Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to nerwica?


adapt

Rekomendowane odpowiedzi

To może zaczynając od początku: Mam 16 lat, pamiętam że już od małe dziecka mam klaustrofobie i boję się duchów, nawet przy włączonym świetle, lub obecności jakiejś osoby w pobliżu obawiam się ich. Ponadto miałam problemy z zaśnięciem, ciągle nasilała mi się myśl śmierci i końca świata, teraz pojawia się rzadko jednak przynosi ze sobą okropne uczucie.

Od kilkunastu miesięcy zauważyłam u siebie lęk przed odejściem z tego świata. Tzn, boje sie nadmierne prędkość, gdyż obawiam się że będe miała wypadek. Boję się dużej wysokości z obawy przed spadnięciem. Boję się ludzi, wyglądających choć troche dziwnie, gdyż obawiam sie, że zrobią mi krzywde, itp. Gdy ostatnio, ujżałam bardzo nisko lęcący helikopter, zaczęłam się trrząśc z obawy przed jakas tragedią. Jestem także przeczulona na punkcie opini innych ludzi. Wstydzę, się wykonywać niektórych czynności niekiedy całkiem zwyczajnych i normalnych z obawy przed ich krytyką. Gdy tylko zrobię coś nie tak, dostaje paniki (zaczynają mi się trześć ręce, zaczynam płakać). To samo dzieję się gdy np, zbyt późno wstane, dostaje wtedy także histeri, gdyż mam poczucie, że marnuje czas. Zdarza mi sie także ucisk w klatce piersiowej, i kołatanie serca. Proszę o pomoc, co to może być, i jak się tego pozbyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ADAPT

Nie jestem specjalistą w dziedzinie lęków ale wydaje mi się,że to moga być objawy lękowej u każdego z nas objawia się ona w inny sposób i nie daje nam spokoju w różnych dziedzinach naszego życia... ale trzeba iść do przodu i nie poddawać się jej... Moim zdaniem powinnaś udać się na psychoterapię to pomaga zmienić punkt myślenia (nie jst to łatwe...dobrze się pisze ale wiem, że jest ciężko bo sama mam ataki lęków, ale po tym jak zaczełam chodzić na terapię i stosować się do porad to powoli zaczynam sobie radzić[leki też niestety biorę,żeby uniknąć depresji z powodu mojego stanu emocjonalnego],....grunt to szybko zacząć myśleć pozytywnie...

Jesteś jeszcze bardzo młoda i masz całe życie przed sobą postaraj sobie znaleźć jakąś pasję to pomaga naprawdę zabija czas i wtedy nie ma czasu na głupie myśli...

Pozdrawiam i dużo spokoju :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adapt, różne lęi, niestety targają naszym życiem i niestety u niektórych przybierają zwiększone formy, ty boisz się sytuacji zagrożenia, śmierci, ja powiem ci tyle że kiedyś baardzo bałem się końca świata i wojny i to panicznie, już jako mały dzieciak, takie chyba mamy niestety skłonności lękowe :( bo nie wiem jak to inaczej nazwać. Do tego piszesz że masz te problemy z emocjami w sytuacjach kiedy możesz być oceniona, obawiasz się tej krytyki, więc samoocena u ciebie też słabiutka (nie martw się u mnie też :) ). Słuchaj z tym najlepiej iść do psychologa i opowiedzieć mu o wszystkim, on powinien jakoś podjąć kroki żebyś te strachy mogła z siebie wyrzucić wywalić te lęki - bo to one są tego wszystkiego przyczyną.

pozdarwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mefi ja mam pasje, tańcze 9 lat., ponadto chodze na dodatkowy kusr angielskiego. Ja raczej potrzebuje troche więcej, wolnego czasu, bo mam ciągle coś do zrobienia.

 

LucidMan - dotychcasz nie pamiętałam swoich snów, dopiero od kilku dni je pamiętam. Nie powtarzają się, ale są dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adapt w takim razie moim zdaniem spróbuj sie poobijać...moze to Ci pomoże... ana psychoterapie powinnaś sie wybrać i porozmawiać żeby dotrzeć do przyczyny Twoich lęków i obaw, moze są one zwiazane z tym,że masz za duzo obowiązków?? nie wiem trudno mi powiedzieć

Mój świat legł w gruzach po tym jak moja druga połowa zmieniła prace i cały tydzień jest poza domem

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×