Skocz do zawartości
Nerwica.com

AGOMELATYNA (Agolek, Agomelatine Adamed/ G.L.Pharma/+pharma, Agomelatyna Egis, Lamegom, Sedival, Symago)


lucjan01

Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

46 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      17
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Wziąłem wczoraj wieczorem pierwszą tabletkę i ani trochę mnie nie zmuliło, spokojnie jeszcze 3 godziny przesiedziałem i obejrzałem film, potem spałem zupełnie normalnie i jak zawsze zbudzilem się przed 6 w dobrej formie. Wiem że agomelatyna nie jest lekiem nasennym, ale kiedyś pamiętam że trochę zaburzała mi sen, dużo się wybudzałem w nocy ale w dzień byłem wyspany. Na dobrą sprawę jeśli dalej tak będzie jak teraz to mógłbym brać ją rano ale być może i tak powinno się stosować na noc. Zanim zacząłem ago zbadałem wątrobę i wszystko git, za jakiś miesiąc powtórzę na wszelki wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś zwiększony lęk po agomelatynie? Po kilku dniach zaczyna mnie dopadać po południu a to jak zawsze odbiera mi całą pewność siebie i ochotę do życia. Czy to minie z czasem? Póki co innych efektów ubocznych nie zauważyłem, wpływu na napęd i nastrój również. Teraz mam nieco alprazolamu i mogę się nim ratować ale nie wyobrażam sobie brania dłużej leku który nakręca lęk. Może to jego wpływ na noradrenalinę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś zwiększony lęk po agomelatynie? Po kilku dniach zaczyna mnie dopadać po południu a to jak zawsze odbiera mi całą pewność siebie i ochotę do życia. Czy to minie z czasem? Póki co innych efektów ubocznych nie zauważyłem, wpływu na napęd i nastrój również. Teraz mam nieco alprazolamu i mogę się nim ratować ale nie wyobrażam sobie brania dłużej leku który nakręca lęk. Może to jego wpływ na noradrenalinę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie zwiększała lęku a biorę z dulo, która podnosi też norkę. Kilka dni to za wcześnie na odczucie poprawy napędu. Ja po miesiącu odczuwam działanie agomelatyny w kwestii apatii i anhedonii, ale ja biorę ją w połączeniu z dulo 60mg.

Edytowane przez Kuiklinau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zburzony napisał:

@Kuiklinauja biorę 225 mg wenlafaksyny, podobnej do duloksetyny i zajebistej na lęk tym bardziej dziwi mnie ten niepokój, sądziłem że wenlafaksyna go przykryje. Zobaczymy ile wytrzymam ale z doświadczenia wiem że kiedy pojawia się lęk długo to nie trwa.

Ja brałem kiedyś wene, było fatalnie, a jeszcze gorzej przy odstawianiu, tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednej rzeczy jeszcze nie rozumiem, lata temu brałem miesiąc samą agomelatynę i nie podkręciła mi lęków a przy moich skłonnościach do tego, jeśli faktycznie ma takie działanie, zdecydowanie powinna. Także nie wiem o co chodzi, możliwe że to ilość leków które biorę powoduje. Jeszcze zaczekam, bo trochę w agomelatynę zainwestowałem i przez lata miałem ją z tyłu głowy jako "dobry lek".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko możliwe, że to nawał tych leków generuje nowe uboki. Ja np. nie mogłem się podnieść z łóżka gdy wziąłem donepezil i brałem też kwetiapinę. W ulotce nie ma żadnej takiej interakcji.  Tak samo miałem potężnie rozmyty wzrok gdy brałem pregabalinę i memantynę i tutaj również w ulotce nie ma takich interakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś objawy fobii społecznej, które zostały skutecznie wyleczone SSRI. Dwa lata nie brałem SSRI, to miałem jedynie takie nerwicowe lęki typu odczuwanie stresu i somaty. Typowych objawów FS nie odczuwałem już wcale.

 

Jakiś czas temu zdecydowałem się na powrót do leków, bo miałem dość somatów i objawów dystymii. Biorę dulo 60mg i ago 25mg i memantynę 20mg. Czuję się doskonale.

 

PS. Przy braniu ago, zalecam mocno brać na wątrobę essentiale lub lecytynę, żeby ją podreperować. Nie polecam ostropestu, bo lubi reagować z lekami.

Edytowane przez Kuiklinau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kuiklinauduloksetyna to świetny lek, kiedyś bardzo mi pomógł na depresję, lęk i fobię społeczną, swoją drogą on też może ryć wątrobę. Co do ago raczej się o wątrobę nie boję, i teraz i zawsze miałem bardzo dobre wyniki wszystkiego, a moja wątroba naprawdę dużo przeszła, trzustka to samo. Ale na wszelki wypadek sprawdzę jakoś za miesiąc, o ile jeszcze będę ją wtedy brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kuiklinaubierzesz sporo tej agomelatyny, badałeś już sobie wątrobę? Wiem że nie ma wcale żadnej pewności że ona zaszkodzi wątrobie ale myślę że warto dla świętego spokoju zbadać się raz na jakiś czas.

Edytowane przez zburzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja lekarka należy to tych ostrożonych i mimo tego  sama mi zaleciła taki mix i dawki. Wątrobę badam regularnie i tylko alat mam lekko podwyższony. Próby badam co 2 tygodnie, bo sam trochę się boję o wątrobę. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2022 o 16:22, zburzony napisał:

Miał ktoś zwiększony lęk po agomelatynie? Po kilku dniach zaczyna mnie dopadać po południu a to jak zawsze odbiera mi całą pewność siebie i ochotę do życia. Czy to minie z czasem? Póki co innych efektów ubocznych nie zauważyłem, wpływu na napęd i nastrój również. Teraz mam nieco alprazolamu i mogę się nim ratować ale nie wyobrażam sobie brania dłużej leku który nakręca lęk. Może to jego wpływ na noradrenalinę?

Czy ta Agomelatynantez dziala na noradrenaline?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4,5 roku kariery na agomelatynie :). Chyba najdłuższy czas brania jednego leku w moim życiu a łykam je już 15 lat(jezu jak to minęło). Funkcjonuje na 85-90%. Pewne ograniczenia są, ale prędzej czy później każdego człowieka dopadną jakieś choroby. Mam kolegę po wypadku motocyklowym na wózku inwalidzkim. To jest dużo gorsza tragedia,więc nie wybrzydzam. Pracuje uprawiam sport, podróżuje po świecie - jakoś leci. Początki były ciężkie ,ale cierpliwość czasami się opłaci. Leku nie planuje zmieniać. Brałem już praktycznie wszystko i każdy lek ma swoje wady i działa na zasadzie półśrodka. Zyczę przede wszystkim cierpliwości i wytrwałości. Jeszcze lepsze chwile nadejdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, __Jack__ napisał:

4,5 roku kariery na agomelatynie :). Chyba najdłuższy czas brania jednego leku w moim życiu a łykam je już 15 lat(jezu jak to minęło). Funkcjonuje na 85-90%. Pewne ograniczenia są, ale prędzej czy później każdego człowieka dopadną jakieś choroby. Mam kolegę po wypadku motocyklowym na wózku inwalidzkim. To jest dużo gorsza tragedia,więc nie wybrzydzam. Pracuje uprawiam sport, podróżuje po świecie - jakoś leci. Początki były ciężkie ,ale cierpliwość czasami się opłaci. Leku nie planuje zmieniać. Brałem już praktycznie wszystko i każdy lek ma swoje wady i działa na zasadzie półśrodka. Zyczę przede wszystkim cierpliwości i wytrwałości. Jeszcze lepsze chwile nadejdą.

Dawno nie czytałem tak trafnego i racjonalnego wpisu na forum. Zdrowia i trzymaj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy komuś z Was Ago pomogła stricte na lęki? I po jakim czasie jak już? To moj glowny problem. Lęk paniczny i lęk wolnopłynàcy. Od wczoraj biore A. W nocy schizowe sny plus pobudki z bólu głowy. Dzisiaj ból głowy. To mój chyba dziewiàty lek, który ma mi pomoc na lęki i już tracę nadzieję :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×