Skocz do zawartości
Nerwica.com

zaburzenia widzenia


Dorcia

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ide do okulisty. Podejrzewam, że to nerwicowe, ale nie zaszkodzi zbadac, zwłaszcza, że mam wade wzroku( bardzo duza nadwzrocznosc w jednym oku), którym w zasadzie nie widze. A drugie mam zdrowe na szczescie.

 

Teraz doszły mi takie lęki właśnie związane ze wzrokiem, boję się, że stracę wzrok i nie będę widziała najbliższych:(

a to wszystko właśnie związane z tymi zaburzeniami, które nakręcająmi to niedobre myślenie.

straszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tym widzeniem jest różnie, ale mniej więcej tak jak opisujecie. Zamazany obraz itd. Czasem jak zdejmę okulary to jeszcze mam problem z określeniem wysokości jak patrzę na ziemię. Momentami bywa tak, że migocze mi coś w jednym miejscu co jakieś 5-6 sekund. Po prostu zamazuje mi się obraz w konkretnym miejscu ( zazwyczaj u góry ). No i d/d to zmienia percepcję rzeczywistości... to też wpływa na wzrok;p

 

[Dodane po edycji:]

 

U mnie z tym widzeniem jest różnie, ale mniej więcej tak jak opisujecie. Zamazany obraz itd. Czasem jak zdejmę okulary to jeszcze mam problem z określeniem wysokości jak patrzę na ziemię. Momentami bywa tak, że migocze mi coś w jednym miejscu co jakieś 5-6 sekund. Po prostu zamazuje mi się obraz w konkretnym miejscu ( zazwyczaj u góry ). No i d/d to zmienia percepcję rzeczywistości... to też wpływa na wzrok;p

 

[Dodane po edycji:]

 

U mnie z tym widzeniem jest różnie, ale mniej więcej tak jak opisujecie. Zamazany obraz itd. Czasem jak zdejmę okulary to jeszcze mam problem z określeniem wysokości jak patrzę na ziemię. Momentami bywa tak, że migocze mi coś w jednym miejscu co jakieś 5-6 sekund. Po prostu zamazuje mi się obraz w konkretnym miejscu ( zazwyczaj u góry ). No i d/d to zmienia percepcję rzeczywistości... to też wpływa na wzrok;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy temu zaburzeniu widzenia, Dorciu, towarzyszą jakieś reakcje ze strony powiek oraz gałek ocznych?

 

Isj!

nie mam zaburzeń powiek ani gałek. poprostu gdy mam większy stres albo jestem zmęczona to wydaje mi się, że pomieszczenia w którym jestem jest jakby zadymione, jakby mgłą zasnute.

mam nadzieję, że to nie sm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć to znów ja...naczytałam się o tym sm....i już sobie wkręcam. może ja wcale nie mam nerwicy, tylko właśnie sm?

mój problem z oczami polega na tym, że nie mogę skupić wzroku na jednym punkcie ..tak jakby mój wzrok chiał załapać prawidłowy obraz i przeskakuje ...tak jak kiedyś stare telewizory które trzeba było walnąć z buta żeby zaczęły działać...nie wiem czy mam przy tym ruchy gałek ocznych i powiek, bo sama nie mogę tego stwierdzić..

 

oprócz tego czasem widzę za mgłą, najczęsciej po zmroku.

i również widzę jakieś mroczki i śnieg przed oczami...oprócz tego cały czas wzrok mi pulsuje i drży i widzę tak jakbym była po dwóch głebszych( 24h na dobę)...to mi bardzo przeszkadza i powoduje wmawianie sobie kolejnych chorób...czy da się jakoś to wyleczyć? mam straszne podejrzenia co do sm;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy temu zaburzeniu widzenia, Dorciu, towarzyszą jakieś reakcje ze strony powiek oraz gałek ocznych?

a o jakich reakcjach myslisz? bo mnie nieraz drży powieka lub skacze tak lekko gałka .Byłam u okulistki jest ok a na te drgania nic nie powiedziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh

 

Chyba kazdy z Nas cos z tymi oczami mial :D

 

Mi sie to zaczelo za gowniarza. Pamietam ten dzien wstalem rano (byla to koncowka podstawowki) no i kumpel mowi ze dzis taki ladny dzien to bez wagarow sie nie obejdzie. No i pamietam ze caly dzien od rana widzialem te plamki, no i zostalo tak jakos :D

 

Co do tej ostrosc to tez te fazy mi sie zaczely w liceum ale to mi obecnie chyba przeszlo choc czasami tez takie akcje mam ale nie tak jak wczesniej, wtedy to tygodniami mnie taki wzrok trzymal :)

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy temu zaburzeniu widzenia, Dorciu, towarzyszą jakieś reakcje ze strony powiek oraz gałek ocznych?

a o jakich reakcjach myslisz? bo mnie nieraz drży powieka lub skacze tak lekko gałka .Byłam u okulistki jest ok a na te drgania nic nie powiedziała.

no mnie to równiez interesuje bo tez mam nieraz takie reakcje.nie wiem o jakie reakcje isj chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie boli od 10 dni głowa, a od kilku również oczy, widzę troszkę jak przez mgłę, oczy jakieś popuchnięte i obolałe, nawet dotknąć ich nie mogę i wszystko mnie razi, że muszę oczy mrużyć albo je przymykać co chwilę, co dziwnie dość wygląda jak z kimś rozmawiam. psychicznie czuję się dość dobrze, czy to znaczy, że ta świnia nerwica zaatakowała mnie w inny sposób, a jak nie to kurde co mi jest, jak zacznę mieć haluny, to odpowiedź będzie jasna..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałam, tylko czemu ból mi przełazi na szyję, łopatki, ramiona i lewą rękę?

Fakt faktem denerwuje mnie to białe coś co lata w powietrzu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam problemy ze wzrokiem. Najbardziej to wieczorem jak zapale swiatlo. Jak wlacze np glosnik to tam jest w nim taka dioda ze jak na Nia spojrze to rozmazuje mi sie tak jak bum widzial wszystko za mla I jeszcze dochodzi problem z ostroscia jak leze np na lozku I obejrze jakis film to nie moge przeczytac napisow. Co to moze byc za reakcja ? Mike leki to Zoloft 100mg Lorazepam 1mg biore Te dwa na dzien potem wieczorem biore risperidone trazadone I znowu lorazepam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×