Skocz do zawartości
Nerwica.com

DEANOL (Bimanol) !Niedostępny w PL!


Gość miko84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stosował ktoś ten lek? Krótka charakterystyka:

 

WSKAZANIA:

Przewlekłe stany zaburzeń emocjonalnych, nerwice depresyjne, niektóre postacie schizofrenii, encefalopatia miażdżycowa, nietrzymanie stolca u dorosłych i dzieci, przewlekłe stany zmęczenia, moczenie nocne, u dzieci w leczeniu trudności w koncentracji uwagi i uczenia się.

 

 

 

Lek raczej stosowany jako "wspomagacz".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytuje info z http://www.psychiatria.pl/forum/vt,49,243,443285,0,ktos-bral-bimanol,box-pd :

"W 2008 roku, po 47 latach produkcja preparatu Bimanol przez Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa została zakończona."

 

oraz

 

"Używałem bimanol będąc studentem w latach 90-tych przed sesjami egzaminacyjnymi 1-2 razy po tabletce 100mg na dobę. Bezpieczny i legalny lek poprawiający pamięć i pobudzający. Działa podobnie jak lecytyna tyle, że dodatkowo zwiększa napęd do działania, poprawia nastrój i zmniejsza zapotrzebowanie na sen.

Dobre zamiast kawy lub red bulla dla osoby obciążonej duzą ilością pracy"

 

"bimanol jest lepszy i bezpieczniejszy -napoje energetyczne stosowane, i na pusty żołądek niszczą m. inn. śluzówkę żołądka,ja to tak odczuwałem, to nie jest zwykły pobudzacz.Przy okazji wspomnę o wycofanym "Meprobamat", oba leki "egzaminacyjne".Też go stosowałem z zadowoleniem, uwalnia od ciężaru obciążeń, napięcia, problemów zaciukania, przy tym chyba jako jedyny nie pogarsza sprawności umysłowej a w praktyce zwiększa ją.Podobno był trochę toksyczny, a jak ktoś chce się narkotyzować to i klej mu wystarczy."

 

-- 14 sie 2013, 17:40 --

 

Można go łączyćz moklobemidem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić jako suplement diety w sklepach dla sportowców, np z Firmy Natural Foods - jako DMAE (deanol, dimethylaminoethanol) Trochę kosztownie, ok 45 zł za 100 tabletek po 250 mg, przy czym zaliczana ilość dzienna to 1-3 tab. Na razie zamówiłam na allegro i dam znać jakie efekty. Myślę, że można też taniej, jak się poszuka zwłaszcza w zagranicznych sklepach i na ebay.

Opinie uzytkowników na amazon.com wzmiankują zmniejszenie niepokoju i odstawienie leków lub znaczne ograniczenie clonazepamu, poprawę nastroju, pamięci, funckji poznawczych no i podobno dobrze działa na skórę, włosy i paznokcie ; ) więc jak jest jakaś kobietka, która kupuje drogie suple na włosy i paznokcie, a przy okazji ma zaburzenia nastroju, to może za jednym połknięciem (tabletki) wyrównać deficyty tu i tam : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, wg opinie które znalazłam w necie, to już po 10 dniach widać poprawę, np tutaj masz parę info z forum psychoneurologicznego:

 

[CYTAT]Gość 2010-04-21 15:42:53 Ja tez niestety mam ten sam problem. Nie wiem dlaczego bimanol przestal byc produkowany przez Polfe. Co jakis czas go bralem i mial on korzystny wplyw na mnie. 10 dniowa kuracja bimanolem wyraznie poprawiala moj nastroj, redukowala zmeczenie, ulatwiala zasypianie. Lek jest wedlug mnie bardzo bezpieczny, dziala lagodnie i nie powoduje u mnie zadnych negatywnych reakcji po naglym zaprzestaniu stosowania. Zanim poznalem Bimanol, zetknalem sie z francuskim preparatem o nazwie DEBRUMYL. Zawiera on podobnie jak bimanol przede wszystkim deanol, ale tez substancje takie jak np. kwas fosforowy. Polski bimanol to czysty deanol lub jego zwiazki. We francuskim preparacie DEBRUMYL poza deanolem sa jeszcze inne substancje. Poniewaz DEBRUMYL nie jest dostepny w polskich aptekach wiec wiele lat temu zapytalem czy istnieje polski odpowiednik tego leku i wlasnie okazal sie nim bimanol. DEBRUMYL jest ciagle produkowany we Francji w postaci ampulek do picia i jest dostepny (w przeciwienstwie do polskiego bimanolu) bez recepty jako srodek stosowany przede wszystkim w stanach zmeczenia. Gdy jestem we Francji to kupuje ten preparat poniewaz polski bimanol jest juz niedostepny w naszych aptekach. Cena za pudelko zawierajace 20 ampulek DEBRUMYLU to ok. 12-13 euro. Kazda ampulka zawiera 250 mg zwiazku deanolu oraz inne zwiazki. Cena ok. 2 razy wyzsza niz bimanolu, ale warto. Naprawde polecam bo to dobry lek i dostepny we Francji bez recepty. W internecie znajdziesz informacje na temat tego leku. Na ogol sa to informacje po francusku bo lek jest produkowany we Francji, ale tez mozna przeczytac cos nieco po angielsku.[/CYTAT]

 

-- 15 cze 2014, 19:00 --

 

No dobra, kupiłam, testowa łam, i powiem wam, że dupa.

 

Naczytałam się niesamowutych recenzji na amazon.com, jak ktoś zna angielski to polecam. Ktoś wręcz pisał, jak to mu zmieniło osobowość na lepsze, któs inny, jak brał 20 lat i teraz młodziej wygląda plus obronił doktorat... No cuda niewidy.

 

PLUSY: rzeczywiście daje motywacje i poprawia pamięć i funkcje poznawcze. Jest więcej energii, ma się duuużą ochotę na ćwiczenia fizyczne. Decyzje podejmuje się mądre, bezsentymentów, takie, które mogą nas dokądś zaprowadzić. Poprawia nastrój w tym sensie, że czułam się jak generał zwycięskiej armii, czułam że moge i że muszę, że dam radę. Bardzo pomaga podejmować decyzje, jak się wcześniej czegoś nie chciało lub w coś nie wierzyło, to nagle ma to sens. Pozwala uwierzyć w siebie. Zwiększa asertwność, odwage podejmowania wyzwań, stawania czoła, branie odpowiedzialności.

 

MINUSY: Ja ze swojej strony moge dodac mega irytację plus niepokój, ból głowy i senność na zmianę z bezsennością a na dokładkę ból serca i bolesne usztywnienie mięśni. No ale to ja, a mnie brakuje witamin, i z tym wiąże te wyniki. Może inni będą mieli lepsze.

 

Ogólnie polecam sprawdzić, bardzo żałuję, że nie mogę brać. Dobrze mieć wyrównany poziom choliny w organizmie, bo inaczej może nie zadziałać albo właśnie dac ból głowy.

Zostało mi ok 99 tabletek i jak się kiedyś pojawię na krakowskim spotkaniu to mogę poczęstować, bo warto sprawdzić jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem przez spory czas, ale efekty czułem tylko przez tydzień, a potem brałem to tylko po to, aby zużyć opakowanie. Pierwszego dnia czułem silne pobudzenie, a przez kolejny tydzień miałem mniejsze zapotrzebowanie na sen i budziłem się bardziej rześki. Ale po tygodniu pozytywne efekty praktycznie ustały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak biorę od paru dni dmae i powiem lipa totalna zero działania pobudziło mi ale portfel ci za chwalacze na forach powinni dostać w dziób 90 % ludzi jest podatne na placebo albo wprowadzają w błąd po to żeby kupować takie dziadostwa a w rękach nawet nie mieli tego zachwalają człowiek sie na pali apotem kopara opada ze nie działa jak powinno szkoda było kasy na to ale jak sie nie spróbuje samemu to sie nie przekona człowiek wale tego 300 mg nawet zwiększyłem dawki do 600 mg i nic nawet jakiś ubocznych nie mam po tym chyba ze podróbka smak ma taki lekko kwaskowaty także przestrzegam ludzi przed tego typu suplementami szkoda zawracać sobie tym głowę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://luskiewnik.strefa.pl/psychostymulantia/p49.htm

http://www.medykamenty.info/?action=search&findbyid=351

Ja tam nie mam 100% pewności że lek niegdyś produkowany przez Polfe o nazwie Bimanol to to samo co DMAE, pojawiła się podróbka tego o takiej samej nazwie bimanol w sklepie internetowym .... ale nie wiadomo kto to produkuje, pewnie produkują to gdzies w piwnicy i nie jest nawet zarejestrowane jako suplement diety dlatego bałbym się to zazywać bo to tak jakby brać dopalacze kupione od kogoś na ulicy..... było ostatnio w mediach głosno jak rozbili grupe handlującom dopalaczami, i w jakich warunkach je produkowali.... chałupniczo..... Jest we francji lek o podobnym ponoć działaniu i bez recepty i zawiera tą samą substancje co dawny POlski Bimanol ten oryginalny  - a nie podróbka ...

http://www.psychiatria.pl/forum/ktos-bral-bimanol/watek/443285/1.html
http://www.forumneurologiczne.pl/forum/co-zamiast-bimanolu/watek/444947/1.html

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, xanonymous napisał:

Ja tam nie mam 100% pewności że lek niegdyś produkowany przez Polfe o nazwie Bimanol to to samo co DMAE,

Potwierdzam , w 1997-98 roku osobiście kupowałem Bimanol ( DMEA ) w polskiej aptece na receptę . Lek bez większego potencjału , szybko zarzuciłem jego przyjmowanie . Potem ten lek zniknął z polskich aptek i ,,, mała strata .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

ZNalazłem taki sklepik http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:UsulWTxp7uQJ:sklep.bglab.pl/bimanol-200+&cd=4&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-b-ab w aktualnej wersji strony zniknoł opis sunstancji (???????) I miałem na myśli ten własnie preparat mówiąc o podróbce Bimanolu. Zresztą jak popatrzeć na nazwy substancji ... to troche różne - ale chemikiem nie jestem więc może to i to samo, albo jakaś inna forma tego leku, nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polfa produkowała lek w dwóch dawkach:

Deanolum acedobenum
Bimanol  25mg,  30 tabletek
Bimanol  100mg, 30 tabletek

Bimanol (Deanoli acedobenum) tabletki 100 mg, 250 tabl. Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.

Informacje z wykazu leków na receptę dopuszczonych niegdyś do obrotu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×