Skocz do zawartości
Nerwica.com

AGOMELATYNA (Agolek, Agomelatine Adamed/ G.L.Pharma/+pharma, Agomelatyna Egis, Lamegom, Sedival, Symago)


lucjan01

Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

46 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      17
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.  Piszę tutaj ponieważ widzę ze wiele osób tutaj bierze agomelatyne.  Ja biorę ją solo od października a w połowie grudnia zaczeły mi sie rwące bole nóg,od pasa w dół.  Ból trudny do opisania. Rwanie,kłucie drgania mięśni,jakby ktoś wbijał mi szpilki w rózne części nog. Dretwieją mi jak po silnym skurczu. Myślicie że to może być skutek uboczny leķu? Byłam na badaniach,robiłam dopplera i niby te bole nie od tego. Neurolog zasugerował ból psychogenny ale nie pomogła mi ta diagnoza. W piatek miałam szczepienie na covid i po tym bóle mocniejsze.Psycgiatra upiera sie nad tym lekiem bo pozatym bólem działa na mnie nawet dobrze. Miał ktoś tak po agomelatynie? Może zmienić lek? Lecze sie na nerwicę lekową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 3 lata ten lek. Takich skutków ubocznych nie miałem ale ciężko mi się na ten lek wchodziło. Nasilał lęki i powodował niepokój, ale to minęło. Biorę z Orotanem Litu i Magnesem. Na depresje słaby lek ,ale fajnie się po nim zasypia i budzę się zawsze wcześnie 6-7 rano i nie mam problemów ze snem. Na depresje chyba żaden lek nie działa w pełni. Wszystko to półśrodki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chorujacy napisał:

Brałem i po zażyciu mogłem zapomnieć o śnie. Pobudzał mnie ale rano ok 10 chwilowo było lepiej później przestał działać i tylko uboki. To takie placebo. 

A jakie miales uboki. Ja nie mam problemu ze snem na tym tylko dziwne dolegliwosci bólowe ciała najbardziej nog. Biore 8 miesiac ale czuje sie coraz dziwniej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uboki to głównie problemy ze snem, nasilenie niepokoju ale nie było tak że zupełnie nie działała na pewno odhamowywała. Bez ago ciężko było się podnosić a po niej wrażenie takiej lekkości w poruszaniu się. Niestety na mnie działała noradrenergiczne co zaburzało sen brałem wieczorem i zmęczenie i senność mijały jakbym się kawy napił mocnej. Żadnych boli nóg. Jednak może tak być gdy kobiety zazywaja tabletki antykoncepcyjne razem z ago. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Chorujacy napisał:

Uboki to głównie problemy ze snem, nasilenie niepokoju ale nie było tak że zupełnie nie działała na pewno odhamowywała. Bez ago ciężko było się podnosić a po niej wrażenie takiej lekkości w poruszaniu się. Niestety na mnie działała noradrenergiczne co zaburzało sen brałem wieczorem i zmęczenie i senność mijały jakbym się kawy napił mocnej. Żadnych boli nóg. Jednak może tak być gdy kobiety zazywaja tabletki antykoncepcyjne razem z ago. 

Nie,nie biore tabletek antykoncepcyjnych. Wszystko bylo by znosne na tej agomelatynie gdyby nie te bóle nog. Być moze to nie od niej a nowy objaw nerwicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Chorujacy napisał:

Nerwicy raczej nie. Prędzej jakiegoś ucisku na nerwy. 

Robilam doppler obu nog,mam jakies niewydolne zyly ale lekarze wykluczyli ze to by dawalo takie dolegliwosci.  U neurologa tez bylam,mialam rezonans piersiowego kregosłupa (lekarz podejrzewal ucisk na rdzen) ale sie nie potwierdzilo. Mialam nawet podejrzeniatetniaka aorty brzusznej ale tu wszystko wyszlo ok.Chirurg i neurolog rozkladaja ręce a ja cierpię od 3 mc. Psychiatra upiera sie ze to nie od agomelatyny i każe mi ja brac.Badalam sie nawet ginekologicznie i tez ok.Juz zgłupialam gdzie jeszcze szukac wyjscia i powodu tego bólu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mama cierpiała że nic nie pomagało ale na jedną nogę ból był. Okazał się mięśniak macicy uciskał na nerw. Ale to usg brzucha by wykazało. Rezonans to odcinka lędźwiowego a nie piersiowego. Ja okresowo nie mogę dobrze chodzić na jedną nogę o boli a ortopeda o poznał przerost mięśnia gruszkowatego w pośladku. Pomogły masaże pośladka łokciem. Oczywiście przez inną osobę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chorujacy napisał:

Moja mama cierpiała że nic nie pomagało ale na jedną nogę ból był. Okazał się mięśniak macicy uciskał na nerw. Ale to usg brzucha by wykazało. Rezonans to odcinka lędźwiowego a nie piersiowego. Ja okresowo nie mogę dobrze chodzić na jedną nogę o boli a ortopeda o poznał przerost mięśnia gruszkowatego w pośladku. Pomogły masaże pośladka łokciem. Oczywiście przez inną osobę. 

Moj bol jest dziwny. Nawet jak ide do lekarza to czuje sie jak debil bo nie wiem jak opisac rodzaj bolu i dokladna lokalizację. Sciskanie,rwanie,wrazenie jakby ktos jezdzi mi żyletką po nogach klucie pulsowanie szczypanie mrowienie,skurcze,drgania. Raz obie raz tylko prawa. Ponieważ ból jest niespecyficzny to mój psychiatra składnia sie ku temu że to bóle nerwicowe,a mi to nie pasuje bo nie mialam nigdy takiego objawu nerwicy. Ginekologicznie tez sie badalam jest ok.Własnie boje sie jakiegos guza itp Neurolog przepisal mi egzyste ale niech sobie to w dupe wsadzi skoro nawet nie wie co mi jest,nie zrobil mi rezonansu lędzwiowego. Nogi bola mnie od stycznia,zaczynam miec juz stany depresyjne i czasami nie chce mi sie juz zyc z tym bólem. Dzisiaj ide do psychiatry i albo mi pomoze albo rzuvmcam te leki w pizdu bo byc moze maja takie skutki uboczne. Bez leków żyłam tylko z lękiem a z lekami żyje z bolami,zatwardzeniem,bólami,lękami, zawrotami... tylko szkodzą.

Edytowane przez Marcelina 28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Delikwent napisał:

Biorę od ponad tygodnia i od trzech dni chodzę wku... zdenerwowany cały czas na wszystko i wszystkich.
Miał ktoś coś podobnego po tym gównie ?

Tak dziala na początku.  Byłam po tym dziwnie rozdrażniona,ale to mija. Biore od października i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzę zdenerwowany cały czas i do tego doszła senność w ciągu dnia i gorzej śpię.
Przez pierwsze kilka dni brania lepiej się spało, ale teraz nawet benzodiazepiny nie pomagają na sen.
Czy możliwe, że ten lek osłabia działanie benzodiazepin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę ago 12-sty dzień jako zamiennik Brintellixu, po którym niestety miałam zerowe libido i swędzenie całego ciała ( ponoć alergię na ten lek). Ze snem nie miałam problemu, ale męczą mnie napady złości... Sama nie wiem, to minie? Od dziś mam zwiększyć dawkę żeby wyhamować depresję, która dołączyła u mnie do nerwicy lękowej.. lekarz mnie uspokajał, że trzeba poczekać na działanie bo jeszcze za krótko żeby mówić o pełnym spektrum... Jak się Wam wchodziło na ten lek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lek biorę prawie rok. Na nerwice nie działa,na depresje nie wiem bo byłam bardzoej znerwicowana. Wchodzilam na ten lek po trazodonie i bralam równocześnie przepisane przez lekarza tranxene na zlikwidowanie skutkow ubocznych odstawienia trazodonu,wiec wchodzilo sie lajtowo. Jednak po odstawieniu tranxene nie spalam ok 3 nocy(nic a nic) i czulam mega rozdrażnienie przez okolo 3 miesiecy. Teraz minęło. 

Edytowane przez Marcelina 28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sweety666 napisał:

Biorę ago 12-sty dzień jako zamiennik Brintellixu, po którym niestety miałam zerowe libido i swędzenie całego ciała ( ponoć alergię na ten lek). Ze snem nie miałam problemu, ale męczą mnie napady złości... Sama nie wiem, to minie? Od dziś mam zwiększyć dawkę żeby wyhamować depresję, która dołączyła u mnie do nerwicy lękowej.. lekarz mnie uspokajał, że trzeba poczekać na działanie bo jeszcze za krótko żeby mówić o pełnym spektrum... Jak się Wam wchodziło na ten lek? 

A bierzesz cos plus na nerwicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×