Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, KoalaLala napisał:

@krokodyle łzy dulo to rzadki lek drugiego wyboru. lekarz mógłby próbować jeszcze kilku ssri. widocznie źle tolerujesz noradrenaline (ja tak samo, ale musze spróbować bo to lek tez na ból, który u mnie jest głównym problemem), stad to ciśnienie i puls. pogadaj moze z psycho, kiedy masz wizytę? nie wiem czy jest sens się męczyć skoro nastrój też jest średni 

Wizyta dopiero 24 maja, wiec kawał czasu....ale zawsze mogę zadzwonić i próbować wbić prędzej na wizytę. Waham się, bo decyzję o odstawieniu podejmę łatwo, nie sprawdzająć czy czas mogłby coś zmienic... Mnie też doskwierały bóle, przy depresji całe przewód pokarmowy cierpiał plus mięśnie, no taka miesięczna grypa, i tu po Dulo muszę przyznać, że ból minął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w szpitalu na 90 mg duloksetyny i 37,5 mg klomipraminy i to już będzie leciał trzeci tydzień, działanie leków każdego dnia jest co raz lepsze nie mam nawet już obsesji myślowych i pomagają na napięciowy ból głowy. Uważam to za dobry lek, który pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2019 o 09:31, picziklaki napisał:

Ja jestem w szpitalu na 90 mg duloksetyny i 37,5 mg klomipraminy i to już będzie leciał trzeci tydzień, działanie leków każdego dnia jest co raz lepsze nie mam nawet już obsesji myślowych i pomagają na napięciowy ból głowy. Uważam to za dobry lek, który pomaga.

Z jakiego powodu jesteś w szpitalu? Sam się zastanawiam czy nie poprosić o skierowanie. Może tam mnie poskładają  kupy. 6 miesięcy leczenia i żadnych efektów, naprawdę żadnych. Myślę o duloksetynie w przypadku gdyby sertralina nie zadziałała. Wenlafaksyna kiedyś mnie uratowała, tym razem nie ale może ten drugi snri da radę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u kogoś duloksetyna podniosła ciśnienie tętnicze?

jak powiedziałem o tym lekarzowi (mam nawet 150/100) to stwierdził, że to za mała dawka 30mg aby to mogło mieć wpływa na ciśnienie, tylko ja nigdy nie miałem nadciśnienia, zawsze miałem w normie. Duloksetyne biore 3 miesiące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mariusz_ napisał:

jak powiedziałem o tym lekarzowi (mam nawet 150/100) to stwierdził, że to za mała dawka 30mg aby to mogło mieć wpływa na ciśnienie

Ja swego czasu miałem to samo. Też dawka 30 mg i też ciśnienie 150 /100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś może przechodził z paroksetyny na duloksetynę. Biorę paro od dłuższego czasu ale mam taki ucisk w gardle i w klatce piersiowej, że nie daje już rady. Im większa dawka tym gorzej, więc teraz biorę 10 mg. Z SSRI i SNRI tylko Escitalopram działał jako tako, ale po nim znowu była ciągła zamułka i też już miałam tego dość. Gdybym tylko potrafiła jakość pozbyć się tego napięcia, to już by była zadowolona. Techniki relaksacyjne nie pomagają niestety 😑. Została mi już chyba tylko duloksetyna, albo ta grupa leków nie jest dla mnie. Czy można z paro przejść na duloksetynę z dnia na dzień? Dotychczas tak właśnie przechodziłam z leku na lek , więc zastanawiam się czy w tym przypadku też tak można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2019 o 18:55, mariusz_ napisał:

Czy u kogoś duloksetyna podniosła ciśnienie tętnicze?

jak powiedziałem o tym lekarzowi (mam nawet 150/100) to stwierdził, że to za mała dawka 30mg aby to mogło mieć wpływa na ciśnienie, tylko ja nigdy nie miałem nadciśnienia, zawsze miałem w normie. Duloksetyne biore 3 miesiące

Tak, ja również przyjmuję dulo przez okres 3 miesięcy i mam podwyższone ciśnienie, wcześniej w normie. Ciśnienie waha się 140-160/110, więc nie czekam już dłużej, w tygodniu mam wizytę i chcę zmienić lek. Dodatkowo vzesto bywam wyczerpana fizycznie, taka jakby przetrenowana ( nie ćwiczę) , nastrój totalnie w kratkę, a poziom motywacji na poziomie przygotowania herbaty. Przyjmuję 60 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2019 o 20:07, miuciia napisał:

Bierze ktoś może duloksetyne dłuższy czas i może powiedzieć jak wyglada po niej kwestia wagi?Tyje się mocno?Chodzi mi o dlugotrwaly efekt

 

Przyłączam się do pytania. 

Niedługo przechodzę na duloksetynę i boję się, że zacznę po niej tyć... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, picziklaki napisał:

Po tym leku się nie tyje, a wręcz  można schudnąć. 

 

Mam nadzieję, że i u mnie tak będzie, tymbardziej że mam ostatnio napady kompulsywnego objadania się i zaczęłam tyć... 

Na duloksetynę przejdę z fluoksetyny, bo chyba przestała na mnie działać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2019 o 18:55, mariusz_ napisał:

Czy u kogoś duloksetyna podniosła ciśnienie tętnicze?

jak powiedziałem o tym lekarzowi (mam nawet 150/100) to stwierdził, że to za mała dawka 30mg aby to mogło mieć wpływa na ciśnienie, tylko ja nigdy nie miałem nadciśnienia, zawsze miałem w normie. Duloksetyne biore 3 miesiące

Ja dopiero mam zacząć brać ale jeżeli lek ma związek z dopaminą, która podnosi ciśnienie, to raczej trudno tego nie kojarzyć. Jednemu zaszkodzi 30 mg innemu nie. To indywidualna reakcja na lek. Lekarz powinien o tym wiedzieć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprawdziła u was duloksetyna na depresję i lęk uogólniony? Długo czekaliście na efekty działania? Pierwszy raz uratowała mnie wenlafaksyna, zastanawiam się czy mogę spodziewać się podobnego efektu. Od dwóch tygodni pije duloksetyne. Pierwszy tydzień 30mg, teraz 60mg. Do tego pregabalina 450mg. Lęk jest mniejszy ale nadal jest. 

 

Ps. Proszę moderatora o ściągnięcie ograniczenia wstawiania postów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia biorę duloksetyne. Wszystko ok. W pierwszy dzień byłam trochę ścięta ale dzień wcześniej wzięłam ostatnia tabletkę escitalopramu, więc może był to jakiś efekt nałożenia leków. Sex ok. Mięśnie, stawy nie bolą. Ciśnienie ok. Energia ok. Tolerancja na alkohol w ilości 3 piwa i setka wódki dobra. Na razie jestem zadowolona. Biorę dawkę 30 mg, preparat dutilox. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, nevermind2018 napisał:

Czy kogoś też bolał brzuch na duloksetynie? Biorę od 7 dni dawkę 30mg. Czy to normalne czy przechodzi z czasem? Dodatkowo mam także nudności

 

Ja na duloksetynie tak nie miałam, ale może tak się zdarzyć. 

 

Po dwóch tygodniach powinno przejść. 

 

Mdłości miałam na początku stosowania fluoksetyny i minęło po jakimś czasie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od 11 kwietnia tego roku biorę Depratal 60 mg po jednej tabletce dziennie. Chciałabym odstawić te leki, ale nie wiem czy można tak odstawić je z dni ana dzień czy raczej trzeba to zrobić stopniowo. Jeżeli chodzi o napady lęku to jest poprawa a jeżeli chodzi o depresję to nie bardzo.Czy jest to jeszcze za krótki czas żeby mówić o poprawie (3 miesiące)? Nie wiem co mam robić odstawić je czy brać jeszcze? Chodzi mi bardziej o depresję, o to że nie mam w sobie radości z życia, nie potrafię cieszyć się życiem i ciągle jestem smutna i przygnębiona i mało mnie rzeczy cieszy. Może po prostu już jest taka moja natura, może już po prostu taka jestem. Gdzieś w środku mnie jest ciągły smutek. Wszystkim się przejmuję i wszystko stanowi dla mnie problem. Nie wiem czy w ogóle są jakiekolwiek tabletki które są w stanie wpłynąć na poprawę nastroju człowieka? Chyba nie. To człowiek musi sam nad sobą popracować żeby zacząć cieszyć się życiem. Co o tym myślicie?  Poza tym nie układa mi się z mężem. Nawet jak układało się między nami to  nie potrafiłam cieszyć się tym. A teraz mąż chce rozwodu. Mamy córkę 8 lat. Proszę o radę czy można odstawić z dnia na dzień Depratal a jeśli nie to czy stopniowo?

Edytowane przez Heledore
Połączono ze względu na tematykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich leków nie odstawia się a dnia na dzień, bo zespół odstawienny jest bardzo nieprzyjemny. Poza tym, skoro bierzesz te leki dopiero od kwietnia, to zdecydowanie za krótko żeby już odstawiać. Jeśli nie pomagają za bardzo, to udaj się do psychiatry. Lek można zmienić, nie zawsze pierwszy zaskakuje. Tak czy inaczej sugeruję nie podejmować decyzji bez porozumienia z lekarzem.

Edytowane przez Gość
Połączono ze względu na tematykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem duloksetyne 30mg, po przejściu na 60 nie zauważyłem kompletnie żadnej zmiany. Opłaca się w ogóle testować wyższe dawki jak 90 i 120? Mają jakiś dodatkowy efekt na dopaminę czy coś?

I czy ktoś odstawiał ten lek stopniowo lub gwałtownie, czy efekty odstawienne są takie jak np. SSRI czy inne, mniejsze / większe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×