic takiego nie powiedziałem skoro zadajesz takie głupie pytania i prowokujesz gównoburze, mój lekarz chciał pakować we mnie 6 leków w maksymalnych dawkach i zrobił ze mnie bezuczuciowe warzywko szanuje jego wiedzę ale połowę odstawiłem i czuję się niebo lepiej. Jedne dawał na ,, aktywizacje'' drugie na ,, zamulenie" i wychodziło z tego nie wiadomo co. 

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem duloksetynę tylko 2 miesiące w dawce 120 mg.Zamienił mnie w zwiędłego karczocha.Odstawiłem nie bez trudu.

Koncern Eli Lilly ma wytoczonych wiele procesów cywilnoprawnych o braku ostrzeżeń , co do uzależnienia się od "leku" /addiction/ a tylko o syndromie odstawiennym/withdrawal symptoms/.Duloksetyna-poprzez swoje działanie "zamulające" z jednej strony i niemożliwość odstawienia z drugiej, pozbawiła ponoć wiele osób pracy, wymagającej skupienia i uwagi.Drugi zarzut to zapis w ulotce zabraniający otwierania kapsułek a jest to jedyny sposób stopniowego schodzenia z dawki poprzez odsypywanie zawartości.Eli Lilly zawarł indywidualne ugody z klauzulą ich utajnienia.

Duloksetyna to wynalazek Roberta Wonga, twórcy fluoksetyny i pochodzący z lat 90-tych.Niedopuszczony przez FDA do obrotu z powodu skuteczności porównywalnej z placebo.Potem, w 2003 r. weszła do obrotu w USA wenlafaksyna i duloksetynę na 10 lat/tyle tam trwa okres licencyjny/ schowano do zamrażarki i po wygaśnięciu patentu na welafaksynę, rozmrożono, z bardzo dziwnym dawkowaniem.

Ten "lek" z daleka śmierdzi.

Rozwagi życzę i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tutaj wątek o wenlafaksynie, gdzie subiektywne oceny użytkowników stawiają ją na pierwszym miejscu skuteczności.To coś znaczy.

Osobiście uważam tak:

wenlafaksyna brana przez okres dłuższy od roku będzie stopniowo traciła swoje właściwości przeciwdepresyjne i przeciwlękowe./pamiętam,że po wprowadzeniu leku do Polski+-2004r, na ulotkach był zapis "lek do krótkotrwałego leczenia lęku i depresji"/.Potrzebne są "wakacje od leku" też +- rok, a działanie i tak,po ponownym używaniu będzie słabsze.

Depresja i/lub lęk , to choroby przewlekłe i trzeba się pogodzić z nawrotami lub nieprzerwanym charakterem tych zaburzeń.Trzeba mieć w zanadrzu 2-3 strategie leczenia bez wenlafaksyny czy CRF.Ja mam tylko jedną i nadzieje pokładałem w onej duloksetynie.Niestety, nie wyszło.

Jestem po raz czwarty na CRF i muszę coś alternatywnego znaleść/lekarza niestety pomijam/.

Odpowiadając Tobie serotoninowiec: TAK to lepszy wybór.

Pozdrawiam.

Edytowane przez appendix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komitet doradczy FDA z 2009 r. Stwierdził, że anegdotyczne raporty online dotyczące zespołu odstawienia związanego z duloksetyną (Cymbalta ) obejmowały ciężkie objawy i przewyższały występowanie zarówno paroksetyny ( Paxil ), jak i wenlafaksyny ( Effexor ) o ponad 250% (chociaż potwierdzono, że mogło to być pod wpływem duloksetyny ( Cymbalta ), która jest znacznie nowszym lekiem). [12] Stwierdzono również, że informacje dotyczące bezpieczeństwa dostarczone przez producenta nie tylko zaniedbały ważne informacje dotyczące zarządzania zespołem odstawienia, ale także wyraźnie odradzały otwieranie kapsułek, co jest praktyką wymaganą do stopniowego zmniejszania dawki. [12]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×