Skocz do zawartości
Nerwica.com

AGOMELATYNA (Agolek, Agomelatine Adamed/ G.L.Pharma/+pharma, Agomelatyna Egis, Lamegom, Sedival, Symago)


lucjan01

Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

46 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      17
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Witam biore valdoxan od 1 stycznia i musze przyznać że działa wmiare ok.

plusy to

 

-dobry sen

-faktycznie nie wpływa na sfere sexu,libido ok,orgazm ok,wzwód ok.

-jest sedacja ale nie zamulenie

-depresja mniejsza

 

minusy to

 

-cena

-natretne mysli nie zmniejszyły sie

-motywacja narazie zerowa cieżko sie ruszyć z łóżka

-fobia społeczna troche mniejsza ale nie to czego oczekuje w porównaniu z seroxatem

-humor narazie kiepski

-pewność siebie kiepska

 

Tak zastanawiam sie zeby dołaczyć jakiś lek np zoloft,wellbutrin,

 

Co by pasowalo do ago zeby było dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ją sobie chętnie połączył z SSRI, gdyby nie jej cena. Dość skutecznie odstrasza. Wydaje mi się, że lek wyląduje w końcu gdzieś na poziomie trazodonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie biorę, zostawiłem samą fluoksetynę, chcę zobaczyć czy zadziała. Daję jej więcej czasu. Agomelatyna jest za droga a nie wykazuje jakiejś super skuteczności (jeśli wynajdą lek bardzo skuteczny dla większości i bez efektów ubocznych to może i znajdą się ludzie którzy dadzą 200 zł za miesięczną kurację).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dużych plusow zaliczam ze sprawy libido i ogólnie sexu nie zaburza ale miesiąc brania i jakiś super efektów nie widze lekka sedacja i tyle.

 

Kiedyś brałem zoloft po okolo 3 miesiącach był super efekt humor,pewność siebie,brak natretnych myśli,nerwica ustąpiła ale serta przestała działac i ten fajny stan zamienił się w zamulenie i senność tak do samego końca a brałem 6 miesięcy sam niewiem czemu dobre działanie tak nagle się skończyło może trzebabyło dawke zwiekszyć albo stabilizator dołaczyć i teraz szukam w lekach właśnietakiego efektu jak na zolofcie.

 

Licze na ago pobiore jeszcze miesiąc może coś ruszy ku lepszemu może dołacze zoloft albo stabilizator.

 

Co myślicie na ten temat? Czy czekać jeszcze na rozwiniecie się ago czy warto? Bo zoloft tak naprawde pokazał swoje niesamowite oblicze po 3 miesiacach.

 

-- 06 lut 2011, 18:34 --

 

Nikt się nie wypowie na temat połączenia ago?

 

Jakbym miał porównywać valdoxan z jakimś innym lekiem to podobnie działał lerivon tylko ze na lerivonie byłem senny i przytylem.

 

Myśle o dołaczeniu lamotyrginy,wellbutrin,zoloft albo ixel lek snri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne dni na ago i brakuje mi napedu mam strasznego lenia,dzis spalem 11 godzin ale czuje sie wypoczety.

Powoli natretne mysli zmniejszaja sie ale ciagle brak dobrego nastroju i wewnetrznego luzu.

 

Biore od 1 stycznia i zadaje sobie pztanie czy lek juz rozwina swoja moc czy wart czekac bo przy zolofcie doktorek mowil po 2 miesiacach ze lek jeszcze nie nasycil organizmu i im dluzej bierzemy dany lek tym lepiej i mial racje bo po okolo 4 miesiacach dopiero poczulem sie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no dokładnie, tak się robi. Widać ktoś chciał wypróbować na nim ten nowy lek. Powinni mu zmienić na escitalopram bo wykazuje największą skuteczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czwartek miałem wizyte u doktora i zmienił mi lek.Teraz mam zoloft+lamotrigine+trittico i juz sam nie wiem czy to bedzie lepsze od valdoxanu?

 

Brałem juz wszystkie ssri i z tej grupy leków zoloft najlepiej działa.

 

Doktor proponował mi noveril podobno dobry i skuteczny lek wiecie coś o nim?

 

To czemu on bierze fluoksetyna 40 mg a nie lexapro jak takie dobre z ssri?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę bo zaczęłem już fluoksetynę brać i nie chcę przerwać. Później doczytałem że to SSRI który działa najpóźniej z wszystkich. A najszybciej działającym jest u wielu escitalopram. Jak fluoksetyna nie zadziała to zmieniam na escitalopram.

 

Proponował Ci lek tójpierścieniowy? Czy skuteczny? Sam to chyba wie po swoich pacjentach. Moim zdaniem to wybór z kosmosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu wybor z kosmosu?

 

Brałem

SEROXAT-dobry na fobie społeczna,pewność siebie ale czułem sie jak robot wszystko robiłem z automatu brakowało mi emocji tych dobrych i złych no i brak ochoty na sex.

 

LEXAPRO-dobry nastruj na fobie tez był ok

 

EFECTIN-dobry lek na depresje,wieksza ochota na kontakty z ludzmi,dobrze sie spało ale zobojetnił mnie emocjonalnie nie bylem soba

 

LERIVON-zamulenie,senność,

 

TRITTICO-nie czułem działania może za mała dawka bo 150mg

 

ZOLOFT-super pewność siebie,dobry humor byłem pozytywnie nastawiony do ludzi,poprawił mi emocjonalność wiecej napedu checi by robić cokolwiek,koncentracja super ale po jakimś czasie przestał działać i ogarniała mnie senność i zamulenie może warto było zwiekszyć dawke albo coś dorzucic np stabilizator.

 

Szukam właśnie takiego samopoczucia jak na zolofcie i dlatego dałem mu jeszcze szanse może z lamotrigina lepiej zadziała.

 

Może dobre połączenie to zoloft z lexapro?

 

-- 20 lut 2011, 15:29 --

 

Bo jeśli to się nie sprawdzi to pozostało mi zabrać sie za ANAFRANIL tylko ze ma duzo skutków ubocznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dave, brałam dwa tygodnie. U mnie ago wywołała lęk uogólniony, ale tym się nie sugeruj, bo przy CHAD wszystkie leki dzialaja na opak. Jeśli u ciebie problemem jest tylko depresja, to Valdoxan może zadziałać. Ja bym jednak na twoim miejscu dala jeszcze szansę Cymbalcie.

Zawsze możesz poprosić lekarza o benzo lub neuroleptyk, jeśli lęki są tak nasilone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aniu ! Bez benzo to ja bym z domu nie wyszedł a i tak funkcjonuję na pół gwizdka . Wiele osób zauważyło poprawę juz po 5 dniach a moja cierpliwość jest juz na wyczerpaniu - potrzebuję choć małej poprawy . Problemów ze snem nie powinienem mieć bo zawsze spałem az za dużo to chyba jedyny pozytyw przy mojej depresji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×