Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ha det bra!


Moonlightsonata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

jestem tutaj nowa. Na stany depresyjno lękowe leczę się od roku, a cierpię na nie od kilku lat :) Najważniejsze, że rozpoczęłam leczenie. Niestety mój stan ostatnio bardzo się pogorszył - czuję obecność czarnej dziury w okolicach serca i fizyczny ból, który układa się w kształcie literki L - wiem, że to brzmi śmiesznie, ale 'obecność' tej czarnej plamy sprawia, że wyję dniami i nocami, słucham Chopina i zalewam się łzami; w dodatku mam zespół jelita wrażliwego - często jak gdzieś wyjdę to muszę wracać bo boli mnie brzuszek; miewam myśli samobójcze ale nawet nie chce mi się go popełnić - serio, no ale kiedy wyobrażę sobie krew na moich nadgarstkach to czuję się lepiej. Od poczucia smutku chyba się nawet postarzałam. Chyba nawet przestałam sie kontrolować w niektórych dziedzinach życia - raz ja sexulanie wykorzystuję mężczyzn raz oni mnie i tak na zmianę - chyba potrzebuje bliskości ale nic na siłę, ale za to praktykuje taktykę 'klin klinem'. Czasem czuję się jak papierek na wietrze - taki zgnieciony i mało ważny, nikomu nie mówię o moich smutkach - pani psycholog mówię tylko lub pani psychiatrze ale z nimi widzę się raz na miesiąc, więc nawet nie wiem czy mnie pamiętają, z resztą ja nie mam problemów tylko chyba urojenia jakieś - choruję na chroniczne poczucie smutku a czasem jest mega ekstaza - ciężko nad tym zapanować. Cieszę się, że się tutaj zalogowałam.

Życzę wszystkim wszystkiego dobrego,

ha det bra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum :smile:

 

Przedstawię Ci skromną interpretację z tego co napisałaś. Może Ci to coś pojaśni i zwróci Twoją uwagę na to o czym nie masz pojęcia (wyparłaś w nieświadomość).

 

Na początek, bardzo dobrze, że się leczysz, ale wizyta raz na miesiąc u psychologa to tylko namiastka leczenia.

Zespół jelita wrażliwego - prawdopodobnie za dużo analizujesz, wchodzisz w szczegóły. Szukasz dziury w całym (czarna dziura koło serca :shock: ). Masz biegunki? Jeśli tak, oznacza to, że się bardzo boisz. Lęk (ból w kształcie litery l - lęk). Może to być lęk egzystencjalny - zgnieciony papierek na wietrze.

Taktyka "klin klinem", inaczej "oko za oko, ząb za ząb". Mścisz się. Dopatruje się tu nieuświadomionej agresji oraz uległości zarazem (raz Ty ich, raz oni Ciebie).

 

Oczywiście jak to z interpretacjami bywa, mogą być nie trafione :smile: Aczkolwiek proponuję się zastanowić nad sobą, skupić się na swoich negatywnych uczuciach.

 

Mam nadzieję, że na forum znajdziesz pomoc.

 

Pozdrawiam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktyka "klin klinem", inaczej "oko za oko, ząb za ząb". Mścisz się. Dopatruje się tu nieuświadomionej agresji oraz uległości zarazem (raz Ty ich, raz oni Ciebie).

 

Doskonale to ująłeś. Wreszcie rozumiem, co się ze mną działo. Miałam podobnie, nie umiałam wypośrodkować. Przez wiele lat na tym polegały moje relacje z mężczyznami. Teraz nauczyłam się nad tym panować i powolutku szukam złotego środka.

 

Głowa do góry i witaj na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×