Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Bierzecie duloksetynę rano czy wieczorem. Właśnie wszedłem na ten lek w dawce 30mg i poza innymi typowymi objawami jak przy lekach SSRI, dopada mnie po nim straszna senność? Bierze ktoś ten lek na noc?

Ps Swoją drogą spodziewałem się, że lek będzie bardziej działał jak wenla, da objawy pobudzenia, a jest jak na typowym SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Przymuję dulsevię już 9 tydzień, 60 mg (pierwszy tydzień było 30mg), do tego biorę na noc mirtagen 30 mg.

 

Czuję się cały czas fatalnie, bez żadnej poprawy, bez chęci do życia, pełen lęków, roztrzęsiony. Ostatnio próbowałem coś zmienić - odstawić mirtagen, ale pojawiły się objawy odstawienne - pulsowanie krwi, nerwy jak postronny, zdenerwowanie, zwiększone lęki. Więc wczoraj wieczorem znowu przyjąłem mirtagen i dziś te objawy częściowo ustąpiły.

 

Wcześniej przyjmowałem Eliceę 10 mg i następował taki dzień, kiedy zaczynałem czuć się fantastycznie, tak jakby lek z dnia na dzień zaczął działać, był przeskok do raju, dlaczego ja tę Eliceę odstawiłem :-( :( .

 

Po odstawieniu Elicei depresja jednak szybko wróciła (totalna bezsenność i wszystkie inne objawy) i lekarz zmienił mi Eliceę na Dulsevię (pierwszy tydzień 30 mg, później 60 mg) i od ponad dwóch miesięcy nie chce mi się żyć, zero efektu terapeutycznego. Zgłaszałem to za każdym razem lekarzowi (mam wizyty co 2-3 tygodnie), że ten lek na mnie nie działa pozytywnie, tylko odwrotnie, negatywnie, ale lekarz upiera się, żebym cały czas go brał i twierdzi, że nie ma różnicy pomiędzy Dulsevią a Cymbaltą (pytałem, czy może ten generyk schrzanili w stosunku do oryginału - Cymbalty ).

 

Doradźcie, czy ja nadal mam przyjmować tę Dulsevię, czy powinienem coś zmienić? Ten lek jest nowy, miał być lepszy od Elicei (poza tym jest 2 razy droższy), a na mnie nie działa, jeżeli już, to negatywnie. Naprawdę nie daję już rady, nie wiem co mam robić, nie wierzę już lekarzowi. Jego zapewnienia o tym, że lek w końcu zadziała, wkładam już, w 9tym tygodniu zażywania tego specyfiku, między bajki.

 

Z góry wszystkim dziękuję.

 

Pierwsze 2-3 tygodnie sa najgorsze. Lek dziala po okolo miesiacu. Zawsze mozesz wrocic na 30mg.

 

Ja w pierwszym tyg mialem:

Biegunke non stop

Bole glowy

Zmeczenie

Problemy ze snem

Lęki

 

Po tygodniu powoli wszystko sie normowalo. Teraz po kilku tyg juz jest super :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elfrid Ja brałem rano. Senność czasami występuje po tym leku. Ogólenie lek daje sporo energii, ale z nastrojem różnie bywa.

 

U mnie nastrój super. Na 60mg mialem zaduzo "speeda" i zwale 1-2 dziennie. Musialem sie polozyc, odcinalo mi energie. Na 30mg mam caly dzien p0wera, skupienie, brak lęków, brak migren, etc.

 

SUPER !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Przymuję dulsevię już 9 tydzień, 60 mg (pierwszy tydzień było 30mg), do tego biorę na noc mirtagen 30 mg.

 

Czuję się cały czas fatalnie, bez żadnej poprawy, bez chęci do życia, pełen lęków, roztrzęsiony. Ostatnio próbowałem coś zmienić - odstawić mirtagen, ale pojawiły się objawy odstawienne - pulsowanie krwi, nerwy jak postronny, zdenerwowanie, zwiększone lęki. Więc wczoraj wieczorem znowu przyjąłem mirtagen i dziś te objawy częściowo ustąpiły.

 

Wcześniej przyjmowałem Eliceę 10 mg i następował taki dzień, kiedy zaczynałem czuć się fantastycznie, tak jakby lek z dnia na dzień zaczął działać, był przeskok do raju, dlaczego ja tę Eliceę odstawiłem :-( :( .

 

Po odstawieniu Elicei depresja jednak szybko wróciła (totalna bezsenność i wszystkie inne objawy) i lekarz zmienił mi Eliceę na Dulsevię (pierwszy tydzień 30 mg, później 60 mg) i od ponad dwóch miesięcy nie chce mi się żyć, zero efektu terapeutycznego. Zgłaszałem to za każdym razem lekarzowi (mam wizyty co 2-3 tygodnie), że ten lek na mnie nie działa pozytywnie, tylko odwrotnie, negatywnie, ale lekarz upiera się, żebym cały czas go brał i twierdzi, że nie ma różnicy pomiędzy Dulsevią a Cymbaltą (pytałem, czy może ten generyk schrzanili w stosunku do oryginału - Cymbalty ).

 

Doradźcie, czy ja nadal mam przyjmować tę Dulsevię, czy powinienem coś zmienić? Ten lek jest nowy, miał być lepszy od Elicei (poza tym jest 2 razy droższy), a na mnie nie działa, jeżeli już, to negatywnie. Naprawdę nie daję już rady, nie wiem co mam robić, nie wierzę już lekarzowi. Jego zapewnienia o tym, że lek w końcu zadziała, wkładam już, w 9tym tygodniu zażywania tego specyfiku, między bajki.

 

Z góry wszystkim dziękuję.

 

Pierwsze 2-3 tygodnie sa najgorsze. Lek dziala po okolo miesiacu. Zawsze mozesz wrocic na 30mg.

 

Ja w pierwszym tyg mialem:

Biegunke non stop

Bole glowy

Zmeczenie

Problemy ze snem

Lęki

 

Po tygodniu powoli wszystko sie normowalo. Teraz po kilku tyg juz jest super :).

 

Wróć do Elicei, nie ma co , Duloksetyna nie dla ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając opinie o Duloksetynie byłem przygotowany na spadek libido. Nie byłoby to złe. Po 2 tygodniach libido wystrzeliło jeszcze bardziej. "Konar płonie" na zawołanie, żona ma mnie już dosyć :)

 

Jak widać na każdego działa inaczej. Po venli przyjemność z seksu była połowiczna, jakbym moczył konar w lidokainie. Dulsevia wręcz przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj biore duloksetyne.pezez 5 tygodni bralam efevelon sr 75 i tylko caly czas lezalam i spalam.zero motywacji do czegokolwiek.dzisiaj wzielam 60 i 37.5 efevelonu i tak mam brac przez prwien czas.bardzo sie boje tej zmiany bo juz wiele lekow przerobilam .narazie siedze i placze tak bardzo boje sie ze ten lek nie zadziala albo bedzie jeszcze gorzej.malo jest pozytywnych opini o tym leku.a ja tak bardzo chce wyzdrowiec.prosze jest ktos komu ten lek naprawde pomogl?

 

-- 21 kwi 2017, 08:29 --

 

Hej jestescie tam ludziska? Potrzebuje odpowiedzi na zadane wyzej pytanie.to dla mnie bardzo wazne.ktos cos wie o tym leku? Komu pomogl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj biore duloksetyne.pezez 5 tygodni bralam efevelon sr 75 i tylko caly czas lezalam i spalam.zero motywacji do czegokolwiek.dzisiaj wzielam 60 i 37.5 efevelonu i tak mam brac przez prwien czas.bardzo sie boje tej zmiany bo juz wiele lekow przerobilam .narazie siedze i placze tak bardzo boje sie ze ten lek nie zadziala albo bedzie jeszcze gorzej.malo jest pozytywnych opini o tym leku.a ja tak bardzo chce wyzdrowiec.prosze jest ktos komu ten lek naprawde pomogl?

/quote]

 

Hej, nie wiem czy to jeszcze aktualne ale ja przerabiłam branie wenlafaksyny z duloksetyna - choć obydwa leki w dość niskich dawkach. Co mogę powiedzieć, funkcjonowałam całkiem OK- tzn jakiś fajerwerków nie było, ale w miarę radziłam sobie w codziennym życiu. Choć prawdę mówiąc - lepiej się czułam biorąc sama wenlafaksynę w wyższej dawce. Ale prawda jest taka, że na każdego co innego działa. A jak jest u Ciebie, coś zaskoczyło przez ten miesiąc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co u was sie dzieje, mi pomogla. W dodatku najmniej skutkow ubocznych na poczatku brania.

Jak macie nerwice bardziej niz depresje to moze dawac po garach troche bardziej zanim sie ustabilizuje bo to SNRI a z tego co wiem to raczej na nerwice SSRI lepiej. Oczywiscie w wiekszosci przypadkow te dwie choroby sie na siebie nakladaja ale jak lekarz dobrze rozpozna co powoduje co, to jesli nerwica jest choroba glowna to pobudzanie przez SNRI moze byc troche nieprzyjemne na poczatku. Pozniej sie powinno ustabiliziwac. Albo trzeba nizsze dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile płacicie za dulsevię 60 mg Bo ja 70 zł.

 

62

 

-- 23 cze 2017, 22:27 --

 

10 miesięcy brania i co?

 

I nic :(

 

Zmieniłem miesiąc temu na bupropion, może to pomoże...

 

i jak bupropion?

 

też do bani, przez 2 miesiące nic :( Teraz dostałem sertalinę dla odmiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę ten lek od tygodnia w dawce 30 mg na wieczór. Rano biorę citalopram 30 mg. Moja Pani doktor stwierdziła że za dużo we mnie niepokoju itd dlatego duloksetyna powinna być lepsza niż cito.

Pół roku temu przechodziłam ż paro na cito. To był horror mojego życia!!!!. Nigdy w życiu paroksetyny. Przynajmniej w moim wypadku. To lek praktycznie nie do odstawienia.

Po tygodniu brania duloksetyny nie zauważyłam jakoś skutków ubocznych oprócz lekkich zwrotów głowy i wzmożonej potliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarka nie zgodziła się na agomelatynę pomimo kilku moich sugestii za to dostałem duloksetynę. Co mogę spodziewać się po tym leku?

 

Zanim wróciłem do domu i jeszcze nie wiedziałem co to jest, lekarka mówiła że mogę brać na noc i nie będzie wywoływać takiej bezsenności jak SSRI.

Jak przeczytałem że to ma dodatkowo wychwyt zwrotny noradrenaliny to się wnerwiłem. Jak to może nie wywoływać bezsenności? Tym bardziej, że po sertralinie i po paroksetynie miałem zazwyczaj na początku potworną bezsenność.

 

Poza tym lekarka mówiła, że rzekomo ma to mniej skutków ubocznych niż SSRI i wenlafaksyna, prawda to?

 

Generalnie poszedłem do niej z problemami ze snem, a dostałem duloksetynę, plus to co brałem wcześniej czyli 25 kwety i 10 mianseryny. Jakoś mi się to nie widzi...

 

-- 21 lip 2017, 13:01 --

 

W ogóle jest sens brać tego 30 mg ? Bo tyle mi przepisała teraz i taka ma być moja dawka docelowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×